Zeri.tech - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")
M A X
10-05-2019, 11:57:23

Brave Browser

Shfletuesi Brave eshte nje tjeter shfletues i bazuar ne Chromium, por me theks me shume te privatsia.  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
07-05-2019, 23:57:34

Problem me Firefox

Nese keni probleme me versionin e fundit te firefox videoja me posht shpjegon si mund ta rregulloni kete
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, steriotipi B, poshnja

Radio shqiptare ne Tune in

M A X
06-05-2019, 22:39:11
@Poshnjari Alexa nga Amazon
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: olti, Gjumashi

Android Apk qe perdorni.

M A X
01-04-2019, 15:43:20
.........
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Migen2, poshnja, SeliBaruti

Gaming Online

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
15-12-2013, 00:07:32

Si ndikoj tek ju update qe beri google?

Nuk e di nese e keni mare vesh se google ka gati me shume se 1 jave qe ka bere update ne pr dhe ka ndruyshuar disi politiken e saj. Por sa ka ndikuar ky update qe beri google?Une personalisht disa faqe nuk pata ndonje ndikim sic ishin ashtu jane. Por

12:51
06-11-2013, 20:50:02

Galaxy S4 ka jetëgjatësi më të madhe të baterisë se sa iPhone 5S

Galaxy S4 ka jetëgjatësi më të madhe të baterisë se sa iPhone 5S      A keni pasur probleme kohëve të fundit në lidhje me jetëgjatësinë e pajisej tuaj iPhone? Është e sigurt se nuk jeni të vetmit. Disa testime të reja shfaqin që smartfoni më i fundit i Apple mund të mos jetë paj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 20:50:02

iPad Air apo iPad Mini me Retina: Cili është i duhuri për ju

iPad Air apo iPad Mini me Retina: Cili është i duhuri për ju      Periudha e festave po afron dhe Apple nuk ka hedhur në treg vetëm tablet të ri, por dy të tilla. Përveç iPad Air – i cili është tashmë i disponueshëm, do të vijë nga fundi i nëntorit edhe iPad Mini …...           ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 20:50:02

Apple zbulon një pjesë të shifrave për kërkesat e qeverive për të dhënat mbi klientët

Apple zbulon një pjesë të shifrave për kërkesat e qeverive për të dhënat mbi klientët      Apple ka publikuar së fundmi një raport (Report on Government Information Requests) që tregon shifra të detajuara mbi kërkesat që ka marrë nga qeveritë e ndryshme të botës për të zbuluar t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 20:50:02

Reklama e parë në Instagram gjeneroi 370% më tepër “pëlqime” për Michael Kors

Reklama e parë në Instagram gjeneroi 370% më tepër “pëlqime” për Michael Kors      Vetëm 4 ditë pas lançimit të reklamës së parë në Instagram për kompaninë e modës Michael Kors, Nitrograma, një kompani e specializuar në analitikët e Instagram ka vendosur të publikojë disa të dhë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 12:50:02

Fëmijët suedezë: Prindërit janë shumë të varur nga teknologjia

Fëmijët suedezë: Prindërit janë shumë të varur nga teknologjia      Në një studim të fundit, ka rezultuar se 33 % e prindërve suedezë nga 521 të intervistuar, pranuan se e përdornin tabletin dhe smartfonin e tyre pothuajse më shumë se fëmijët. Fëmijët thanë se prindërit e tyre h...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 12:50:02

Balkan Venture, forumi më i madh i investimeve në rajon, vjen në Tiranë më 14 dhe 15 nëntor

Balkan Venture, forumi më i madh i investimeve në rajon, vjen në Tiranë më 14 dhe 15 nëntor      Balkan Venture Forum, i cili shënon edicionin e tij të katërt, do të mbahet më datën 14 dhe 15 nëntor 2013 në ambientet e hotel Sheraton Tirana. Tre forumet e para janë mbajtur në Sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 12:50:02

Raportim: Windows Phone tejkalon iOS-in në Itali dhe bën progres në Evropë

Raportim: Windows Phone tejkalon iOS-in në Itali dhe bën progres në Evropë      Përpjekjet e Microsoft-it mesa duket po japin frytet e veta, të paktën sipas një raportimi nga Kantar Worldpanel ComTech, ku tregohen të dhëna për tre muajt deri në shtator 2013. Gjatë kësaj periudhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 12:50:02

8 arsye pse Facebook është më i popullarizuar se Twitter (Infografik)

8 arsye pse Facebook është më i popullarizuar se Twitter (Infografik)      Edhe pse ditëve të fundit keni mundur të lexoni lajme se Twitter po bëhet më i popullarizuar se Facebook-u, megjithatë nuk duket të jetë kështu. Infografiku i mëposhtëm na shfaqë të dhëna të cilat tregojn...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-11-2013, 04:50:01

