×
Hyrja
Profili

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")


Pergjigje nga: Fredinand, Syrgjyn
Bitsmarketing SPAM!! :@

M A X
ne: 10-03-2009, 15:48:45
Ridrejtimet 301 funksionojne!

Tech

Rreth ridrejtimeve dhe si behen ato mund te lexoni ne kete teme: http://www.zeriyt.com/si-ti-ridrejtoni-vizitoret-e-sajtit-t52372.0.htmlNga an...RomeoLab
ne: 07-03-2009, 19:11:09
Kontrollo rrjetet Sociale - CheckUserNames

Tech

Secili prej jush përdor rrjete të ndryshme Sociale apo shërbime të tjera në internet.Nëse ju doni të përdorni të njëjtin Nickname në çdo vënd atëher ju këshilloj të përdorn...

Pergjigje nga: mergim latifi, elvis1987, OnlineBP
Webmasters Day ne Tirane - Dhjetor '08


Kli$$i
ne: 04-03-2009, 02:00:22
Dita e javes me me shume trafik?

Tech

Ne cilen dite keni me shume trafik gjate javes? Flas per klikime, vizitor. Une kam te dielave ne te gjitha sitet e mia, kam nje rritje per 30-40%
*
Andi87
ne: 26-02-2009, 21:37:32
Mibbit IRC chat

Tech

Kohet e fundit po perhapet moda e te pasurit nje chat tetille,info.al psh e ka nje edhe disa faqe te tjera e kane. un dua te di nese dikush ketu ka njohuri ose zoteron nje chat si ky a ja vlen nje chat i tille ?,dhe si krijohet mund te krijosh nje chat mibbit? flm


AlbanianMUSIC
ne: 06-02-2009, 00:20:10
Si mund ti gjeni shokët me Google

Tech

Google e ka njoftuar një funksion të ri që lejon përdoruesit ti ndajnë vende të zgjedhur ne mesrrjeti të shokëve.Ky sistem i merr gjerësiat gjeografike nga të dhënat e telefonit celular apo gjetja satalitore (GPS) për të treguar vendin automatikisht te ati personi.Përdorues gjithashtu mund të ...


Pergjigje nga: A$H Da Master, Kostandin, TaTaToLi
Ndihmë: Si ta pagëzoj faqen?

*
gjentli
ne: 24-01-2009, 00:13:09
Interneti tani numëron më shumë se 1 miliard shfrytëzues

Tech

Më shumë se një miliard njerëz gjatë muajit dhjetor kanë shfrytëzuar internetin. Sipas kompanisë comScore që merret me statistikat e internetit, vetëm 15-20% e popullatës botërore ka lidhje më internet.Duke u bazuar në statistikat e comScore, ne kemi zgjedhur top vendet dhe regjionet (në vizitor...


M A X
ne: 06-01-2009, 23:38:15
Si lindi Facebook - Interviste me bashkethemeluesin Chris Hughes

Tech

Faqja me autoritet ne fushen e SEO dhe teknologjive te kerkimit ne internet SEOMOZ.org, ka nje interviste interesante me Chris Hughes, nje nga themeluesit e nje prej faqeve me popullore ne internet, Facebook.com. Intervista i perket vitit 2006, por sidoqofte mbetet interesante sepse historia e l...


Pergjigje nga: AltinLezhjani, Freedom Overdose, bledileka
Kurse per Webmaster
*Pergjigje nga: Syrgjyn, sarandioti008, olti
Forum SMF Falas!!

M A X
ne: 31-10-2008, 11:08:43
Matt Cutts Blog

Tech

Matt Cutts është një punonjes inxhinier i Google, por ndryshe nga te tjerët ky ka një blog shumë aktiv dhe mendimet, sugjerimet e lajmet e hedhura prej tij atje merren menjehere si reference nga webmasterat sikur te ishin lajme apo qendrime zyrtare nga Google. Prandaj blogu i Ma...

*
gjentli
ne: 22-10-2008, 20:59:07
Facebook, rekord të vizitorëve - 39 milion vizitor unik

Tech

Me më shumë se 39 milion vizitor unik, muaji Gusht ishte një prej muajve me trafikun më të lartë që ka pasur Facebook deri më sot. Statistikat bazohen në të dhënat e fundit të Nielsen Online.Përderisa trafiku ishte pak më i lartë se muajin Korrik kur Facebook pati 38.2 milion vizitor, krahasuar ...M A X
ne: 03-10-2008, 08:19:39
Google 2001

Tech

Me rastin e dhjetevjetorit te themelimit Google ka nxjerre online një version te saj ashtu siç ishte ne vitin 2001. Besoj është interesante për webmasterat dhe për kuriozet te shohin se çfarë permbanin rezultatet e kerkimit ne Google ne vitin 2001.

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board