×
Hyrja
Profili

A denohet hapja e forumeve piraterike warez ne Shqipri ?

A denohet hapja e forumeve piraterike warez ne Shqipri ?

· 10 · 2125

 • Postime: 13
elite rei
ne: 04-05-2009, 20:32:05
Deshiroj te pyes te gjith pjestaret qe kan informacio per kete teme ! Kam pare shume forume piraterike warez qe ushtrojn punen e tyre ne hoste . Forumet piraterike warez kan te ardhura shum te mjaftueshme dhe jan te reklamushme nepermjet search engine si katz.c etj . A lejohet hapja  e ketyre forumeve ne kushtetuten shqiptare ? A denohet me ligj ? Pres pergjigje

 • Postime: 13
elite rei
#1 ne: 04-05-2009, 20:35:49
Deshiroj te pyes te gjithe pjestaret qe kan informacion per kete teme ! Kam pare shume forume piraterike warez qe ushtrojn punen e tyre ne hoste . Forumet piraterike warez kan te ardhura shum te mjaftueshme dhe jan te reklamushme nepermjet search engine si katz.cd etj . A lejohet hapja  e ketyre forumeve ne kushtetuten shqiptare ? A denohet me ligj ? Pres pergjigje

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 04-05-2009, 23:25:24
Nuk besoj se ka ligje shqiptare qe i ndalojne keto lloj faqesh.
Por me shume se ndaj shtetit shqiptar duhet te kesh kujdes nga vendet e tjera. Shumica e webhosteve nuk lejojne gjera te tilla, prandaj shiko te gjesh nje host qe i lejon keto, ose te pakten nje qe i toleron.
Ndonje qe ka forum warez mund te te keshilloje me mire se ku mund te gjesh hostues te tille.

 • Postime: 110
html master
#3 ne: 05-05-2009, 00:26:51
Jo nuk a ligje antiwarez ne Shqipri

 • Postime: 114
AB
#4 ne: 05-05-2009, 09:55:22
Por ka ligj per te drejtat e autorit! Mos prisni te kemi nje ligj te mirefillte me fjalen warez :)

Shqiperia ka nje baze ligjore shume te mire (kemi perkthyer cfare kemi gjetur) dhe ka ligje per cdo gje. Megjithate jo te gjithe ligjet ekzekutohen dhe zbatohen ne Shqiperi

 • Postime: 982
 • Gjinia: Mashkull
UrL
#5 ne: 26-05-2009, 12:12:01
Por ka ligj per te drejtat e autorit! Mos prisni te kemi nje ligj te mirefillte me fjalen warez :)

Shqiperia ka nje baze ligjore shume te mire (kemi perkthyer cfare kemi gjetur) dhe ka ligje per cdo gje. Megjithate jo te gjithe ligjet ekzekutohen dhe zbatohen ne Shqiperi

Ka pas raste qe persona ne shqiperi kane sulmuar drejtepredrejte serverin e faqeve edhe te irc tone dhe nuk kemi mundesine ti denoncojme diku..

Nese jini ne dijeni per nje informacion te tille jni te lutur te lini nr e telefonit qe mund te kontaktojme per te bere padi ( denoncim) .

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 26-05-2009, 15:21:15
Nuk besoj se ekziston ndonje mundesi per momentin qe te merren masa ndaj ketyre tipave. Edhe neve na sulmojne serverat here pas here dhe ne keto raste vetem sigurimi i mire ben pune.

 • Postime: 416
 • Gjinia: Mashkull
Konjaku
#7 ne: 04-06-2009, 01:09:01
Nuk besoj se ekziston ndonje mundesi per momentin qe te merren masa ndaj ketyre tipave. Edhe neve na sulmojne serverat here pas here dhe ne keto raste vetem sigurimi i mire ben pune.
Ma merr mendja qe duhet te kete, sepse pas disa javesh nese mbani mend u denuan disa persona qe transmetonin sinjalin e digitalb ne menyre pirate, perderisa dikush i ka denoncuar e dikush i ka denuar ato persona duhet te kete ndonje menyre edhe per kete qe po flasim.

 • Postime: 114
AB
#8 ne: 04-06-2009, 13:08:00
Nuk mjafton vetem denoncimi, duhet te keni dhe deshmine e 2 personave qe vertetojne qe personi i akuzuar me verte eshte fajtor.

Pra nese e di qe x person po te sulmon, shko dhe pyete ne prani te 2 personave te tjere (deshmitare) dhe nese ai e pranon mund ta hedhesh ne gjyq prane cdo gjykate. Ka dhe menyra te tjera per te gjetur prova e te ngjashme, por ne internet eshte shume e veshtire te provosh dicka (IP Spoofing e te ngjashme)

 • Postime: 4
Hysmet
#9 ne: 22-06-2009, 18:44:35
mir e ka cek konjaku jom me ket pergjigje dakord si kojnaku