Zeri.tech - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

M A X
17-09-2010, 01:32:38

Internet Explorer 9 Beta

Microsoft po i ben reklame te madhe IE9, duke e quajtur si rishpikje te Shfletuesit. Vetem se mua me duket sikur eshte thjeshte nje hap perpara i MS per te hyre me ne fund te epoken moderne te shfletuesve.U bera kurioz dhe e shkarkova IE9 Beta e nuk mund te them se mbeta i impresionuar. Eshte i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube


M A X
13-09-2010, 16:10:16

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005

Me poshte keni nje video me nje interviste interesante te vitit 2005 me Mark Zuckerberg. Ne ate kohe Facebook kishte vetem 1 vit e gjysem qe ishte krijuar dhe nuk ishte shume i njohur per publikun e gjere. Ne fakt ne ate kohe Facebook ishte i hapur dhe perdorej vetm nga studente dhe stafe akadem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-09-2010, 15:05:59

Pagesa e mediave online

Sa ka funksionuar eksperimenti i Murdoch?Bizneset nuk i parapëlqejnë më sajtet me pagesë. Analistët nuk janë të bindur. “Muri” i pagesës që u vendos nga Murdoch për mediat e tij, mund të ketë ngjallur shumë pakënaqësi, por njeriu që qëndron pas kësaj iniciative është i vendosur të mbajë këtë qën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-08-2010, 16:06:58

Babai i “Microsoft”-it sfidon të mëdhenjtë e internetit

Paul Allen denoncon “Google”-in, “Apple”-in dhe “Yahoo”-në: “Pas suksesit të tyre, fshihen shpikjet e mia”Kjo është një çështje e madhe shumë e rëndësishme kundër të gjithë kolosëve të botës së teknologjisë. Paul Allen, gjysma tjetër e Bill Gates, ka vendosur të dalë nga “strofulla” e tij dhe të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-08-2010, 23:11:48

Ç'janë rrjetet sociale në internet?

Facebook, MySpace, Xing...Lista e të ashtuquajturve "rrjete sociale" është e gjatë - dhe rëndësia e tyre është shtuar dukshëm vitet e kaluara. Cfarë fshihet pas kësaj? Si funksionojnë ato? Si fitojnë para ato?


S.A
05-08-2010, 15:26:40

Kevin Mitnik në Shkup

Kevin Mitnik njëher ishte hakeri më i kërkuari në Shtetet e Bashkuara të Ame...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-08-2010, 01:53:59

Zbulohet faqe interneti shqiptare që merret me trafik klandestinësh

Paris, 2 Gusht 2010 NOA – Një faqe interneti e dedikuar për të realizuar trafikim klandestinësh nga Shqipëria, Kosova dhe deri Sri Lanka, është zbuluar nga policia londineze në bashkëpunim me atë franceze, raporton bashkëpunëtori ynë në Francë.“Në bashkëpunim me policinë britanike, ne kemi arrit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-07-2010, 16:01:51

Google sfidon Facebook

Google ka vendosur të sfidojë Facebook dhe ka filluar të vendosë kontakte me producentët e lojrave on line për t’i dhënë jetë një shërbimi të ri e konkurrues.Sipas burimeve të cituara nga “Wall Street Journal”, Google ka kontaktuar Playdom, Electronic Arts, Playfish dhe Zynga Game Network, shoqë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, armando boni

Web Day 2010 - Tirane

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2010, 01:08:45

Facebook bllokon aplikacionin për Twitter

Facebook bllokon aplikacionin për Twitter

M A X
26-06-2010, 01:07:57

Bing paraqet një varg risish zbavitëse

Bing paraqet një varg risish zbavitëse

*
argjend.h
24-06-2010, 18:57:12

Vendosja dhe afirmimi i webmastereve shqiptar ne sortfolio.com

Siq mund ta keni vene re edhe nga vete emri i kesaj faqe, kjo eshte nje faqe ku "sortohen" apo mblidhen webfaqet e studiove qe merren me web dizajn.Pra kjo faqe mundeson afirimimin e webmasterve, dhe cdo studio mund te shtoje faqen e saj ne kete faqe.Momentalisht nga shqiperia figuron vetem nje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Smiba
08-06-2010, 23:00:01

Interneti, Tirana më e ngadalta në rajon

Mund të duket shaka, por ndonëse nuk kanë ujë në shtëpitë e tyre dhe ndonëse deri një vit më parë nuk kishin as energji elektrike 24 orë, shqiptarët, kur vjen puna për internetin përfaqësojnë popullin europian me rritjen më të lartë të përdorimit nga viti në vit.Sipas disa statistikave globale q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ALBeagle, AcMedia, DardanH

(Sondazh) Cilen nga faqet shqiptare perdorni me shume?


M A X
04-06-2010, 02:04:06

TheFacebook

Facebook: By The Numbers from Brian Fisher on Vimeo.Facebook: By The NumbersNë kohën e postimit të këtij artikulli, 36088ishte nr i personave të zotuar që do braktisnin (kanë braktisur)Facebook...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
05-05-2010, 10:10:08

Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

Në SHBA është zhvilluar ceremonia e ndarjes së cmimeve Webby Award ku kanë triumfuar New York Times, Twitter dhe Economist.Këto cmime që krahasohen më Oscar-ët në kinematografi, vlerësojnë arritjet e faqeve virtuale në disa fusha të ndryshme. Faqja më e mirë e gazetarisë shkoi për NYT, ndërsa fa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe