×
Hyrja
Profili

Afëtesit tuaja?

Afëtesit tuaja?

· 14 · 1305

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
ne: 01-01-2009, 19:31:33
Përshëndetje përsëri

Doja te dija aftësitë e secilit këtu, çka mbizotëroni, çka dini, thjesht te kemi një perspektiv se çka din ueb masterat shqiptar.

Po filloj nga vetvetja:

Këto janë disa nga lëmit qe i dijë/zotëroj mirë:
PHP, MySQL, CSS, JavaScript & Ajax, xHTML/HTML, LDAP, ActiveDirectory, Citrix 4.5 (I certifikuar), Exchange (Microsoft), ISA, Fortigate, VMware 3.x ENT (I certifikuar), KIXTART, VBScript, Terminal Services.

Kurse në këto lami kam njohuri pak me te kufizuara:
VB, C++, Delphi, .NET, Zend Framework (Jam tu e mësuar tani), Linux etj.


 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
#1 ne: 19-02-2009, 23:09:23
Përshëndetje përsëri

Doja te dija aftësitë e secilit këtu, çka mbizotëroni, çka dini, thjesht te kemi një perspektiv se çka din ueb masterat shqiptar.

Po filloj nga vetvetja:

Këto janë disa nga lëmit qe i dijë/zotëroj mirë:
PHP, MySQL, CSS, JavaScript & Ajax, xHTML/HTML, LDAP, ActiveDirectory, Citrix 4.5 (I certifikuar), Exchange (Microsoft), ISA, Fortigate, VMware 3.x ENT (I certifikuar), KIXTART, VBScript, Terminal Services.

Kurse në këto lami kam njohuri pak me te kufizuara:
VB, C++, Delphi, .NET, Zend Framework (Jam tu e mësuar tani), Linux etj.

O shoku a hahen keto?Po une qe sdi asnjeren... :P

 • Postime: 52
Urbann G
#2 ne: 19-02-2009, 23:10:58

O shoku a hahen keto?Po une qe sdi asnjeren... :P

hhahahaha shum pergjigje interesante :D

 • Postime: 22
Kostandin
#3 ne: 20-02-2009, 00:06:29
notepad.exe :)

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
#4 ne: 20-02-2009, 11:17:38
Ne menyr direkte nuk hahen por nga to njeri mund te perfitoj, e kur te merr perfitimit njeri mund ti shkembej ato ne gjera te ndryshme dhe ushqim hehe

 • Postime: 52
Urbann G
#5 ne: 20-02-2009, 12:24:33
PHP , HTML - I di nga pak sepse me shum kam qene i orientuar ne punet e IT (Cisco IT Essential i Certifikuar)

 • Postime: 271
 • Gjinia: Mashkull
kokushta
#6 ne: 20-02-2009, 13:28:02
notepad.exe :)

Hap nje dokument te ri dhe shkruaj:
Citim
.LOG
dhe ruaje psh: ditari.txt

mbylle dokumentin dhe hape perseri :)

Cdohere qe e hap, automatikisht shenon daten dhe oren dhe mund te mbash shenim gjerat qe ben :)

 • Postime: 200
 • Gjinia: Mashkull
deisanti
#7 ne: 20-02-2009, 17:55:24
Futbolli

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
#8 ne: 20-02-2009, 19:38:24
Aftesia ime eshte qe une sdi asnjeren nga ato dhe shikoni si e kam bere webin tim,madje ne host free?Quiz:Kush e gjen ku e kam hostuar eshte i afte..???

 • Postime: 51
EUKLIT
#9 ne: 20-02-2009, 23:03:40
http://page.tl/ In only 3 minutes to your own homepage: sic e thote dhe kjo per 3 min e ke faqen online  :P

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
#10 ne: 20-02-2009, 23:07:11
huahuahuaahuahuahua huahuahuahuauhahuah uahuauhhuaahuhauahu uha.ne fakt nuk eshte ndonje zor i madh per ta gjet,por idea eshte qe reklama e saj ne faqen time nuk egzistonte apo jo?kete doja te thoja mo,nejse si kisha punu?

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
#11 ne: 21-02-2009, 12:19:26
pershendetje por mos te dalim prej temes ju lutem.
Na e dijm qe secili ka aftesi tjera personale perpos ketyre te informatikes mirepo mbasi qe jemi ne sekcionin e webmasterave, qellimi im ishte tek njohurit tuaja si webmaster dhe web developer (dmth. rreth teknologjis).

Ju flm.
Genci122
#12 ne: 15-04-2009, 20:19:29
Me pelqen qe ke keto aftesi dhe nuke di a ke kohe te bejme disa pune bashke,ne lidhje me disa faqe qe kam mare persiper te bej!

 • Postime: 406
[Joni]
#13 ne: 15-04-2009, 21:36:14
PHP/MySQL,HTML,JavaScript,linux (debian)
kaq por di edhe pascal,vb por jo qe te di te bej gjera te sakta :P , thjesht i kam perdorur per ti provuar :)