Zeri.tech - 11

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

Shkumbin.A
28-07-2009, 13:35:12

Shqiptarë, pse jemi të këtillë?

Në pikturat e jetës, në hapsirat e naivitetit dhe xhelozisë figurojmë të parët si popull, vështirësitë jetike në kohërat e më hershme kanë penguar avancimin e mentalitetit tonë, që i ndjejmë pasojat edhe sot, edhe pse ky artikull ka të njëjtln pikëpamje me ato artikujt e më parshme rreth çështje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shkumbin.A
26-07-2009, 15:18:14

WebMaster, profesion apo pasion?!

Shqipëria ka hyrë në rrugën e duhur që të shpjerë drejt zhvillimit të mëtutjeshëm të tregut virtual më saktë webit, çdo ditë e më tepër rritet sirtari ku janë të rankuar faqet shqiptare, po mundohemi të dalim krejtësishtë nga errësira virtuale dhe ta harrojmë egzistencën e fjalës “Ilegalitet”, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shkumbin.A
25-07-2009, 15:15:23

Këshilla për një Blog të ri!

Perceptimi i fjalës “Blog” nga ana praktike veshtrohet mbi bazën e një mjeti virtual që mundëson shprehjen e mendimeve për një lëmi të caktuar nga një individ në këtë rast webmaster. Interneti shqiptar ka një periudh relativisht të shkrutër që ka arritur të gjej mjetet më të cilat do të eksploro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
veton40
24-07-2009, 18:44:41

Sa vlen ueb siti juaj?

Për ditur perafersisht sa vlen ueb sajti juaj mund të klikoni ketu. http://www.websiteoutlook.com
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shkumbin.A
21-07-2009, 15:15:03

TwitCam, Shërbim i ri për Twitter!

Twitter, ky shërbim i ri kohën e fundit ka filluar të marrë shum popullaritet në të gjithë botën, si platformë për micro bloging shum persona e përdorin atë për të shkruar atë se çka janë duke bërë në moment, së fundmi ky shërbim është vënë nën shenjestrën e Webmasterave për ta përdorur atë si F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2009, 00:55:11

Deportalizimi i internetit

Sot jemi ne mes te periudhes se Web 2.0, ku flitet per media sociale, wiki, forume, blogje dhe se fundi gjithmone e me shume per "rryma te te dhenave" (stream of data) si dhe per

Pergjigje nga: dude, olti

Sitepoint Marketplace behet Flippa

dude
18-07-2009, 19:52:06
Bookmarked
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

feniksi
12-07-2009, 20:05:55

Spami tek shqiptarët, tejmase i tepruar!

Një dukuri e përhapur në formë shqetësuese tek webmasterët shqiptarët është edhe spa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-07-2009, 16:51:09

Html 5 dhe videot ne web

Me versionin e ardhshem te Html, te quajtur "HTML5" pretendohet dhe futja e standarteve te reja per publikimin e figurave te levizshme, videove, ne web.Ne pamje te pare duket se ky problem nuk ekziston, por ne te vertete nuk eshte ashtu. Vitet e fundit per te publikuar nje video ne nje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-06-2009, 00:12:24

Twitter Revolution

Ditet e fundit besoj se nuk ju kane shpetuar lajmet per trazirat postelektorale qe kane perfshire Iranin.Por ky eshte vetem nje detaj pa shume rendesi per specialistet e IT dhe webmasterat (respekt per Iranin dhe popullin e tij gjithesesi).Lajmi i vertete ne kete mes, ose thene ndryshe revulucio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-06-2009, 10:02:06

Spam politik

Para disa vjetesh, gjate nje pale zgjedhjesh ne Kosove, ishin politikanet e Kosoves qe filluan praktiken e dergimit te mesazheve politike me ane te email-it, mesazhe keto te pakerkuara dhe te padeshiruara per ata qe nuk ishin te interesuar; pra SPAM.Tani ne prag te zgjedhjeve parlamentare ne Rep...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-05-2009, 16:01:50

Paguaj me Facebook

Mberrin dhe ky opsion mjaft i pritur, pra pagesa me ane te krediteve te Facebook, qe ndoshta mund te jete dhe shpetimi financiar i rrjetit social me popullor ne planet (mbase dhe ne galaktike nese s'ka civilizime te tjera :d
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: gonig, naim.murseli, olti

Start.al - RISI RISI

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-05-2009, 12:50:18

Webby Awards 2009

The Webby Awards eshte nje akademi qe permbledh disa personalitete te njohur ne fusha te ndryshme, qe ben cdo vit nominimet dhe zgjedhjet e faqeve me te mira ne internet. Lexo: Webby Awards Abo...

Pergjigje nga: naim.murseli, olti

Naim Murseli ne media!

naim.murseli
02-05-2009, 20:15:15
Shtypidites.info
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: reklamat, Freedom Overdose

Oferte falas

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-04-2009, 13:04:31

Google container data center tour

Shikojeni kete video se eshte vertete impresionuese.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe