Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo!

Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo!

· 1 · 857

  • Postime: 165
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 30-07-2009, 15:07:41
Gjigandi i internetit Microsoft kohët e fundit ka publikuar një motor të ri të kërkimit të quajtur Bing, icili muajin e fundit ka arritur të marrë afërsisht 9% të tregut në shtetet e bashkuara, siç edhe kemi përmendur në artikuj të kaluar se një betejë e ashpër sapo ka filluar mes dy kompanive, Google dhe Microsoft ne aspektin e kërkimeve online, kjo konfirmohet edhe nga marrëveshja e arritur mes Microsoft dhe Yahoo! në aspektin e motorit të kërkimit, e cila do të vihet në funksion pas 5-6 muajsh , ku Yahoo search dhe Bing do të jenë të bashkuar në një, që si fillim do të kenë 30% të tregut virtual në USA, me qëllimin e vetëm për të rrëzuar Google. Më posht ndiqeni një video prononcim të shefit ekzekutiv të Microsoft Steve Ballmer.
Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/07/arrihet-marreveshjamicrosoft-yahoo/
« Editimi i fundit: 30-07-2009, 16:04:50 nga M A X »

Temat e fundit