×
Hyrja
Profili

BalkanWeb blihet nga pronari i gazetes Panorama

BalkanWeb blihet nga pronari i gazetes Panorama

· 6 · 1332

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 12-05-2011, 00:40:20
Sic njofton NOA.al te gjitha mediat qe i perkasin Carlo Bollino-s, italianit nga Pulia, jane blere nga Focus Group, kompania qe ka ne prone gazeten me te madhe shqiptare, Panorama. Pjese e ketyre mediave eshte dhe portali i mirenjohur informativ Balkanweb.com, i cili qe prej dites se sotme i shtohet pronave qe ka Focus Group.
Une uroj qe tashme Balkanweb dhe Gazeta Shqiptare te behen media me te pavarura dhe me objektive, ashtu sic eshte dhe gazeta Panorama, qe per mua mbetet e vetmja media e pavarur shqiptare.


Citim
Televizioni informativ rajonal Tv News 24, Gazeta Shqiptare, Radio Rash dhe  portali i tyre në internet “BalkanWeb”, që prej ditës së sotme janë pronë e shoqërisë shqiptare “Focus Group” SHPK.
“Focus Group” SHPK është themeluar nga Irfan Hysenbelliu, pronar i gazetës Panorama, Panorama Sport, revistës Psikologji dhe Artan Santo, aksioner kryesor i bankës Credins dhe në televizionin ekonomik Scan Tv.
Pronarët e rinj të “NEWS 24”, “Gazeta Shqiptare”, “RadioRash” dhe portalit të tyre në internet “BalkanWeb”, deklaruan zyrtarisht sot se synojnë që të pasurojnë akoma më shumë vlerat e këtij shërbimi mediatik.
Pavarësia dhe paanësia në informimin e publikut do të jenë kriteret kryesore mbi të cilat do të udhëhiqet ky shërbim edhe në të ardhmen, – thuhet në deklaratën zyrtare ku nuk jepen detaje për vlerat e shitjes dhe as për aksionet e dy pronarëve të rinj Hysenbelliu dhe Santo.

e.t/NOA

 • Postime: 119
S.A
#1 ne: 12-05-2011, 01:13:31
Pse tek ne nuk behn publike cmimet e ktyne shit-blerjeve, si p.sh Microsoft qe e bleu Skype per me shum se 8 miljard.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 12-05-2011, 01:25:15
Me duket se te gjitha mediat jane blere per 3 milione €uro.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 18-05-2011, 00:41:10
Mendoj se tani qe grupi i mediave te Focus Group eshte bere me i madh do te ishte me praktike sikur Balkanweb te ishte portali i vetem i lajmeve ne web dhe Panorama Online te ishte thjeshte portali i gazetes Panorama, me artikujt e saj te dites dhe asgje me shume. Duke e reklamuar Balkanweb ne te gjithe rrjetin e tyre mendoj se do i rrisnin vizitoret dhe me shume.

 • Postime: 982
 • Gjinia: Mashkull
UrL
#4 ne: 18-05-2011, 09:55:55
Nese ata qe kishin BallkanWeb hapin nje faqe pshm: www.futjakot.al ajo faqe serish do marr permasa te medha... ben grupi faqen dhe jo faqe grupin :) do ishte ide e mire nga ana e tyre qe te hapnin nje faqe te re me shume opsione dhe me moderne dhe ate faqe ta rrisnin serish. Mendoj se brenda vitit ata e cojne prap ne nivelin e ballkan web.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 18-05-2011, 15:47:39
Me sa mora vesh nga burime te brendshme mediat perkatese do te mbeten si divizione te vecanta te te njejtit grup. Pra pervec faktit qe eshte nderruar pronar, gjerat e tjera mbeten ashtu si me pare.
 

www balkanweb com news24

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:35:24
nga InfoZ
balkanweb horoskopi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:33:42
nga InfoZ
Balkanweb

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:34:46
nga InfoZ
Balkanweb mobile

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 17:10:04
nga InfoZ
Balkanweb lajmet e fundit

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 16:55:06
nga InfoZ