×
Hyrja
Profili

Autoritetet amerikane ne sulm ndaj faqeve qe ofrojne piratisht filma online

Autoritetet amerikane ne sulm ndaj faqeve qe ofrojne piratisht filma online

· 1 · 619

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 06-07-2010, 16:46:11


Ditet e fundit autoritetet e shtetit amerikan qe merren me luftimin e piraterise ne internet, duket se e kane marre seriozisht punen e tyre dhe kane mbyllur nje seri faqes, por nuk jane kufizuar vetem te mbyllja e tyre. Jane bere gjithashtu arrestime, mbyllje kontosh bankare dhe kontrolle neper shtepite e poseduesve te ketyre faqeve.
Neper media njoftohet te jene mbyllur keto faqe: TVShack.net, PlanetMoviez.com, ThePirateCity.org, Movies-Links.tv, FilesPump.com, Now-Movies.com, ZML.com, NinjaVideo.net und NinjaThis.net

Kujdes dhe ju shqiptare qe merreni me keto aktivitete ;)