Bill Gates hap llogarinë e tij në Twitter - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bill Gates hap llogarinë e tij në Twitter

Bill Gates hap llogarinë e tij në Twitter

· 3 · 615

  • Postime: 28238
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 20-01-2010, 15:37:09
Bill Gates hap llogarinë e tij në TwitterVetëm disa orë kanë mjaftuar që themeluesi i gjigantit softuerik Microsoft të bëj për vete pothuajse 130.000 (ne kete moment jane bere mbi 185k) adhurues të vet në shërbimit Twitter. Bill Gates është bërë një nga shumë miliona përdorues i cili ka vendosur të ndajë mendimet e tij me shfrytëzuesit e shërbimit për mikro-blogje dhe rrjetit për shoqërim online – Twitter.

Llogaria në Twitter me emrin http://twitter.com/BillGates ka qenë qëmoti e pranishme në Twitter, mirëpo pas saj nuk ka qëndruar Bill Gates i vërtetë e as ndonjëri prej bashkëpunëtorëve të tij. Megjithatë, tani kjo llogari është shfaqur si një prej “llogarive të konfirmuara”, me shenjën me të cilën Twitter shfrytëzuesve tjerë ua vërteton se prapa saj qëndron, në këtë rast, Bill Gates i vërtetë.

Në porosinë e parë të statusit Gates ka thënë se është duke punuar në letrën në të cilën tradicionalisht një herë në vit e bën publike, e që ka të bëj me planet për organizatën e tij humanitare Bill & Mellinda Gates Foundation.

Brenda disa ditësh nga hapja e llogarisë Gates ka bërë për vete 130.000 adhurues, e kjo shifër nga minuta në minutë po rritet. (c) Telegrafi.com

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-01-2010, 18:40:26
Lajmin e lexova dhe ne disa vende te tjera, e shikova llogarin e tij dhe provova ti beja f5 qdo 5 sekonda dhe qdo 5 sekonda kishte minimumi 20/30 fellowers me shum.
Presim e shohim ne ditet ne vijim sa do arrije numeri.
Gjithsesi Twitter kohet e fundit po behet gjithme e me i degjuar, besoj se ata te twitter po investojne shum per te rritur popullaritetin e tyre.

  • Postime: 28238
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-01-2010, 00:42:40
Gates eshte bere dhe blogger :) http://www.gatesnotes.com/

Temat e fundit