×
Hyrja
Profili

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")

M A X
ne: 13-05-2010, 22:45:29
Wikipedia ndryshon pamje

Tech

Wikipedia, enciklopedia e lire dhe e hapur pas shume vitesh ben disa ndryshime n...


M A X
ne: 09-05-2010, 00:31:25
Pamja e re e Google - Si ju duket?

Tech

Ditet e fundit ka ndryshuar pamje, sic dhe duhet ta keni vene re. Ne ndryshim nga heret e ...

M A X
ne: 05-05-2010, 10:10:08
Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

Tech

Në SHBA është zhvilluar ceremonia e ndarjes së cmimeve Webby Award ku kanë triumfuar New York Times, Twitter dhe Economist.Këto cmime që krahasohen më Oscar-ët në kinematografi, vlerësojnë arritjet e faqeve virtuale në disa fusha të ndryshme. Faqja më e mirë e gazetarisë shkoi për NYT, ndërsa fa...Smiba
ne: 24-04-2010, 21:00:27
YouTube mbush 5 vjec

Tech

Faqja më e klikuar e videove në internet, YouTube ka festuar 5 vjetorin e lindjes. Ishte prilli i vitit 2005 kur kjo faqe u shfaq për herë të parë në hartën e madhe virtuale por shumë shpejt arriti të ngjitë shkallët, duke mos njohur kundërshtarë. Sot pas 5 vjetësh, miliarda klikime në ditë push...

M A X
ne: 22-04-2010, 01:24:20
Tal.ki - Menyra me e lehte per te krijuar forum online

Tech

Tal.ki eshte nje sherbim qe mundeson te krijosh forum te hostuar falas, ashtu si shume te tjere ne fakt. Ndryshimi qendron ne thjeshtesine e madhe dhe lehtesine per ta vene ne pune dhe konfiguruar kete tip forumi. Per webmastera dhe per persona te tjere qe duan te kene nje forum, por qe nuk kane...Smiba
ne: 25-03-2010, 10:54:24
Kapet hakeri i Barack Obamës

Tech

Hakeri që kërkohej për dhunimin e llogarisë në Twitter të presidentit amerikan, Barack Obama, është arrestuar në Francën qëndrore. Pirati informatik, një francez 25 vjecar identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, njihet në web me pseudonimin “Hacker-croll”. Mes viktimave të tija janë edhe p...


Smiba
ne: 16-03-2010, 15:56:21
25 vjet nga krijimi i domeinit “.com”

Tech

Regjistrimi i pare me domain-in “.com” mbush 25 vjec. BBC shkruan se me 15 mars te vitit 1985, “Symbolics” regjistroi adresen e vet te pare “puntocom”, me prapashtesen te cilen ne e perdorim aq shume ne jeten tone virtuale.Po ne ate vit edhe pese kompani te tjera regjistruan adresen e tyre ne we...

Pergjigje nga: darknet02, Webster, ernis
Nje Error 404 keshtu nuk eshte pare asnjehere

M A X
ne: 11-02-2010, 11:09:12
Blogjet çdo ditë e më pak të rëndësishme

Tech

Blogjet çdo ditë e më pak të rëndësishme Një hulumtim i kryer në territorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dëshmuar se tinejxherët çdo më pak shprehin interesim për blogjet dhe s...

M A X
ne: 11-02-2010, 11:06:55
Google Buzz! Cfare mendoni per te?

Tech

Sic mund ta keni vene re tashme Google ka hyre dhe ne lojen e Social Networking. Si ju duket nga pershtypjet e para? Do ta perdorni?

M A X
ne: 28-01-2010, 01:09:45
Shkruaj per njerezit edhe jo per SEO

Tech

Kohët e fundit kam parë maninë për të hapur blogje e për të shkruar me mendimin se do bëhemi milioner nëpërmjet internetit. Shumë prej personave qe hapin blogje, thjeshtë nisen nga disa tema që gjejnë nëpër forume ose nga disa artikuj që lexojnë në blogjet “How to make money”.Ndoshta jan aq të r...

