Zeri.tech - 10

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

Smiba
24-04-2010, 21:00:27

YouTube mbush 5 vjec

Faqja më e klikuar e videove në internet, YouTube ka festuar 5 vjetorin e lindjes. Ishte prilli i vitit 2005 kur kjo faqe u shfaq për herë të parë në hartën e madhe virtuale por shumë shpejt arriti të ngjitë shkallët, duke mos njohur kundërshtarë. Sot pas 5 vjetësh, miliarda klikime në ditë push...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2010, 01:24:20

Tal.ki - Menyra me e lehte per te krijuar forum online

Tal.ki eshte nje sherbim qe mundeson te krijosh forum te hostuar falas, ashtu si shume te tjere ne fakt. Ndryshimi qendron ne thjeshtesine e madhe dhe lehtesine per ta vene ne pune dhe konfiguruar kete tip forumi. Per webmastera dhe per persona te tjere qe duan te kene nje forum, por qe nuk kane...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Smiba
25-03-2010, 10:54:24

Kapet hakeri i Barack Obamës

Hakeri që kërkohej për dhunimin e llogarisë në Twitter të presidentit amerikan, Barack Obama, është arrestuar në Francën qëndrore. Pirati informatik, një francez 25 vjecar identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, njihet në web me pseudonimin “Hacker-croll”. Mes viktimave të tija janë edhe p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Smiba
16-03-2010, 15:56:21

25 vjet nga krijimi i domeinit “.com”

Regjistrimi i pare me domain-in “.com” mbush 25 vjec. BBC shkruan se me 15 mars te vitit 1985, “Symbolics” regjistroi adresen e vet te pare “puntocom”, me prapashtesen te cilen ne e perdorim aq shume ne jeten tone virtuale.Po ne ate vit edhe pese kompani te tjera regjistruan adresen e tyre ne we...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: darknet02, Webster, ernis

Nje Error 404 keshtu nuk eshte pare asnjehere

DiniL
14-02-2010, 23:55:22
hahah të forta
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-02-2010, 11:09:12

Blogjet çdo ditë e më pak të rëndësishme

Blogjet çdo ditë e më pak të rëndësishme Një hulumtim i kryer në territorin e Shteteve ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-02-2010, 11:06:55

Google Buzz! Cfare mendoni per te?

Sic mund ta keni vene re tashme Google ka hyre dhe ne lojen e Social Networking. Si ju duket nga pershtypjet e para? Do ta perdorni?

M A X
28-01-2010, 01:09:45

Shkruaj per njerezit edhe jo per SEO

Kohët e fundit kam parë maninë për të hapur blogje e për të shkruar me mendimin se do bëhemi milioner nëpërmjet internetit. Shumë prej personave qe hapin blogje, thjeshtë nisen nga disa tema që gjejnë nëpër forume ose nga disa artikuj që lexojnë në blogjet “How to make money”.Ndoshta jan aq të r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
23-01-2010, 21:54:35

Microsoft lëshon arnuesin emergjent të Internet Explorer

Microsoft ka nxituar të lëshojë një përmirësim programi për Internet Explorer pasi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
babjusi
22-01-2010, 23:52:24

Smf po i vjen fundi. (Lexoni brenda)

Gjithcka eshte e shpjeguar te faqja qe kane hapur ish stafi i Smf. http://www.smf-friends.org/index.php?topic=291.0 E pabesueshme se cfare po ndodh me smf-ne.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: All4Ever, lorik, blackw00rm

Llogaria juaj ne Twitter

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
11-01-2010, 20:29:37

Firefox fiton betejën e fundit ndërmjet shfletuesve

Firefox fiton betejën e fundit ndërmjet shfletuesve
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
10-01-2010, 19:38:11

Pse duhet te ndiqni dhe te beni shoke ne rrjetet sociale

Kur flasim për rrjete sociale, ekzistojnë disa mënyra dhe rrugë për tu lidhur me të tjerët, jo vetëm individë por edhe kompani apo organizata. Ju mund ti ndiqni ata në faqe si Twitter, mund të bëheni fan i tyre në Facebook, të rregjistroheni tek Feeds i tyre apo të lajmëroheni me e-mail për arti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
webmasterspeak
10-01-2010, 12:09:26

Sugjerim per nje webmaster te ri

Nese keni nder mend te hapni nje website por nuk dini te keni nje teme qe do tju nxjerre shume fitime?Me poshte kam vijuar temen 1:Njerezit vdesin per website per video per te qeshur foto etc.Ja pse do keni shume klikime: Nxirrni videot ne youtube (Direktoria me e madhe e videove) Fotot hidhini ne telefon dhe shperndajini me te gjithe shoket.Thuajini tju ndihmoj duke
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2010, 00:30:05

A kemi nevojë për më shumë faqe informative?!

Me kujtohet shumë mirë kur vetëm 3-4 vite më parë mund të numëroje në gishta faqet informative shqiptare, ndërsa sot numri i faqeve shqiptare më lajme dhe thashetheme vërtetë ka arritur një shifër rekord.Vite me parë, e dije kush ishte autori i lajmit, cila faqe ofronte lajme origjinale, dhe cil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-01-2010, 20:55:25

Top 100 URL Shorteners ne Twitter

1. bit.ly    54.69 2. tinyurl.com    7.39 3. ow.ly    4.38 4. is.gd    3.03 5. tumblr.com    3 6. formspring.me    2.16 7. ff.im    1.6 8. youtu.be    1.53 9. tl.gd    1.53 10. plurk.com    1.49 11. url4.eu    1.41 12. migre.me    1.25 13. j.mp    0.94 14
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
30-12-2009, 16:10:17

Menaxhimi i një web-i me ide unike

Horizonti i mendjes së njeriut është i pakufishëm. Mendimet dhe idetë e kësaj qeni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

feniksi
09-12-2009, 16:08:55

7 arsye pse nuk duhet të dërgoni mesazh direkt në twitter

Dërgimi i një mesazhi direkt automatikisht ndaj një ndjekësi të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
04-12-2009, 11:05:29

Top Channel me i klikuari ne Shqiperi

Nder website-t vendase, faqja e Top Channel rezulton me e klikuara nga shqiptaret.Kjo behet e ditur nga Alexa, faqja e internetit, qe ben renditjen ne rang boteror te website-ve ne mbare globin, duke u bazuar ne numrin e  vizitave qe u behet atyre.Sipas klikimeve te popullit shq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-11-2009, 13:38:35

Pse nuk duhet vrare mendja dhe aq per PageRank-un

...se paku per ate qe duket ne Toolbar.Pohimi me i drejteperdrejte i Google ne lidhje me Pagerank mund te gjendet