A egzistojn persona qe meren me konvertim te PSD? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A egzistojn persona qe meren me konvertim te PSD?

A egzistojn persona qe meren me konvertim te PSD?

· 5 · 738

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 05-08-2010, 16:23:04
Po shoh shum web faqe te hapura "kompani" te ndryshme per regjistrime te domeneve, shesin hoste ndertojn faqe, programojn ato ndertojn gjithcka nga fillimi etj.

te them te drejten tek disa kam verejtur qmime ekstreme do thoja te ndertimit te faqeve pse them ekstrem?

Pasi e dim shum mir qe nje dizajn i vitit 2000 tashme eshte jasht perdorimit gjithkush do te donte te kishte nje faqe te paster te bukur dhe komode dhe shumica prej tyre ofrojn gjera qe jan jasht kualitetit po vetem te ndertuara sa te themi qe kemi nje web faqe dhe se dim qfar bejm ndersa shum kompani kan ngelur aq mbrapa sa ende meren me gjera te vjetra si marja e templateve html ndrishim i bannerit pak pamjes dhe krejt okej.

mbi te gjitha me intereson a ka persona qe mere vetem me konvertime dhe kodime nga PSD ne wordpress, joomla, drupal, phpfusion, css, html etj, mund te them qe dita dites kemi edhe dizajner te mir pse jo po te kishim nje kodues ateher do punonin dizajneret shum me shum keshtu qe do beheshte nje lidhje ne mes nje dizajneri dhe koduesi gjithmon zingjiri eshte me i fort se sa nje reth keshtu eshte mendimi im tpakten.

nuk e di se sa i qart isha ne shkrim qellimi im ishte ki: ka kompani qe regjistron domene dhe hoste po sjan te zot ne dizajn, ka persona qe jan te zot ne kodim por jo edhe ne dizajn, dhe e kunderta ka te mir ne dizajn por jo ne kodim, keshtu qe jemi edhe pasiv do thoja per nga gjerat origjinale pasi un mund te dizajnoj po eshte e kot kur shoh qe puna ime me pushon ne kompjuter dhe gjithashtu koduest provojn ndoshta te bejn diqka vet ne dizajn por qe sjan te kenaqur.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 05-08-2010, 18:19:15
Nuk e lexova te gjith temen por nese ke nevoj per nje konvertim mund te jap dy video tutorial
http://www.albcoders.com/blog/programim/css/per-ta-kthyer-psd-ne-ne-xhtml-dhe-css.html ti shikosh se si behet nese ke deshire te paguash per kete pune coder@live.it .

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 05-08-2010, 21:17:09
www.studiokras.be
I ndëruar gjithë qka qfar ka të bëj me Web ju ofrojm gjitha shërbimet - Në përjashtim Programim.

 Kodim ne CSS XHTML AS2,AS3 Image ....

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 05-08-2010, 22:30:09
Nuk ishe i qarte per cfare the por nese ke dicka per te kovertuar mund te ofroj psd ne template css , psd ne wordpress theme, psd ne joomla template. ..

Puna ime e fundit eshte psd ne joomla. www.helmo.gr

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 05-08-2010, 23:39:35
falamenderit gjithsesi gjith ata qe din te bejn ket pun lajmrohuni ketu qe herdo kur te kemi nevoj per dekodime faqesh te dim ku te drejtohemi :)

Temat e fundit