Ankese nga Top Channel per Qyfyre.com - 3 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ankese nga Top Channel per Qyfyre.com

Ankese nga Top Channel per Qyfyre.com

· 60 · 4455

 • Postime: 131
 • Karma: +0/-0

#50 ne: 17-02-2009, 23:17:38
Per ata qe eshte kaq i rendesishem: hapni llogari ne hoste falas dhe vendoseni aty ate transmetues flash te Mogulus. Por mos harroni se nese nuk e kane mbyllur deri tani shume shpejt do e mbylli dhe Mogulus ate kanal sepse me siguri edhe atje do te ankohen ata. Keshtu cdo mundim do ishte pak a shume i kote.

MAX nese do ja mbyllin accountin tek Mogulus ateher ai do ta hapi te justin ose ne ndonje vend tjeter ka plot,eshte e veshtire te bllokosh trasmetimin e bb2 vetem nese i shkon ne shpi atij qe e trasmeton....  :D

 • Postime: 27301
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#51 ne: 17-02-2009, 23:23:50
MAX nese do ja mbyllin accountin tek Mogulus ateher ai do ta hapi te justin ose ne ndonje vend tjeter ka plot,eshte e veshtire te bllokosh trasmetimin e bb2 vetem nese i shkon ne shpi atij qe e trasmeton....  :D

Po tamam. Kush e ka qejf sherrin e zgjat kete pune pafundesisht.

Po nje gje eshte fakt ama: "Big brother albania live" sjell shume trafik keto dite.

Vetem sot tek celebritete.com

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#52 ne: 17-02-2009, 23:48:06
Qe Top Kanali eshte 1-shi eshte, pse u vjen inat disa personave ketu u vjen skemi cbejme problemi i tyre. Top Channel ka 100 % te drejte eshte program televiziv ben cben ai me filma me lojrat e futbollit eshte puna e tyre, ju sduhet te transmetoni big brother ilegalisht kuptohet me nje logjik te thjeshte, po nese mendoni ti kunderviheni provoni. E di qe me shum inat kan ato qe nuk e kan digitalb duan ta shohin bb se e kan pare 1 jave nga interneti po nuk munden me vjen keq.
RRofte Top Kanali

Freedom Overdose e pershendes vendimin qe ke marre  ;)

ore shishe konjaku, shumicen e filmave qe jep Digi Primer dhe Gold jane pa te drejta autoriale, ma ka then nje i brendshem. Pa kontrata i kan.

Bravo, TCh e Digitalb qe e mashtron ket popull. E bleu populli aparatin marres, u abonua, nisi pastaj futja e pare sa krahu. Shiten per 1 vit e gjys aparate marres me genjeshtren e madhe qe filma, sport, programe, ishin te perfshira brenda. Kur papritur nje dite papandehur e palajmeruar e bene sportin pakete me vete. Donin ta rripnin edhe me shum popullin shqiptar qe ka mireqenie amerikane.

Ne 2008 nga njezet reklama jepte ne dite per supersport, blijeni o popull blijeni se i keni te gjitha ne te, sport per te ter ore, pastaj nje jave para se te niste Champions Liga doli njoftimi "abonente na falni, ChL se kemi per kete vitin, vitin tjeter, e 3 vite mrapa po, sivjet na e hodhi tringu". Ja pra sinqeritet i Digitalbit.

Pastaj hoqen edhe filmat e fundit, i ben edhe ato PPV, ta rripnin edhe me shum kete popull. Ah, shum bukur. Me e forta ishte se tentuan ta heqin nga nga perdorim fjalen lek duke e zevendesu me kredite hahah, po ku di populli i thjesht ca eshte krediti, lek i thote more, sa do qe e cat tv-ne me reklama cdo 10 minuta.

Tashi se fundi, bon edhe shpikjen e fundit, e bon BB me lek. Ahahahah, kujtojn ata se do ta blejn njerzit masivisht, po vetem ne Tirane do t'i blejne se jasht Tirane aha. Njerzit kan halle te tjera, edhe buken e marrin me list jo me te blejne GoldCard me pa Big Bradherin.

Po hajt se do pendohen per kte qe po bojn, kur tu dali Big Bradheri emisjon me 5 mij shikus ne gjith Shqiperine. Plus qe do te marre me veten edhe inatin popullor, urretja e masave eshte shum me e rrezikshme se cmund tmenohet.« Editimi i fundit: 19-02-2009, 02:43:26 nga Syrgjyn »

 • Postime: 111
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#53 ne: 18-02-2009, 00:39:09
Edhe un e kom kodin ne faqen time , dhe aty do e mbaj , skam per ta hequr , top chaannel nqs ka noi gjo le te flasi me ato qe bejne streaming. juve ska ca tju bej.

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#54 ne: 19-02-2009, 08:21:56
PS: Keto dite po u behet gjyqi kater drejtuesve te PirateBay.org, dhe kjo ne Suedi, nje nga vendet me liberale qe ekzistojne ne planet.

