×
Hyrja
Profili

Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo!

Arrihet marrëveshja Microsoft & Yahoo!

· 1 · 774

  • Postime: 165
  • Gjinia: Mashkull
Shkumbin.A
ne: 30-07-2009, 15:07:41
Gjigandi i internetit Microsoft kohët e fundit ka publikuar një motor të ri të kërkimit të quajtur Bing, icili muajin e fundit ka arritur të marrë afërsisht 9% të tregut në shtetet e bashkuara, siç edhe kemi përmendur në artikuj të kaluar se një betejë e ashpër sapo ka filluar mes dy kompanive, Google dhe Microsoft ne aspektin e kërkimeve online, kjo konfirmohet edhe nga marrëveshja e arritur mes Microsoft dhe Yahoo! në aspektin e motorit të kërkimit, e cila do të vihet në funksion pas 5-6 muajsh , ku Yahoo search dhe Bing do të jenë të bashkuar në një, që si fillim do të kenë 30% të tregut virtual në USA, me qëllimin e vetëm për të rrëzuar Google. Më posht ndiqeni një video prononcim të shefit ekzekutiv të Microsoft Steve Ballmer.
Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/07/arrihet-marreveshjamicrosoft-yahoo/
« Editimi i fundit: 30-07-2009, 16:04:50 nga M A X »
 

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re në Kosovë

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 01-02-2020, 23:26:27
nga Alban
Arrihet të lexohet mëndja e njeriut

Nisur nga M A XRubrika Shkenca

Postimi i fundit 25-09-2011, 18:31:18
nga M A X
Juventus, arrihet marrëveshja për Vucinic

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 30-07-2011, 12:50:02
nga SportNews
Në vitin 2045 arrihet pavdekshmëria

Nisur nga BerniRubrika Diapazon

Postimi i fundit 24-02-2011, 16:56:13
nga Nore
: IZRAEL - PALESTINE! Arrihet nje marreveshje Historike!

Nisur nga kreksiRubrika Bota

Postimi i fundit 25-08-2005, 07:54:34
nga SirenegiuS