×
Hyrja
Profili

Alsat-M faqja deffault ne gjuhen maqedone

Alsat-M faqja deffault ne gjuhen maqedone

· 5 · 1592

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
ne: 08-01-2011, 21:44:12
Besoj qe te gjith e dini Programin Televiziv Alsat por me e mjerushma eshte se me duket iku pronari iku edhe dinjitetiSigurisht me par ishte nje nga televizionet e preferuar ende eshte nje nga te preferuarat flas per porgramet telivizive ne maqedoni ( Shnosh pakot Digitalb dhe Tring se u qorun syt me maqedonisht ).

Un them se kjo vertet per te kuptuar qe ki televizor udhehiqet vetem nga Maqedonet dhe pushteti sapo te hapni http://alsat.mk do ju hapat ne fillim faqja ne gjuhen Maqedone :S nuk e di ju si e gjikoni ket akt, un per vete them DOWN.

  • Postime: 40
Eclipse6060
#1 ne: 08-01-2011, 23:34:45
nuk kam vrejtur qe paskan faqen alasat.mk sidocoft nuk e preferoj as une te jet ne maqedonisht faqja kryesore.

Alsat verzioni ne shqip ka qen prej kohesh dhe ende eshte ne kete faqe http://alsat-m.tv/[/b]]http://alsat-m.tv/

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#2 ne: 09-01-2011, 00:13:32
Popo por e para un nuk e shoh te arsyeshme te blehen 2 domene per 2 gjuh te web faqes ne qofse do ofronte edhe gjuh tjera turqisht, anglisht, greqisht... ahhaa qfar domene do rezervonin ktu e kam qellimin pastaj per shqip alsat-m.tv per gjuhen maqedone alsat.mk ? mos vall qfar prapashtese ka at gjuh duhet te mbaj web saiti vertet nuk i kuptoj nejse nejse :d eshte qudi pak

  • Postime: 982
  • Gjinia: Mashkull
UrL
#3 ne: 09-01-2011, 12:56:09
sh2dow mbase kur kane krijuar faqen per gjuhen shqipe nuk kishin dal ne treg emrat .al keshtu qe e kane marr me com. Ska asgje te keqe qe nje firme private te marr domaine te ndryshme per cdo gjuhe qe do shtoj ne faqe si pshm alsat.tr alsat.al alsat.gr alsat.eu alsat.mk .

 Ajo qe vlen te shprehet sipas mendimit tim eshte menyra e menaxhimit per kete faqe. Pasi duhen per cdo faqe te menaxhohet ne Cms te re dhe qe cdo domain  te fitoj respekt te vecant ndaj google pasi trafiku qe krijoht tek domain .Mk nuk vlen edhe per ate http://alsat-m.tv/  .

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#4 ne: 09-01-2011, 16:22:03
UrL mbase eshte edhe pun trafiku edhe pse pak pun e quditshme.


Por le te jet ashtu si thua ty :d