Pergjigje nga: Smiba, A$H Da Master, All4Ever
PayPal


VM.
ne: 23-01-2010, 21:54:35
Microsoft lëshon arnuesin emergjent të Internet Explorer

Tech

Microsoft ka nxituar të lëshojë një përmirësim programi për Internet Explorer pasi shfletuesi u gjend të kishte një të çarë sigurie.Microsoft rekomandon që klientët të instalojnë përmirë...


*
babjusi
ne: 22-01-2010, 23:52:24
Smf po i vjen fundi. (Lexoni brenda)

Tech

Gjithcka eshte e shpjeguar te faqja qe kane hapur ish stafi i Smf. http://www.smf-friends.org/index.php?topic=291.0 E pabesueshme se cfare po ndodh me smf-ne.

Pergjigje nga: All4Ever, lorik, blackw00rm
Llogaria juaj ne TwitterVM.
ne: 11-01-2010, 20:29:37
Firefox fiton betejën e fundit ndërmjet shfletuesve

Tech

Firefox fiton betejën e fundit ndërmjet shfletuesve Tani mund të gjeni dhe instaloni shtesa të Firefox direkt nga dritarja e inkuadruar Add-on në Firefox 3.Faqe...


M A X
ne: 10-01-2010, 19:41:11
Nje udhezim per hapat e pare ne Twitter

Tech

[html]

M A X
ne: 10-01-2010, 19:38:11
Pse duhet te ndiqni dhe te beni shoke ne rrjetet sociale

Tech

Kur flasim për rrjete sociale, ekzistojnë disa mënyra dhe rrugë për tu lidhur me të tjerët, jo vetëm individë por edhe kompani apo organizata. Ju mund ti ndiqni ata në faqe si Twitter, mund të bëheni fan i tyre në Facebook, të rregjistroheni tek Feeds i tyre apo të lajmëroheni me e-mail për arti...

*
webmasterspeak
ne: 10-01-2010, 12:09:26
Sugjerim per nje webmaster te ri

Tech

Nese keni nder mend te hapni nje website por nuk dini te keni nje teme qe do tju nxjerre shume fitime?Me poshte kam vijuar temen 1:Njerezit vdesin per website per video per te qeshur foto etc.Ja pse do keni shume klikime: Nxirrni videot ne youtube (Direktoria me e madhe e videove) Fotot hidhini ne telefon dhe shperndajini me te gjithe shoket.Thuajini tju ndihmoj duke

M A X
ne: 09-01-2010, 00:30:05
A kemi nevojë për më shumë faqe informative?!

Tech

Me kujtohet shumë mirë kur vetëm 3-4 vite më parë mund të numëroje në gishta faqet informative shqiptare, ndërsa sot numri i faqeve shqiptare më lajme dhe thashetheme vërtetë ka arritur një shifër rekord.Vite me parë, e dije kush ishte autori i lajmit, cila faqe ofronte lajme origjinale, dhe cil...M A X
ne: 06-01-2010, 20:55:25
Top 100 URL Shorteners ne Twitter

Tech

1. bit.ly    54.69 2. tinyurl.com    7.39 3. ow.ly    4.38 4. is.gd    3.03 5. tumblr.com    3 6. formspring.me    2.16 7. ff.im    1.6 8. youtu.be    1.53 9. tl.gd    1.53 10. plurk.com    1.49 11. url4.eu    1.41 12. migre.me    1.25 13. j.mp    0.94 14
*
DardanH
ne: 30-12-2009, 16:10:17
Menaxhimi i një web-i me ide unike

Tech

Horizonti i mendjes së njeriut është i pakufishëm. Mendimet dhe idetë e kësaj qenie të mrekullueshme nuk kanë të ndalur. Çdo ditë lindin ide të reja për gjëra të shumta që sigurisht i s...


feniksi
ne: 09-12-2009, 16:08:55
7 arsye pse nuk duhet të dërgoni mesazh direkt në twitter

Tech

Dërgimi i një mesazhi direkt automatikisht ndaj një ndjekësi të ri konsiderohet një gjë e mirë sepse le një përshtypje tek ndjekësi i ri. Nga eksperien...  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board