Alexa ndryshon menyren e klasifikimit te faqeve - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Alexa ndryshon menyren e klasifikimit te faqeve

Alexa ndryshon menyren e klasifikimit te faqeve

· 8 · 962

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 17-04-2008, 12:04:49
Sipas njoftimit te fundit te Alexa-s tashme te dhenat per te percaktuar popullaritetin e nje faqe do te merren nga shume burime dhe jo vetem nga ata perdorues qe kishin te instaluar ne PC e tyre toolbar-in e ofruar nga vete Alexa.
Qe prej dites se djeshme ka dhe ndryshime gati radikale per shume faqe ne indeksin qe ofron Alexa. Shume faqe jane ngjitur lart, ashtu si shume te tjera qe kane rene poshte ose shume poshte.

Risia me e madhe per vete ne shqiptaret ka te beje me kategorine "Albania" e cila eshte krijuar ditet e fundit. Ne kete kategori mund te shihen faqet me popullore sipas vizitave qe vijne vetem nga Republika e Shqiperise. http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=AL&ts_mode=country&lang=none

Njoftimi zyrtar: http://www.alexa.com/site/company/announcement

The New Alexa Rankings

When Alexa began displaying rankings in 1998 it was with the goal of showing Alexa Toolbar users how popular any given site was within the Alexa community. We generated the rankings through an analysis of Internet usage by people who use the Alexa Toolbar. Since that time we've been delighted to see that the Alexa Rankings have become a yardstick by which website popularity is measured. We are grateful to the thousands of people who come to Alexa.com each day to check the Alexa Rankings.

In recent months we've heard from our Alexa users that understanding Internet usage beyond Alexa Toolbar users was increasingly of interest. Ask and you shall receive!

We listened to your suggestions, and we believe that our new rankings system is much closer to what you asked for. We now aggregate data from multiple sources to give you a better indication of website popularity among the entire population of Internet users.

You gave us many other suggestions as well, and we are working hard to implement them. We won't tell any secrets just yet, but you can expect to see new features rolled out over the coming weeks and months.

Below are a few common questions we anticipate from the Alexa community, along with our answers.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-04-2008, 12:19:14
Faqja ime rradhitet e 25-ta nga Shqiptaret.
Me duhet te mburrem per ket pune apo jo??
Gjithashtu mund te shihni ndryshimeet..vertet e jam ngritur goxha.

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-04-2008, 12:55:12
Po duhet. Sepse nder vizitoret qe vijne nga Shqiperia (duhet theksuar kjo) faqja jote klasifikohet ne ate rend.

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 17-04-2008, 15:12:57
E kam pare edhe une kete me vizitat nga Shqiperia, ja vlen me te vertet.

Ti AlbDigital duhet te mburresh r cun se je mire fare......

Une jam 31 para 2 javesh isha me lart, por paskam shkit nga shkallet mesa duket.

Pastaj nderf faqet qe jane shqipetare te klikuara nga Shqiperia....me pelqejne statistikat e mia :D

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 17-04-2008, 15:59:46
Ta them unë pse do jetë lart AlbDigital se kam vënë re dje e pardje qe i bën reklam faqes se vete me emra te ndryshëm te forumi i top-channel ku është forumi i big-brother, dhe ky bën reklam me emra te ndryshëm duke hapur tema. Big Brother Albania Live video + foto, i lodhi dhe ato te shkretet se ato i fshijn ky përsëri hap tema, dhe atje futen shumë veta nga Tirana, mendoj unë qe mund te këtë ndikuar kjo gjë.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 17-04-2008, 16:05:59
Bern se kam bo unë po një shok i imi.Po duhet ta them qe e ka ber duke i then unë.Të them te drejtën nuk ka ndikuar shum , nga aj forum dje kam marr 100 visits ndërsa pardje 134 visits.
E ne një dit kam rreth 1900 visits..

Shenim:
Nuk besoj se kan ndodh vizitat nga Top-Channel ne websajtin tim, se une me perpara kam qen edhe ne vendin e 21t para se te fillonte Bigu  ;)

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 17-04-2008, 16:09:27
Mendoj se mund te kete


Une per vete e kam gjet nje menyre te mire sesi te kem vizita nga shqiperia, por nuk e tregoj se e kam sekret :)

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 17-04-2008, 18:40:30
albtux.de , ka përfituar nga këto ndryshime (edhe pse domain-i është relativisht i ri dhe alexa toolbar të painstaluar)  hmmmmm:

Temat e fundit