Cilet browser-e perdorin webmastarat shqiptare? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cilet browser-e perdorin webmastarat shqiptare?

Cilet browser-e perdorin webmastarat shqiptare?

· 20 · 2173

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-01-2009, 14:50:17
Ndoshta pergjigjja eshte e qarte, Firefox per shumicen, sidoqofte doja te diskutonim rreth shfletuesve qe perdorin me shume webmastaret e Albwebmaster.com

Une vete perdor Firefox 3

Pamja: ChromiFox

Shtojca: Alexa Sparky, All in One Sidebar, Colorzilla, Copy as Html Link, Download Statusbar, FireFTP (se perdor kete, por e kam), FlagFox, Hide Menubar, NoDoFollow, PDF Download, SearchStatus.

PS: Do ju lutesha te vendosnit edhe ndonje screenshot te nderfaqes se shfletuesit kryesor qe perdorni.

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-01-2009, 14:57:42
Iceweasel versioni 3.0.4

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.0.4) Gecko/2008112309 Iceweasel/3.0.4 (Debian-3.0.4-1) • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-01-2009, 15:09:06
Firefox 2.0.0.20

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-01-2009, 15:16:44
Zakonisht Firefox 3. Nganjehere IE7, IE6 (me MultipleIEs), Safari dhe/ose Opera.

M A X, na sqaro se per cfare perdorimi e ke fjalen: per shfletim te zakonshem, per webdesign, apo per cfare?

Jo per gje, por midis te tjerash une kam instaluar disa shtojca per Firefox qe i perdor vetem per krijim dhe analizim faqesh, dhe nuk jam i sigurte t'i permend apo jo.

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 06-01-2009, 15:20:18
Per cfaredo perdorimi behet fjale, Syrgjyno. Shfletues, kreysor, dytesor dhe ato qe i perdorim here pas here.

Une kam harruar te permend se perdor IE7 vetem per te pare ndonjehere se si duket nje faqe me te. Perndryshe s'e perdor gati fare Internet Explorer.

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 06-01-2009, 15:26:59
Application: Firefox 3.0.5 (2008120122)
Operating System: WINNT (x86-msvc)

- All-in-One Sidebar 0.7.8
http://firefox.exxile.net/aios/

- CLEO 4.0
http://customsoftwareconsult.com/extensions

- Clipmarks 3.5.1
http://clipmarks.com/

- Cooliris 1.9.1
http://www.cooliris.com/

- Ctrl-Tab 0.19.3
http://en.design-noir.de/mozilla/ctrl-tab/

- Delicious Bookmarks 2.1.018
http://delicious.com

- disablemenu 0.3.2
http://www.genoetigt.de/site/projects/disablemenu

- Download Embedded 0.5
http://extensions.aeruder.net

- DownThemAll! 1.1.0
http://downthemall.net/

- Extension List Dumper 1.14.1
http://sogame.awardspace.com/

- FEBE 6.0.3
http://customsoftwareconsult.com/extensions

- Firebug 1.2.1
http://www.getfirebug.com/

- FireFTP 1.0.3
http://fireftp.mozdev.org

- FireShot 0.63
http://screenshot-program.com/fireshot/

- FlashGot 1.1.7
http://flashgot.net

- Go to Selection 1.2.1
http://www.tillwiebke.de/tools/gts/index_en.html

- IE Tab 1.5.20081203
https://addons.mozilla.org/firefox/addon/1419

- McAfee SiteAdvisor 2.9
http://www.siteadvisor.com/

- Open IT Online 1.5
http://www.openitonline.com

- PDF Download 2.1.0.0
http://www.pdfdownload.org

- pdfit 1.12
http://www.touchpdf.com/pdfit.jsf

- Session Manager 0.6.2.9
http://sessionmanager.mozdev.org/

- Tabbrowser Preferences 1.3.1.1
   (Disabled, Incompatible)
http://216.55.161.203/theonekea/tabprefs/

- TwitterFox 1.7.4
http://www.naan.net/trac/wiki/TwitterFox

- Unhide Menubar 0.0.14
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3678

- WebMail Notifier 1.1.7
http://webmailnotifier.mozdev.org/

- Winamp Toolbar 5.5.1.1
http://www.winamp.com

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 06-01-2009, 15:54:26
Opera 9.63 i smut eshte e vetmja gjë qe i mungon jan shtojcat e firefox-it.

Gjithashtu perdori firefox me shtojca per debug dhe web dev.

IE e perdori vetem 2-3 min per me e testu ndonje faqe!

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 06-01-2009, 21:53:24
Ja dhe nga nje print screen:

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 06-01-2009, 22:37:17
Pamja momentale e ekranit, me shfletues Iceweasel versioni 3.0.4.
 

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 09-01-2009, 01:23:00
GoogleChrome po me pelqen shume gjithashtu perdor edhe IE 7

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 13-01-2009, 05:57:04
Une kam harruar te permend se perdor IE7 vetem per te pare ndonjehere se si duket nje faqe me te. Perndryshe s'e perdor gati fare Internet Explorer.Edhe me mua e njejta gje. Duke qen se shumica e robve perdorin IE duhet te testoj e faqet me IE qe mos kan ndonje gje :) Po personalisht perdor vetem Firefox

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 14-01-2009, 12:33:55
Per te testuar faqet se si duken me IE mund te perdoret IE Tab, qe i ben faqet te hapen brenda Firefox duke perdorur motorin e IE.

- IE Tab 1.5.20081203
https://addons.mozilla.org/firefox/addon/1419

E kam edhe une kete dhe eshte njesh. Sigurisht qe IE Developer Toolbar nuk shfaqet me IE Tab (me sa di une), keshtu qe gjithsesi e perdor IE kur me duhet te pershtas CSS...  ^o)

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 12-02-2009, 14:05:15
Mozilla Firefox 3.0

Ja dhe nje screen shot

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 12-02-2009, 14:32:32
Per te testuar faqet se si duken me IE mund te perdoret IE Tab, qe i ben faqet te hapen brenda Firefox duke perdorur motorin e IE.

E kam edhe une kete dhe eshte njesh. Sigurisht qe IE Developer Toolbar nuk shfaqet me IE Tab (me sa di une), keshtu qe gjithsesi e perdor IE kur me duhet te pershtas CSS...  ^o)

Une do te sugjeroja IE Tester

Per IE5 / IE6 / IE7 / IE8 (beta)

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 12-02-2009, 15:51:45
Interesante se shume qe perdorin FF perdorin dhe pamjen qe jep pershtypjen e Google Chrome.

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 16-02-2009, 15:59:22
Mozilla Firefox 3.0

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 08-03-2009, 17:34:59
Firefox 3 dhe IE 6/7 vetem per te testuar projektet pasi IE shpesh here eshte shume i ndjeshem ne gabimet js ose html.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 05-01-2010, 16:00:37
Une jam perdorues fanatik i Opera Browser.

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 05-01-2010, 18:11:11
Mozilla :)

 • Postime: 74
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 05-01-2010, 18:19:50
Google Chrome per mua eshte perfekt :)

Temat e fundit