AudioAds rreklama me ze per 5 sekonda. - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

AudioAds rreklama me ze per 5 sekonda.

AudioAds rreklama me ze per 5 sekonda.

· 6 · 1071

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-03-2008, 01:29:21
Ndoshta shum prej jush jan ne dijeni te sitit amerikan qe ofron per webmasterat rreklama me ze per ti vendosur ne sit, me sa kam par keto dit ne internet po ben sukses si sit edhe pse per sitet qe kan pak vizitor nga shba nuk eshte se kan ndonje fitim te madh.
Si funksinon ? Pas regjistrimit ne sit juve merrni kodi htm qe ju ofrohet dhe e vendosni ne qdo faqe te sitit tuaj ose ne shum site qe dispononi apo bloge dhe kjo rreklam nuk ka nevoje per nje vend fiks si banerat por mjafton qe te vendoset ne sit dhe ajo eshte e fshehur dhe degjohet nga vizitoret per 5 sek sa her hyjne ne sit gjithmone nese ka rreklama te disponueshme.
Anet Negative - Kryesisht rreklamat jan per pjesen e shba dhe per sitet shqiptare nuk ka shum te disponushme, fitimet nuk jan dhe shum te larta.
Anet Pozitive - Nuk ze vend ne sitin tuaj dhe eshte fare i fshehur, nuk nevojitet ndonje klikim apo tjeter veprim nga vizitori por mjafton qe vizitor te shohe faqen tuaj dhe ju merrni bonusin (rreth 0,03 $ per rreklam te degjuar nga nje vizitor).

Jua keshilloj ne veqanti webmasterave qe kan vizitor nga amerika, pastaj juve qe e provoni jeni te lutur te jepni idete tuaja pasi dhe un sapo kam nisur ta provoj dhe mu duk interesant si sherbim dhe mendova ta diskutojme ketu per ta kuptua te gjith se bashku se a ja vlen ky sherbim, gjithashtu ky sherbim fumksinon si i google me ane te fjaleve qe permban siti por lejohet per te gjith gjuhet thjesht se nje sit komplet shqip nuk ka mundesi shum te medha per te pasur rreklama:

Linku http://www.sellingppp.com/a.cgi?ppp=1207278198

PS: per te evituar diskutimet e kota ju them vete qe linku eshte i referuar tek un dhe keshto perfitoj dhe un ndopak por pa ndikuar tek fitimet qe mund te keni juve.

Mirpres mendimet tuaja rreth ketij Sherbimi:

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-03-2008, 00:35:46
Ads ofron shum oferta veret eshte e bukur per ata qe perdorin ne ueb Muzike dhe Filme po une ju kisha keshilluar qe te mos perdorni neper ueb qe kan te bejn  me informim forume apo diqka keto reklama se veret shum e deshmshe eshte me mire eshte ta ndertosh nje ueb dhe te behet mandej kerkesat per marketing se sa te vendos reklamen e Ads  ne ueb....

 Mu po me vjen shum mire per ket sherbim por veret eshte mua me pengon shum keto reklama neper ueb shqiptare dhe veret nuk eshte nje perfitim madhore...

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-03-2008, 18:15:08
Ky sherbimi ads me ze sapo eshte rihapur pasi me par kishte probleme, me sa kam kuptuar un shum site e kishin vendosur kete dhe serverat u ngarkoshin dhe nuk perballoni fluksin pasi ky program fonkionon si google qe kerkon fjalet kyqe ne sit per te dhen ato rreklama qe kan lidhje me sitin, por gjithsesi nuk po e kuptoj pasi me jan bllokuar statistikat qe ne diten e pare dhe nuk arrij te shoh se kam fituar gje apo jo, gjithsesi fitimi me kete eshte i madh po te ket rreklama me shumic, pasi kjo jep nje rreklam per qdo faqe te shfletuar ose nje rreklam gjdo 3 minuta nese nje person rrin ne nje faqe pa levizur, sipa dhogarive nese ke 1000 faqe te shfletuara ne dit jan 1000 x 0,03$ = 30$ pra eshte nje fitim goxha i leverdishem, por gjithmon problemi egziston tek numeri i rreklamave qe publokohen.

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 10-03-2008, 17:21:59
Është hera e pare qe po e dëgjoj një gjë te tillë, po të them te vërtetën jam pak si skeptik për këtë gjë.

Nëse te paguan 0,03$ për çdo impresion te faqes tënde atëherë websitet qe kanë shumë vizita dhe pageimpression do të bënin milionat.

Prsh nëse ndonjë faqe e MAx kap 100'000 impression ne ditë , sikur një ditë te vetme ta leri këto reklamat do të këtë një fitim prej 3000 $. Sikur 2 ditë ne muaj ta beje këtë fiton 6000$.


Me duket shumë e thjeshtë........... Nuk besoj te jetë kështu, ose është ndonjë kompani mashtruese.


Thjeshte mendimi im personal.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-03-2008, 17:37:01
POr sikur e thash dhe me siper eshte shum gje interesante por problemi egziston tek numri i rreklamave qe vendosen, pershembull per evropen ma do mendja se shum rradhe do kete rreklama te disponueshme per tu degjuar nga vizitoret pastaj dhe per pjesen e amerikes nuk mendoj se do ket shum, pra ti i vendos dhe nuk degjohet asnje rrekla se nuk ka te disponueshme, por e mira eshte se nuk te ze vend dhe nuk sqeteson asken dhe ne momentin kur te ket te disponueshme degjohe here tjera eshte sikur nuk egziston fare, gjithsesi dhogari ne kete rast nuk behen si i bere ti per vet faktin e numrit te vogel te rreklamave, por gjithsesi rreklamat e google mbesin te parat edhe pse te zejne vend ke gjithmone te disponueshme.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 03-04-2008, 18:52:08
Sapo shikova fitimin e pare, deri tani me sa kam kuptuar ishin ne ndertim e sipar pasi nuk prisni kete fluks webmasteras dhe serverat ishin ngarkuar shum, gjithsesi per 5 ads me ze qe jan degjuar nga vizitort e siteve te mi fitimi ishte veq 0,02$  :( ato ishin 5 ads e pare gjithsesi me kete ritem me duhet pune qe ti bej 25 $ per ti terhequr por gjithsesi ja vlen sepse nyk ke baner dhe as duhen te klikojne qe ti te fitojsh. se di nese e ka provuar ndonjeri deri tani sa per te shkembyer eksperiencat dhe per te nxhjerr konkluzion rreth ketij sistemi te panjohur.

Temat e fundit