Diten e trete u rrezuan gjysma e akuzave, dhe pikerisht ato me te rendat.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/7895026.stm
http://torrentfreak.com/g-defense-090218/

C'lidhje ka kjo me temen? Ka, sepse ne rastin e TPB akuzat e rrezuara lidheshin me "ndihmesen ne shkeljen e te drejtave te autorit", ndersa akuzat e mbetura kane te bejne me "ndihmesen ne venie ne dispozicion te materialeve te mbrojtura nga te drejtat e autorit". E njejta gje edhe me faqet qe kane futur ne faqet e tyre kodin e Mogulus.

Ma merr mendja se TCH po luan karten e kercenimit; ne vend qe te kapet me Mogulus, kapet me faqet shqiptare dhe me hostet e tyre. Jam kureshtar te di c'do te benin ata te TCH po te dilte ndonje torrent i Fiks Fare ne TPB... apo me keta te fundit s'ua mban?

Ky eshte thjesht mendimi im.

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#55 ne: 19-02-2009, 23:50:32
Mua me derguan nje email kecenues, por nuk e heq trasmetimin LIVE te BB2.


Email derguesit: blerinda.lelaj@top-channel.tv
Subjekti: ANKESE
Mesazhi: Tirane, me 18/02/2009

Lenda : Kerkese

Drejtuar : Web Site www.vlora.it dhe www.qeveria.eu
Dhe Ne vemendje te zyres se Avokatise Zeneli & Celiku .

Te nderuar anetare te web site www.vlora.it dhe www.qeveria.eu!

Po jua dergojme kete email ne emer te televizionit Top Channel ne lidhje me transmetimin e paligjshem ne web site tuaj te Televizionit tone, perkatesisht te Emisionit Big Brother Edicioni I dyte.

Top Channel nuk ka lidhuar asnje marrveshje per shitjen apo dhenien me qira te te drejtave te transmetimit ne website tuaj .

Ne, ju kerkojme, qe duke zbatuar ligjet e shtetit Shqiptar dhe gjithashtu ligjet nderkombetare te konventave te ratifikuara nga Shqiperia, qe e drejta jone te mos cenohet.

Avokatet tane e kane ne dore kete ceshtje dhe jane ne kontakte me autoritet vendore dhe ligjore qe shkelje te tilla te mos ndodhin dhe ne momentin e mosreagimit nga ana juaj ata do te marrin masa te menjehershme.

Shpresojme ne marrjen sa me shpejt te masave te nevojshme nga ana juaj ne lidhje me kete ceshtje dhe ne zgjidhjen e kesaj shkeljeje pa kaluar ne ankime ligjore.

Me respekt

Skerdi DRENOVA
Zv.Drejtor I Pergjithshem
Top Channel sh.a.
Q.N.K. Tirane
tel: 00 355 (0) 4 25 31 77
fax: 00 355 (0)4 25 31 78
e-mail:skerdi.drenova@top-channel.tv
web: http:// www.top-channel.tv

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#56 ne: 20-02-2009, 09:40:37
Ne, ju kerkojme, qe duke zbatuar ligjet e shtetit Shqiptar dhe gjithashtu ligjet nderkombetare te konventave te ratifikuara nga Shqiperia, qe e drejta jone te mos cenohet.

Konkretisht, cilat ligje dhe nene?

TCH i drejtohet anetareve apo pronarit te faqes?

Kete e-mail e ka derguar Lelaj apo Drenova?

Vlora.it eshte hostuar ne Itali -- ku do te ankohej ligjerisht TCH, ne Shqiperi, ne Itali apo ku?


Une perseris pyetjen time... pse TCH kontakton faqet shqiptare, ne vend qe te merret me gjetjen e burimit te transmetimit dhe/ose me kontaktimin e sherbimeve transmetuese si Mogulus etj? Keshtu si po bejne, edhe mbjellin percmim dhe perbuzje te webmasterat shqiptare, edhe problemin nuk e zgjidhin, edhe behen deri-diku qesharake...

Nese Mogulus etj. dhe faqet shqiptare qe perdorin keto sherbime nuk e nderpresin transmetimin, kjo do te krijonte precedente te pafavorshem per ndonje ceshtje qe TCH mund te paraqiste ne gjykate. Me fjale te tjera: nese TCH i hyn valles, duhet ta heqe deri ne fund dhe te kontaktoje te gjithe personat qe kane shkelur te drejtat e tyre.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#57 ne: 20-02-2009, 13:58:00
edhe mua i njejti email m e erdhi email. dhe un kam te njejtat mendime si syrgjyni... srsly, kot sa ti perseris dhe nje here :)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#58 ne: 20-02-2009, 14:45:22
@reli: tek ato filmat shqiptare qe ke aty, ke shkruar: "me pare klikoni lart per te pare filmin e plote"
Kujdes se eshte ne kundershtim me termat e adsense!! ;)

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0

#59 ne: 20-02-2009, 15:58:04
Keto jane budallalliqe. Top Chaneli vetem kercenime bosh ben se nuk ka ca tu bej. me nder tu rruj k**** se po te vej puna ne gjyq dhe ata e hane. Por ata bejne presione te kota se sic e tha dhe Syrgjyni, ata nuk permendin se cilin ligj dhe nen eshte shkelur por e kane formuluar ne pergjithsi emailin. Prandaj mos u trembni.

Temat e fundit