Cfare celulari perdorin webmasterat? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare celulari perdorin webmasterat?

Cfare celulari perdorin webmasterat?

· 14 · 1251

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-08-2010, 00:55:01
Ne qe merremi me pune ne web na duhet dhe nje celular qe e lehteson kete pune dhe na mban vazhdimisht ne kontakt me web-in, plus qe sot eshte dhe koha kur smartphones po behen shume te perhapur. Perdorni dhe ju celulare te tille? Cfare perdorni dhe a ju ndihmon pasja e nje celulari te tille ne punet e perditshme ne web?

Une personalisht si perdorues i sherbimeve te Google kam zgjedhur te perdor HTC Magic me Android, ne te cilin pervec mundesise per te lundruar ne Web kam dhe si baze nje aplikacion per Gmail dhe nje per Gtalk. Ne kete menyre jam praktikisht 24/7 i informuar me email-et qe me vijne, plus dhe mund te kontaktoj ne Gtalk me ata me te cilet kam te bej. Sigurisht kur s'kam dicka te rendesishme duke bere ne jeten reale :)

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 11-08-2010, 14:32:46
Tani pr tani kam nje Nokia n70 (Eshte i cik i vjt e di :p) po se shpejti do marr nje iPhone 3G :) !!

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-08-2010, 14:48:35
Maxx un jam nje stad me siper persa i perket markes HTC :) i got Desire.... edhe me then te drejten... jam mese i kenaqur.... Liria e veprimit qe te jep OS Android nuk ta jep kurre Apple. E per dike qe don te "fusi duart" ne celularin e vet e te bej ndryshime sistemi Android eshte me i pershtateshmi. Plus qe nga opsionet e gjerat qe ka te pakten Desire nuk i le gje mangut iPhone 4 :)

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-08-2010, 15:18:19
Romeo HTC ja ime nuk punon mer ju prish touch ja din problemin me qe ra fjala?

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 11-08-2010, 15:52:27
Cfare HTC ke edhe cne qe i eshte prish Touch? Nese te ka ren nga dora a ku di une... ateher duhet ta kuptosh pse spunon :)
Megjithate duhet te dallosh nga Hardware problem e software Problem...
Nese ke Hardware ateher nuk ben ndonje gje te madhe vetem te nderrosh pjesen e prishur. Nese ke software.. ateher duhet te riinstalosh HTC Sense ose Android nga fillimi.. dmth bej nje restore telefonit... :D

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-08-2010, 16:43:18
Dhe une Romeo shume i kenaqur jam me HTC qe kam dhe sa te mundem kam qejf te shtij ne dore Nexus One. Do t'i mbetem gjithmone besnik Android dhe s'kam ne plan qe per celular te perdor ndonje nga shtepia e Apple. Nese do blej dicka nga Apple atehere ai do jete iPad, por dhe per te do pres sa te dale i dyti, qe shpresoj te jete me kamera, porta usb e ndonje plus tjeter te domosdoshem.

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-11-2010, 10:04:38
Shikoni kete karikaturen e meposhtme se eshte teper e lezetshme LOL

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 25-11-2010, 11:55:41
krejt si ky ne foto:

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 05-12-2010, 11:20:49
Une Perdor qe ne korrik 2010 Nexus One.

Arrij te programoj ne php edhe nga celulari,menaxhoj sitin ne kohe reale,postoj ne forum etj.

Smartphone eshte i domosdoshem.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#9 ne: 05-12-2010, 11:28:38
une perdor HTC Tattoo (me android, rooted) dhe sic tha edhe max, romeo apo sektor jam shume i kenaqur :P

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 05-12-2010, 11:46:52
Une kam perdorur dhe iPhone nga pak keto javet e fundit. Nuk mund ta krahasoj me nje te bazuar ne Android. Android eshte kaq i lehte per t'u perdorur dhe kete s'e them sepse jam perdorues i Android ne radhe te pare, por sepse ne te vertete ne iPhone mungojne shume gjera qe e bejne te lehte perdorimin.
Por teksa po lexoja nje dite te Cnet Windows Phone 7 eshte me i perdorshem se Android. Kete akoma se kam provuar qe ta them dhe vete me siguri se eshte me i mire se nje i bazuar ne Android.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#11 ne: 05-12-2010, 12:16:12
Nisur nga kjo teme dhe nga nje pervoje qe pata me Android ne HTC Tattoo bera nje shkrim ne blogun personal me titull "Pse nuk duhet te instaloni nje update jo zyrtare te Android?!"

Shkrimin mund t'a lexoni ne linkun http://joniand.com/news/23-pse-nuk-duhet-te-instaloni-nje-update-jo-zyrtare-te-android.html

P.S: MAX nuk e postova ketu te gjith shkrimin jo per te marre 2-3 klikime po mu duk pak si i gjete dhe pak jashte kesaj teme...

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 07-12-2010, 00:13:05
Google sot ka dhene njoftimin per Google S, qe duket si pasardhes i Google Nexus One.
Duket shume i mire dhe te jep deshiren ta kesh sa me pare :d • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 07-12-2010, 11:58:10
Per tablet kisha menduar te merrja nje iPad, por kur sheh video si kjo e meposhtmja, te prishet mendja e s'di ca te marresh  hmmmmm:
Android 3.0 eshte duket gjenial fare.

Temat e fundit