Afëtesit tuaja? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Afëtesit tuaja?

Afëtesit tuaja?

· 14 · 1398

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 01-01-2009, 19:31:33
Përshëndetje përsëri

Doja te dija aftësitë e secilit këtu, çka mbizotëroni, çka dini, thjesht te kemi një perspektiv se çka din ueb masterat shqiptar.

Po filloj nga vetvetja:

Këto janë disa nga lëmit qe i dijë/zotëroj mirë:
PHP, MySQL, CSS, JavaScript & Ajax, xHTML/HTML, LDAP, ActiveDirectory, Citrix 4.5 (I certifikuar), Exchange (Microsoft), ISA, Fortigate, VMware 3.x ENT (I certifikuar), KIXTART, VBScript, Terminal Services.

Kurse në këto lami kam njohuri pak me te kufizuara:
VB, C++, Delphi, .NET, Zend Framework (Jam tu e mësuar tani), Linux etj.


 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-02-2009, 23:09:23
Përshëndetje përsëri

Doja te dija aftësitë e secilit këtu, çka mbizotëroni, çka dini, thjesht te kemi një perspektiv se çka din ueb masterat shqiptar.

Po filloj nga vetvetja:

Këto janë disa nga lëmit qe i dijë/zotëroj mirë:
PHP, MySQL, CSS, JavaScript & Ajax, xHTML/HTML, LDAP, ActiveDirectory, Citrix 4.5 (I certifikuar), Exchange (Microsoft), ISA, Fortigate, VMware 3.x ENT (I certifikuar), KIXTART, VBScript, Terminal Services.

Kurse në këto lami kam njohuri pak me te kufizuara:
VB, C++, Delphi, .NET, Zend Framework (Jam tu e mësuar tani), Linux etj.

O shoku a hahen keto?Po une qe sdi asnjeren... :P

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 19-02-2009, 23:10:58

O shoku a hahen keto?Po une qe sdi asnjeren... :P

hhahahaha shum pergjigje interesante :D

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 20-02-2009, 00:06:29
notepad.exe :)

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-02-2009, 11:17:38
Ne menyr direkte nuk hahen por nga to njeri mund te perfitoj, e kur te merr perfitimit njeri mund ti shkembej ato ne gjera te ndryshme dhe ushqim hehe

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 20-02-2009, 12:24:33
PHP , HTML - I di nga pak sepse me shum kam qene i orientuar ne punet e IT (Cisco IT Essential i Certifikuar)

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 20-02-2009, 13:28:02
notepad.exe :)

Hap nje dokument te ri dhe shkruaj:
Citim
.LOG
dhe ruaje psh: ditari.txt

mbylle dokumentin dhe hape perseri :)

Cdohere qe e hap, automatikisht shenon daten dhe oren dhe mund te mbash shenim gjerat qe ben :)

 • Postime: 200
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-02-2009, 17:55:24
Futbolli

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 20-02-2009, 19:38:24
Aftesia ime eshte qe une sdi asnjeren nga ato dhe shikoni si e kam bere webin tim,madje ne host free?Quiz:Kush e gjen ku e kam hostuar eshte i afte..???

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 20-02-2009, 23:03:40
http://page.tl/ In only 3 minutes to your own homepage: sic e thote dhe kjo per 3 min e ke faqen online  :P

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 20-02-2009, 23:07:11
huahuahuaahuahuahua huahuahuahuauhahuah uahuauhhuaahuhauahu uha.ne fakt nuk eshte ndonje zor i madh per ta gjet,por idea eshte qe reklama e saj ne faqen time nuk egzistonte apo jo?kete doja te thoja mo,nejse si kisha punu?

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 21-02-2009, 12:19:26
pershendetje por mos te dalim prej temes ju lutem.
Na e dijm qe secili ka aftesi tjera personale perpos ketyre te informatikes mirepo mbasi qe jemi ne sekcionin e webmasterave, qellimi im ishte tek njohurit tuaja si webmaster dhe web developer (dmth. rreth teknologjis).

Ju flm.

#12 ne: 15-04-2009, 20:19:29
Me pelqen qe ke keto aftesi dhe nuke di a ke kohe te bejme disa pune bashke,ne lidhje me disa faqe qe kam mare persiper te bej!

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#13 ne: 15-04-2009, 21:36:14
PHP/MySQL,HTML,JavaScript,linux (debian)
kaq por di edhe pascal,vb por jo qe te di te bej gjera te sakta :P , thjesht i kam perdorur per ti provuar :)

Temat e fundit