A kemi nevojë për më shumë faqe informative?! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A kemi nevojë për më shumë faqe informative?!

A kemi nevojë për më shumë faqe informative?!

· 1 · 524

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-01-2010, 00:30:05
Me kujtohet shumë mirë kur vetëm 3-4 vite më parë mund të numëroje në gishta faqet informative shqiptare, ndërsa sot numri i faqeve shqiptare më lajme dhe thashetheme vërtetë ka arritur një shifër rekord.

Vite me parë, e dije kush ishte autori i lajmit, cila faqe ofronte lajme origjinale, dhe cila i ofronte ato më shpejt; ndërsa sot nuk dihet kush është autori, kush është përkthyesi apo kush është hajni. Lajmin e njëjtë mund të gjesh në dhjetra faqe të ndryshme, te gjithë duke pretenduar se janë autor të lajmit.

Kopjimi dhe vjedhja e lajmit pa asnjë të drejtë autoriale apo morale nuk bëhët vetëm nga individ por dhe nga gazeta ditore, agjenci lajmesh, radio, televizione, etj.

Shtrohet pyetja, a kemi nevojë për më shumë faqe informative me përmbajtje të njëjtë por vetëm më emra të ndryshëm?

- Padyshim që ne kemi nevojë për më shumë faqe informative, por për faqe që nuk kopjojnë njëra-tjetrën, që shkruajnë artikuj unik, artikuj me vlerë dhe që lëxuesi dëshiron t’i lexoj.

http://besart.blog.al/2010/01/a-kemi-nevoje-per-me-shume-faqe-informative/

Temat e fundit