×
Hyrja
Profili

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")

SocialNetwork
ne: 04-12-2009, 11:05:29
Top Channel me i klikuari ne Shqiperi

Tech

Nder website-t vendase, faqja e Top Channel rezulton me e klikuara nga shqiptaret.Kjo behet e ditur nga Alexa, faqja e internetit, qe ben renditjen ne rang boteror te website-ve ne mbare globin, duke u bazuar ne numrin e  vizitave qe u behet atyre.Sipas klikimeve te popullit shq...M A X
ne: 24-11-2009, 13:38:35
Pse nuk duhet vrare mendja dhe aq per PageRank-un

Tech

...se paku per ate qe duket ne Toolbar.Pohimi me i drejteperdrejte i Google ne lidhje me Pagerank mund te gjendetPergjigje nga: lorik, olti, Jonian Dervishi
Po vjen Chrome OS


M A X
ne: 12-10-2009, 14:25:10
Fun 4 Geeks

Tech

Kam qeshur disa minuta duke lexuar kete postim ketu: http://www.crunchgear.com/2009/10/09/this-is-what-happens-wh...

M A X
ne: 30-09-2009, 19:41:06
Facebook thjeshteson integrimin me 'Facebook Connect'

Tech

Facebook njofton se te gjithe te interesuarit (kryesisht webmastera) mund te integrojne me lehtesisht ne faqet e tyre sherbimin shume te suksesshem, Facebook Connect.Ky sherbim i mundeson webmasterave...

M A X
ne: 26-09-2009, 19:41:57
10 rregulla per te bere nje adrese te bukur interneti

Tech

Krijimi i një faqe interneti kërkon ide të qarta dhe mbi të gjitha një profesionalizëm të lartë. Me këtë artikull ju drejtohemi webmasterave të rinj me disa këshilla që ne mendojmë se duhen patur parasysh. Jemi të sigurtë që pikat të përmendura si më poshtë nuk janë të vetmet rregulla që duhen n...

Pergjigje nga: olti, sabjel qevani, Freedom Overdose
info.al perhap chain mail ne facebook?!

*
TorontoCute
ne: 22-09-2009, 01:21:50
Hapesiraime.com Scam

Tech

Ky eshte emaili qe mora sot. Beni kujdes sepse nganjehere ndodhgft2love@yahoo.co.uk‏From:  HapesiraIme.com (arian81@hotmail.co.uk)You may not know this sender.Mark as safe|Mark as junkSent:   September 21, 2009 3:55:01 PMTo:   ********@hotmail.comPershendetje ******,Jemi te gezuar tju tregojme...


Pergjigje nga: Freedom Overdose, besi2009ever, blackw00rm
Po tani?!

VM.
ne: 28-08-2009, 20:54:50
Faqja e EULEX-it është hackuar

Tech

Faqja e Eulex sot eshte hackuar nga disa antare te KHG-se si pasoje e ngjarjeve te fundit qe ndodhen ne Kosove pasi qe EULEXI deshirone te nenshkruante protokoll policor ne bashkpunim Me SERbine pa na pyetur neve......

mirfA Dj
ne: 28-08-2009, 16:32:03
“Google”, perkthim ne 42 gjuhe

Tech

“Google” ka leshuar nje sherbim te perkthimit automatik ne 42 gjuhe per perdoruesit e “Google Docs”.Pervec gjuheve me te perdorura, opsioni i ri ofron gjuhe me pak te perhapura midis te cilave edhe shqipja dhe te jep mundesine te perktheje fraza jo shume te veshtira.“Perkthimet nuk jane perfekte...


mirfA Dj
ne: 28-08-2009, 02:09:39
Facebook ndryshon politiken e privatesise

Tech

Facebook ka rene dakord per te bere nje ndryshim te rendesishem te politikes se tij te privatesise, pas nje negocimi me komisioneren kanadeze te privatesise.Muajin e kaluar rrjeti social shkeli ligjin kanadez duke mbajtur publike deri ne pafundesi te dhenat personale te perdoruesve.Ndersa tani F...

VM.
ne: 26-08-2009, 14:58:42
Faqet me te rezikshme ne internet

Tech

Kompania për prodhimin e softuerëve dhe për analiza të sigurisë Symantec ka publikuar listën verore të 100 faqeve të internetit me rrezikshmërinë më të ...

mirfA Dj
ne: 24-08-2009, 03:03:14
Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Tech

Pothuajse 95% e përdoruesve të sistemit operativ Linux si shërbim për kërkim të internetit përdorin Google, derisa atë Bing e kanë zgjedhur më pak se një për qind e përdoruesve.Sipas të dhënave të rrjetit të internetit për marketing Chitika, përdoruesit e Linuxit në masë jashtëzakonisht të madhe...


Pergjigje nga: Fredinand, ALBeagle, fredinand
JEMI TË KUQ, POR JO SIÇ MENDONI JU

mirfA Dj
ne: 20-08-2009, 23:00:43
Hakerët shfrytëzojnë Twitter për të kontrolluar kompjuterët

Tech

Disa nga javët e fundit kanë qenë jashtëzakonisht të vështira për shërbimin e popullarizuar për mikro-blogje Twitter.Jose Nazario, hulumtues i kompanisë Arbor Networks, e ka zbuluar një lëshim të sigurisë...

