Cfare eshte web3? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte web3?

 Cfare eshte web3?

· 1 · 48

  • Postime: 353
  • Karma: +0/-0

ne: 18-01-2023, 09:05:34
 

Web3 është një term për pjesën e tre të internetit që synon të kthejë kontrollin e të dhënave dhe transaksioneve në duart e përdoruesve, duke përdorur teknologjinë e blockchain. Kjo do të thotë se në vend që të keni nevojë për një të tretë të besueshëm për të kryer transaksione ose ruajtur të dhëna, ju mund të bëni këto gjëra direkt në blockchain dhe të jeni siguruar se ato janë të sigurta dhe të besueshme. Web3 synon të ofrojë një internet më të drejtë dhe më të lirë për përdoruesit.

Temat e fundit