×
Hyrja
Profili

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")Pergjigje nga: Freedom Overdose, Smiba, mirfA Dj
E PAPRANUESHME!!!!


feniksi
ne: 12-07-2009, 20:05:55
Spami tek shqiptarët, tejmase i tepruar!

Tech

Një dukuri e përhapur në formë shqetësuese tek webmasterët shqiptarët është edhe spami. Cdo ditë shumë nga ne na vijn nga 10-30 letra spam në adresen elektronike tonë duke na “nxehur” shu...


M A X
ne: 08-07-2009, 16:51:09
Html 5 dhe videot ne web

Tech

Me versionin e ardhshem te Html, te quajtur "HTML5" pretendohet dhe futja e standarteve te reja per publikimin e figurave te levizshme, videove, ne web.Ne pamje te pare duket se ky problem nuk ekziston, por ne te vertete nuk eshte ashtu. Vitet e fundit per te publikuar nje video ne nje...

Pergjigje nga: Afrim Maloku, Proletari, kkristi
Me vdekjen e Majkell Xhekson kolapson web-i
*

Pergjigje nga: babjusi, olti, Freedom Overdose
Albwebmaster ne Facebook
*


M A X
ne: 20-06-2009, 00:12:24
Twitter Revolution

Tech

Ditet e fundit besoj se nuk ju kane shpetuar lajmet per trazirat postelektorale qe kane perfshire Iranin.Por ky eshte vetem nje detaj pa shume rendesi per specialistet e IT dhe webmasterat (respekt per Iranin dhe popullin e tij gjithesesi).Lajmi i vertete ne kete mes, ose thene ndryshe revulucio...M A X
ne: 13-06-2009, 10:02:06
Spam politik

Tech

Para disa vjetesh, gjate nje pale zgjedhjesh ne Kosove, ishin politikanet e Kosoves qe filluan praktiken e dergimit te mesazheve politike me ane te email-it, mesazhe keto te pakerkuara dhe te padeshiruara per ata qe nuk ishin te interesuar; pra SPAM.Tani ne prag te zgjedhjeve parlamentare ne Rep...M A X
ne: 30-05-2009, 16:01:50
Paguaj me Facebook

Tech

Mberrin dhe ky opsion mjaft i pritur, pra pagesa me ane te krediteve te Facebook, qe ndoshta mund te jete dhe shpetimi financiar i rrjetit social me popullor ne planet (mbase dhe ne galaktike nese s'ka civilizime te tjera :d
M A X
ne: 08-05-2009, 12:50:18
Webby Awards 2009

Tech

The Webby Awards eshte nje akademi qe permbledh disa personalitete te njohur ne fusha te ndryshme, qe ben cdo vit nominimet dhe zgjedhjet e faqeve me te mira ne internet. Lexo: Webby Awards Abo...Pergjigje nga: naim.murseli, olti
Naim Murseli ne media!Pergjigje nga: besart, blackw00rm, Kli$$i
Ne ndihme te...


Pergjigje nga: Jonian Dervishi, Genci122, OXODesign
Afëtesit tuaja?

Pergjigje nga: reklamat, Freedom Overdose
Oferte falas


M A X
ne: 12-04-2009, 13:04:31
Google container data center tour

Tech

Shikojeni kete video se eshte vertete impresionuese.
Pergjigje nga: olti, kokushta, Freedom Overdose
Perdorni Twitter?

M A X
ne: 31-03-2009, 15:13:54
Facebook & Co ne krize financiare?

Tech

Sipas revistets amerikane "BusinessWeek" Facebook eshte ne kerkim te nje kredie prej 100 milione dollaresh per te financuar kerkesat per servera dhe nevoja te tjera teknike qe duhen per te mbajtur rrjetin e madh social qe rritet nga dita ne dite. Kjo kerkese vjen pak kohe pas marrjes se 500 mili...

M A X
ne: 29-03-2009, 23:49:41
Web-i si disipline shkencore

Tech

Shume shpejt Web-i mund te behet disipline shkencore dhe te mesohet ne shkolla.Ky eshte propozimi me i fundit i shpikesit teWorld Wide Web (WWW) Sir Tim Berners-Lee dhe disa pioniereve te tjere te Web-it."Web-i eshte burimi i shume fenomeneve qe prekin dhe ndikojne tashme ne shume fusha te jet...

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board