Art Ramadani
ne: 19-08-2009, 18:45:33
Flutura.net - Studio Kreative

Tech

Flutura.net, studioja kreative e imja dhe Agonit, e kam punuar shpejt vetem per ti prezantuar disa nga punet qe kemi bere dhe nuk desha ta leja boshe, me jepni ndonje mendim, si ju duket domeni, e di se dizajni esht shum i thjesht dhe logo gjithashtu po sic e thash edhe me lart e bera vetem ta m...

Pergjigje nga: mirfA Dj, AlbStars, night dogg
Forumet Shqiptare

VM.
ne: 18-08-2009, 11:31:47
Microsoft pergadit arrnim emergjent per IE

Tech

Microsoft është duke bërë disa hapa të pazakont duke u ngutur të paraqes dy arnime emergjente të sigurisë, para azhurnimit të zakonshëm me 11 gusht.Arnimet do të përfshijnë një anrim kritik për Internet Explorer si dhe një arnim të lidhur me Visual Studio, që vlersëohet me urgjencë “mesatare” ng...M A X
ne: 11-08-2009, 00:42:27
Facebook blen FriendFeed

Tech

Sic njoftohet ne media Facebook ka bere nje blerje shume te rendesishme, per nje shume qe ...

Shkumbin.A
ne: 09-08-2009, 16:03:31
Tregohuni serioz si webmaster!

Tech

Interneti është një skenë teatri në të cilën ka vend për të gjithë, dhe ne shqipëtarët nëpërmjet punës tonë tregojm personalitetin dhe kulturën që na identifikon si shqipëtarë, cila do qoftë ajo punë por prioritare në fushën e webmastering, i tregon botës se edhe ne jemi të aftë, dimë ti kuptojm...


Shkumbin.A
ne: 30-07-2009, 15:07:41
Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo!

Tech

Gjigandi i internetit Microsoft kohët e fundit ka publikuar një motor të ri të kërkimit të quajtur Bing, icili muajin e fundit ka arritur të marrë afërsisht 9% të tregut në shtetet e bashkuara, siç edhe kemi përmendur në artikuj të kaluar se një betejë e ashpër sapo ka filluar mes dy kompanive, ...

Shkumbin.A
ne: 29-07-2009, 16:08:49
Virtualizimi Shqipëtar!

Tech

Epoka e ndryshimeve duket që ka zbritur në stacionin e shqipëtarëve, vrojtuar në çdo aspekt ethet e perëndimizimit kanë kaluar në autostradën e së ardhmes për të stopuar tek shqipëtarët, jo më kotë kemi dëgjuar nga goja e fushatës në vitet e ndryshimit “Shqipëria është në moshën e internetit”, m...

Shkumbin.A
ne: 28-07-2009, 13:35:12
Shqiptarë, pse jemi të këtillë?

Tech

Në pikturat e jetës, në hapsirat e naivitetit dhe xhelozisë figurojmë të parët si popull, vështirësitë jetike në kohërat e më hershme kanë penguar avancimin e mentalitetit tonë, që i ndjejmë pasojat edhe sot, edhe pse ky artikull ka të njëjtln pikëpamje me ato artikujt e më parshme rreth çështje...

Shkumbin.A
ne: 26-07-2009, 15:18:14
WebMaster, profesion apo pasion?!

Tech

Shqipëria ka hyrë në rrugën e duhur që të shpjerë drejt zhvillimit të mëtutjeshëm të tregut virtual më saktë webit, çdo ditë e më tepër rritet sirtari ku janë të rankuar faqet shqiptare, po mundohemi të dalim krejtësishtë nga errësira virtuale dhe ta harrojmë egzistencën e fjalës “Ilegalitet”, s...

Shkumbin.A
ne: 25-07-2009, 15:15:23
Këshilla për një Blog të ri!

Tech

Perceptimi i fjalës “Blog” nga ana praktike veshtrohet mbi bazën e një mjeti virtual që mundëson shprehjen e mendimeve për një lëmi të caktuar nga një individ në këtë rast webmaster. Interneti shqiptar ka një periudh relativisht të shkrutër që ka arritur të gjej mjetet më të cilat do të eksploro...

*
veton40
ne: 24-07-2009, 18:44:41
Sa vlen ueb siti juaj?

Tech

Për ditur perafersisht sa vlen ueb sajti juaj mund të klikoni ketu. http://www.websiteoutlook.com

Shkumbin.A
ne: 21-07-2009, 15:15:03
TwitCam, Shërbim i ri për Twitter!

Tech

Twitter, ky shërbim i ri kohën e fundit ka filluar të marrë shum popullaritet në të gjithë botën, si platformë për micro bloging shum persona e përdorin atë për të shkruar atë se çka janë duke bërë në moment, së fundmi ky shërbim është vënë nën shenjestrën e Webmasterave për ta përdorur atë si F...

M A X
ne: 21-07-2009, 00:55:11
Deportalizimi i internetit

Tech

Sot jemi ne mes te periudhes se Web 2.0, ku flitet per media sociale, wiki, forume, blogje dhe se fundi gjithmone e me shume per "rryma te te dhenave" (stream of data) si dhe per  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board