Zeri.tech - 15

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

AT¹
28-01-2007, 23:35:56

Server të Linux-it apo Windowsit?

Çka mendoni cilët servera janë më të sigurtë?Të Linux-it apo Windowsit?...Zeriyt psh është i vendosur në server të Linux-it.[code] # ./info_serveri.rb www.zeriyt.comServeri tek

*
peter
20-11-2006, 22:08:20

ShtypShqip - si te mundesoni te shkruani shqip ne web siten tuaj

Javen qe kaloi pata nje ndjesi patriotizmi dhe bera kete faqe:http://shqip.netfirms.com/Kodi JavaScript qe jepet aty, nqs e instaloni tek web site tuaj mundeson te shruash kollaj 'ë' dhe 'ç' ne cd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2006, 14:00:42

Krijoni faqet tuaja personale me Google Pages!

Sherbimi i ri Google Page http://pages.google.com/ eshte shume i vlefshem sepse mundeson krijimin e faqeve personale pa ndonje njohuri ne kode dhe pa pasur nevoje per hapesire ne ndonje server. Goog...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: FareTop, unedheti, CreativeMouth

Jam i interesuar per nje Web Faqe !!!??

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


php
02-11-2005, 16:57:05

phpBB 2.0.17 filet te cilat duhet ti editoni pa tjter ......

Përshendetje të gjithvë. Dua të ju njoftoj se tani ne phpBB 2.0.17 është dal një exploit.Si duhet te kaloni nga phpBB 2.0.17 në phpBB 2.0.18http://www.lulikras.com/...

M A X
28-08-2005, 18:44:01

Puna me SMTP Protokol

  Rrjeta dhe Telekomunikim - 05/09/2004 - Shkruar nga: Genc DOKO - Shumica nga ne, në ditët e sotme s'e vrasim mendjen fare për mënyrën se si bëhet komunikimi ndërmjet neve si klient dhe SMTP shërbimit (ang. "service" apo "daemon" -> proces që qëndron në prapavi, dhe aktivizohet si rezultat ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
28-08-2005, 05:42:14

Pse te besh "chmod 777" nuk perben rrezik sigurie!

Materiali i meposhtem eshte ne anglisht!Why chmod 777 is NOT a security risk Alright, so say I tell you that to have attachments work properly, your attachment folder needs to be 777.The first thing people ask...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe