BitClout - Platforma Blockchain qe do te Revolucionarizoje Mediat Sociale - zeri.Tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

BitClout - Platforma Blockchain qe do te Revolucionarizoje Mediat Sociale

  BitClout - Platforma Blockchain qe do te Revolucionarizoje Mediat Sociale

  · 2 · 2793

  • Postime: 25494
  • Karma: +0/-0

  ne: 05-04-2021, 00:29:40
   

  Eshte hapur nje platforme e re sociale qe pritet te revolucionarizoje fushen e mediave sociale. Quhet Bitclout.com
  Kjo platforme eshte e decentralizuar dhe nuk i perket ndonje kompanie, por eshte financuar fillimisht nga disa nga kokat investore te Silicon Valley. Platforma eshte ngritur mbi blockchain, ashtu sikurse Bitcoin. Nje nga pikat e forta eshte fakti qe platforma te tilla jane te hapura por dhe te pacensurueshme. Bitclout eshte shume i ri, sapo i ka mbushur 3 jave. Ngaqe eshte shume i ri ende nuk jane futur shume personazhe te njohur. Gjithesesi disa jane tashme aty:

  Muzikante: Diplo, Lil Tjay, Kygo, Steve Aoki, Echosmith, Mike Posner

  Influencer: JustMaiko (47MM TikTok), DudeWithSign, Tana Mongeau, Sam and Colby,  Helen Owen

  Celebrities: Ashton Kutcher, Pamela Anderson, Scott Disick

  Tech investors: Chamath Palihapitya, the Winklevoss twins, the founder of TechCrunch Michael Arrington
   
  Te tjere: Superstar soccer player Paul Pogba, best-selling authors Neil Strauss & Grant Cardone, WallStreetBets, Media company HypeBeast

  Pika qe duhet te jete me interes te vecante, eshte fakti qe kjo platforme i jep secilit ate qe quhet "Creator Coin". Dmth secili ka nje monedhe dixhitale te tijen (le te themi tip Bitcoin per cdo njeri) qe mund te blihet dhe shitet po brenda platformes, dhe duke u bazuar ne emrin, reputacionin,  aktivitetin dhe aftesite rritet apo ulet vlera e monedhes. Personat e njohur dhe te famshem e kane te garantuar vleren e larte te monedhes perkatese. Sidomos ata qe jane sot te verifikuar ne mediat e tjera sociale vleresohen shume shpejt dhe shume lart.  (Shembuj: https://bitclout.com/creators ) Premisat jane qe kjo platforme revolucionare do te ndryshoje shume gjera e secili do jete jete aty heret a vone. Keshtu nuk eshte pyetja a do te jesh aty, por kur do te jesh aty.

  • Postime: 1129
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 19-04-2021, 21:41:03
  shpresojme qe te jete dicka me vlere, por ajo qe nuk me pelqen eshte se nuk te lejoka te krijosh nje password te tendin.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit