Zeri.tech - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

Poshnjari
10-05-2011, 01:34:57

Pergatitet sulem i ri kunder Sony

Një grup hacker pretendon se po përgatit akoma edhe një sulëm tjetër teknologjik kundër kompanisë Sony, si kundërpërgjigje për mënyrën se si e trajtojë kjo kompani abuzimin e Playstation Network. Një vëzhgues i kanalit IRC që përdorin hackerat në fjalë e referoj në faqen e njohur të CNET se një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
28-04-2011, 22:57:57

Google e bene internetin me te shpejte

Hyper Text Transfer Protocol ( ose e njohur ndryshe sihttp e URL-se) është sigurisht gjëja kryesore për protokollin e transferimeve të të dhënave në internet, por nuk është më më efikase. Kështu më nëntor të 2009 Google fillojë të punojë mbi një projekt për zëvendësimin e saj me një shërbim të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-04-2011, 00:36:29

Hakohet MySQL.com përmes SQL Injection

Sun.com dhe MySQL.com në pronësi të Oracle janë thyer nga 2 hakerë të cilët publikuan fjalëkalimet e përdoruesve të faqes. Hakerët me emrin TinKode dhe Ne0h shkruan se ky hack është bërë përmes metodës SQL Injection të verbër(Blind).Për Oracle është e turpshme që dy faqet e saja, të fituara pas ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: D4rkw0rm, Dr.SiLnTHiLL

Lufta Online Mes Hakerëv Shqiptar dhe atyre serb.

D4rkw0rm
14-03-2011, 19:27:31
Se shpejti edhe site tjera serbe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Dr.SiLnTHiLL
09-03-2011, 23:14:24

Lista e uebfaqeve të hakuara maqedonase nga shqiptarët

Lista e uebfaqeve të hakuara maqedonase nga shqiptarët
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-03-2011, 10:23:26

Shqiptarët hakojnë uebfaqet maqedonase

Së fundi na erdhi lajmërimi që janë bërë disa sulme nga hakerët shqiptarë kundër disa uebfaqeve shumë të rëndësishme maqedonase. Kundërthëniet rreth ndërtimit të kishës ortodokse në kalanë e vjetër ilire kanë qenë mjaft të ashpra.Shqiptarët në Maqedoni janë ngritur disa herë në protesta dhe janë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-02-2011, 02:15:48

Freelancer.com lëshon plaftorma të reja

Freelancer.com, tregu më i madh për outsourcing që i lidh më shumë se 2.2 milionë profesionistë përgjatë tërë botës, po hap një faqe regjionale në Singapur, Hong Kong dhe Filipinë, për të sjellur outsourcing(outsourcing ka të bëjë me bartjen e një biznesi nga një organizatë në tjetrën) më cilëso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Epoka X
17-02-2011, 00:52:49

Website Informer

http://website.informer.com/ shum i keshillushem...[code]Complete information about any websiteWebsite Informer is a special service for web masters that gathers detailed information on websites...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-02-2011, 10:58:54

Fuqia totale procesorike e botës është sa ajo e trurit të një njeriu

Sa është sasia e informatave që bota mund të transmetojë, përpunojë dhe ruaj? Duke parashikuar gjëra të këtij niveli mund të përballemi me një sfidë të jashtëzakonshme, por detyra në fjalë mund të na sjellë informata të vlefshme në trende që po ndryshojnë infrastrukturën kompjuterike dhe të tran...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-02-2011, 01:40:27

The Huffington Post shitet për 315 miljonë USD

The Huffington Post, blogu i famshëm politik i krijuar nga Arianna Huffington, Kenneth Lerer dhe Jonah Peretti në vitin 2005, u ble të hënën nga AOL për 315,000,000 USD. The Huffington Post mb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: SABION, driniluka, OnlineBP

Si te bej faqen time te popollarizuar ne internet?

SABION
11-02-2011, 19:46:33
**********
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sh2dow
10-02-2011, 01:44:27

Fjale qe mbase nuk ua dime kuptimin

http://www.websters-online-dictionary.org/Me flani nuk dija si tja vendoja titullin keti artikulli, ndoshta dikush e ka postuar edhe me heret ket faqe, besoj se prej emrit e kupton...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, alma toli, TiRoNci_MiZeRje

Facebook do mbyllet!? E vertete kjo???

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-01-2011, 01:04:58

HTML 5 me logo zyrtare

HTML 5 (w3c.org) kane botuar logon zyrtare te HTML 5. Botimi i kesaj logoje nuk eshte gje tjeter vecse nje hap per te nxitur sa me pare perdorimin e kesaj gjuhe pershkrimi qe eshte shume me e fuqishme se paraardheset e saj.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-01-2011, 23:55:33

Sa veshtire te jesh shqiptar ne internet

Shqiperia ne kohen e internetit, me letra si ne kohen e Baba Qemos.Jetojme ne epoken dixhitale. Jetojme ne nje vend ku ne cdo lagje a pallat ka te pakten 2 internet kafe. Jetojme ne nje kohe kur nxenes, studente e punonjes te administrates argetimin, informacionin dhe kontaktet i kane me se shum...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: poshnja, Konjaku, UrL

Vizionplus.tv - joaktive

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe