50 Webfaqet Shqiptare sipas alexa ! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

50 Webfaqet Shqiptare sipas alexa !

50 Webfaqet Shqiptare sipas alexa !

· 6 · 3343

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 20-02-2008, 01:05:25
alexa nuk ben renditje per  shqiperine... Nga i paske keto te dhena kaq te detajuara?

 • Postime: 40
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 20-02-2008, 07:06:00
Alexa.com eshte nje nga menyrat me te pa-sigurta per te pare statistikat e nja faqeje.

Nje vizite quhet vetem kur vizitori ka Alexa Toolbar. Une se kam psh, e shume te tjere se kan. Disa kohe http://Jeshil.com ishte nen 100,000 ne te tere boten dhe http://filmatshqiptar.com nen 200,000. Nga erdh kjo?

Edhe me shume nga webmasterat aty flas, edhe keta i kan trafiqet njesoj si te miat... pothuajse, disa pak me shum e disa me pak.

Edhe ne mos gabohem, kjo esht vetem per trafikun shqiptar. Dmth cilat faqe Shqipetaret ne Shqiperi vizitojne me shume. Nuk numeron te tjerat vende.

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-02-2008, 10:38:36
Dhe une e di se nuk eshte shume e vertet,dhe sjane shume te sakta te dhenat.Pasi www.galeriashqiptar e.net eshte para forumit zeriyt ka me shume vizita ne dite dhe del e 35 e forumi i 11.Une kete shkrim e kam marre mos gabohem te studentet.info, kot e vura jo per ndonje gje,se ato e bejn faqen e vete te paren fare :D

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 21-02-2008, 03:46:08

Sidoqofte alexa funksionon kot fare dhe nuk eshte e sakte. Ajo numeron vizitat vetem te atyre qe kane te instaluar toolbar te alexas ne browserin e tyre , perndryshe ato qe nuk e kane toolbar te tyre injorohen.

Po gjithashtu ka dhe disa menyra per tja hedhur pra manipuluar alexan. Per arsye etike nuk po i shkruaj ketu, dhe jam kunder atyre qe perdorin hile! Por e dini cfare? Para disa muajsh   www.zeriyt.com nuk renditej mire ne alexa, diku tek i 200 mijta (para 6 muajsh nese nuk gabohem) tani zeriyt renditet e 68.116. Me habit fakti qe ky trafik u rrit kaq shpejt? Nejse nuk e ve aspak ne dyshim ZERIYT eshte nje nder faqet e mia te preferuara ne vite... Nuk besoj qe perdor programe per tja fut alexas :D

Dhe per sqarim, ALEXA nuk ben asnje renditje per Shqiperine! Kjo renditja e mesiperme eshte e RREME dhe e PASAKTE! Me pak fjale me plot rrespekt per STUDENTET.INFO se eshte nje nder faqet me te vertete me te vizituara shqiptare, por te dhenat e tyre nuk jane te verteta :D

Kot po pergjigjem dhe une po varja :)

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-08-2008, 18:41:48
Nuk ka statika te verteta alexa, sepse nese deshironi faqen tuaj te ngrini ne alexa e beni thjeshte, e instaloni nje toolbar dhe ka disa sherbime qe thiren autosurf dhe ato mund te ndikojn ne statikat e alexa, andaj ska nevoj te meremi me ksi statika sepse sjan aq ta verteta.

Temat e fundit