Më në fund Google kufizon aksesin ndaj fjalëkalimeve të ruajtura në Chrome

Më në fund Google kufizon aksesin ndaj fjalëkalimeve të ruajtura në Chrome      Një pjesë e mirë e përdoruesve janë në dijeni të ekzistencës së një opsioni në Google Chrome që mundëson ruajtjen e fjalëkalimeve. Çdo përdorues që drejtohej në këtë direktori: “chrome://settings/pas...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 20:50:02

Shefi ekzekutiv i Google Eric Schmidt i irrituar me sjelljen e NSA-së

Shefi ekzekutiv i Google Eric Schmidt i irrituar me sjelljen e NSA-së      Shefi ekzekutiv i Google Eric Schmidt është tejmase i irrituar me Agjensinë Kombëtare të Sigurisë të SHBA-së. Ai ka deklaruar se nëse NSA ka ndërhyrë me të vërtetë në qendrat e të dhënave të kompanisë kjo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 20:50:02

Bill Gates: Shëndeti i njerëzve është më i rëndësishëm se sa teknologjia

Bill Gates: Shëndeti i njerëzve është më i rëndësishëm se sa teknologjia      Duke qenë në largim e sipër shefi ekzekutiv i tanishëm i Microsoft-it, Steve Ballmer, disa kanë pyetur nëse bashkë-themeluesi i ndërmarrjes, Bill Gates, mund të jetë i interesuar në rikthimin e rolit t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 20:50:02

Ja se si të shihni se cili aplikacion zë më tepër hapësirë në pajisjen tuaj iPhone

Ja se si të shihni se cili aplikacion zë më tepër hapësirë në pajisjen tuaj iPhone      Çfarë po ju zë aq shumë hapësirë në diskun tuaj në iPhone ose iPad dhe po iu pamundëson që të shkarkoni dhe instaloni një aplikacion të ri shkëlqyes ose një version të ri të iOS-it? Një panel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 20:50:02

KitKat shfaq ID-të e thirrësve nga konsumatorët e Google Places dhe Google Apps

KitKat shfaq ID-të e thirrësve nga konsumatorët e Google Places dhe Google Apps      Google formalisht paraqiti KitKat-in, që është versioni më i fundit i Androidit gjatë javës së kaluar, por ndërmarrja është ende duke zbuluar veçori të reja të platformës: Kështu është konfirmua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 12:50:02

Bizneset “vuajnë” nga një ndjesi e gabuar e sigurisë së tyre

Bizneset “vuajnë” nga një ndjesi e gabuar e sigurisë së tyre      Firma e sigurisë McAfee deklaron se bizneset e vogla dhe ato të mesme kanë një ndjesi të gabuar sigurie, bazuar në të dhënat që vijnë nga një studim i realizuar së fundmi në bashkëpunim me Office Depot. Ata që mor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 12:50:02

Sulmohen nga hakerët të dhënat e aplikacionit kalendar Sunrise në iPhone

Sulmohen nga hakerët të dhënat e aplikacionit kalendar Sunrise në iPhone      Përdoruesit e aplikacionit Sunrise morën një e-mail në fundjavë duke treguar efektet e një sulmi kibernetik javën e kaluar në MongoHQ, që është ofruesi i shërbimeve për bazë me të dhëna për ndërmarrjen...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 12:50:02

Top 13 kompanitë aziatike që synojnë të rrëzojnë dominimin e Samsung dhe Apple (Pjesa II)

Top 13 kompanitë aziatike që synojnë të rrëzojnë dominimin e Samsung dhe Apple (Pjesa II)      Në pjesën e dytë të artikullit tonë për Top 13 prodhuesit e pajisjeve mobile të cilët munden seriozisht apo synojnë të luhasin dominimin e Samsung-ut dhe Apple, jemi kthyer deri në Ind...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 12:50:02

Nike lëshon aplikacionin Nike+ Move, që përdor çipin M7 në iPhone 5S

Nike lëshon aplikacionin Nike+ Move, që përdor çipin M7 në iPhone 5S      Nike lajmëroi në eventin e Apple për iPhone-t e rinj gjatë shtatorit që do të lëshojë një aplikacion Nike+ Move për të marrë përparësinë e çipit M7 në iPhone 5s, një bashkë-procesor që ndjek akselerometrin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 12:50:02

Samsung filloi lançimin e Android 4.3 për modelin Galaxy S3

Samsung filloi lançimin e Android 4.3 për modelin Galaxy S3      Samsung kishte premtuar se në përfundim të muajit tetor do të lançonte për përdoruesit e Galaxy S3 versionin e përditësuar të sistemit Android 4.3 Jelly Bean. Pavarësisht se nuk ka qëndruar shumë korrekt me peridhë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 04:50:02

Drejtuesi i inxhinierisë së iOS-it në Apple është larguar nga kompania

Drejtuesi i inxhinierisë së iOS-it në Apple është larguar nga kompania      Vetëm pak javë pas lëshimit të iOS 7, zëvendës presidenti i Apple për inxhinieri të iOS-it, Henri Lamiraux, është pensionuar dhe është larguar nga ndërmarrja, raporton 9to5 Mac. Një vëzhgim i shpejt në f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe