Zeri.tech - 12

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

M A X
31-03-2009, 15:13:54

Facebook & Co ne krize financiare?

Sipas revistets amerikane "BusinessWeek" Facebook eshte ne kerkim te nje kredie prej 100 milione dollaresh per te financuar kerkesat per servera dhe nevoja te tjera teknike qe duhen per te mbajtur rrjetin e madh social qe rritet nga dita ne dite. Kjo kerkese vjen pak kohe pas marrjes se 500 mili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-03-2009, 23:49:41

Web-i si disipline shkencore

Shume shpejt Web-i mund te behet disipline shkencore dhe te mesohet ne shkolla.Ky eshte propozimi me i fundit i shpikesit teWorld Wide Web (WWW) Sir Tim Berners-Lee dhe disa pioniereve te tjere te Web-it."Web-i eshte burimi i shume fenomeneve qe prekin dhe ndikojne tashme ne shume fusha te jet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-03-2009, 15:48:45

Ridrejtimet 301 funksionojne!

Rreth ridrejtimeve dhe si behen ato mund te lexoni ne kete teme: http://www.zeriyt.com/si-ti-ridrejtoni-vizitoret-e-sajtit-t52372.0.htmlNga an...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
07-03-2009, 19:11:09

Kontrollo rrjetet Sociale - CheckUserNames

Secili prej jush përdor rrjete të ndryshme Sociale apo shërbime të tjer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kli$$i
04-03-2009, 02:00:22

Dita e javes me me shume trafik?

Ne cilen dite keni me shume trafik gjate javes? Flas per klikime, vizitor. Une kam te dielave ne te gjitha sitet e mia, kam nje rritje per 30-40%
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Andi87
26-02-2009, 21:37:32

Mibbit IRC chat

Kohet e fundit po perhapet moda e te pasurit nje chat tetille,info.al psh e ka nje edhe disa faqe te tjera e kane. un dua te di nese dikush ketu ka njohuri ose zoteron nje chat si ky a ja vlen nje chat i tille ?,dhe si krijohet mund te krijosh nje chat mibbit? flm
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AlbanianMUSIC
06-02-2009, 00:20:10

Si mund ti gjeni shokët me Google

Google e ka njoftuar një funksion të ri që lejon përdoruesit ti ndajnë vende të zgjedhur ne mesrrjeti të shokëve.Ky sistem i merr gjerësiat gjeografike nga të dhënat e telefonit celular apo gjetja satalitore (GPS) për të treguar vendin automatikisht te ati personi.Përdorues gjithashtu mund të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: A$H Da Master, Kostandin, TaTaToLi

Ndihmë: Si ta pagëzoj faqen?

Shef.me
01-02-2009, 19:47:57
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
gjentli
24-01-2009, 00:13:09

Interneti tani numëron më shumë se 1 miliard shfrytëzues

Më shumë se një miliard njerëz gjatë muajit dhjetor kanë shfrytëzuar internetin. Sipas kompanisë comScore që merret me statistikat e internetit, vetëm 15-20% e popullatës botërore ka lidhje më internet.Duke u bazuar në statistikat e comScore, ne kemi zgjedhur top vendet dhe regjionet (në vizitor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-01-2009, 23:38:15

Si lindi Facebook - Interviste me bashkethemeluesin Chris Hughes

Faqja me autoritet ne fushen e SEO dhe teknologjive te kerkimit ne internet SEOMOZ.org, ka nje interviste interesante me Chris Hughes, nje nga themeluesit e nje prej faqeve me popullore ne internet, Facebook.com. Intervista i perket vitit 2006, por sidoqofte mbetet interesante sepse historia e l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kengaime, olti, sarandioti008

Gezuar Vitin e Ri 2009

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe