Cili eshte perfitimi ketu ? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cili eshte perfitimi ketu ?

Cili eshte perfitimi ketu ?

· 12 · 1092

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-12-2013, 20:07:05
Me ka bere pershtypje keto kohet e fundit nje faqe qe shperndan perhere te njejtin link. Cili eshte perfitimi i kesaj pune ?

Muri i faqes: https://www.facebook.com/fjalaa?fref=ts

Linku qe shperndahet cdo 1 ore: https://play.google.com/store/apps/details?id=arlind.TV.Shqip

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-12-2013, 20:59:01
ai eshte nje app goxha i mire, e kam ne tablete por se kam perdorur shum ne fakt.

App kane reklama ads ashtu si kane sitet normale dhe mund te kete perfitime prej tyre.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-12-2013, 21:15:25
Faleminderit per pergjigjen.
Di ndonje link me udhezime si funksionon kjo puna e reklamave ne app e tua ? dmth te atij qe krijon dhe zoteron nje x app ?

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 26-12-2013, 22:19:17
jo skam punuar ndonjehere me keto, me vjen keq :(

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 28-12-2013, 21:09:36
nese nuk di te programosh do te te duhet shume kohe per te bere dicka te mire. Por nese gjene ndonje programues dhe i thoje projektin, ne baze te marrveshjes, mund ti japesh codin e ads dhe ai e vendose ne app, pastaj paguan nje shume, tek 20$ ne mos gaboje, dhe e ngarkone ne playstore, pastaj i bene reklame dhe vazhdimin e di vete tashme...

 • Postime: 7082
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 29-12-2013, 20:58:28
Ashtu si mund te fitosh me nje website, fiton dhe me nje app. Nje app eshte si nje website, por per pajisje mobile.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 30-12-2013, 21:55:30
Ashtu si mund te fitosh me nje website, fiton dhe me nje app. Nje app eshte si nje website, por per pajisje mobile.
Bravo @erlehta  :D ce mire te solli nga anet tona  hmmmmm:  :P

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 30-12-2013, 22:58:45
Qe ka perfitime eshte llogjike, sepse adm i asaj faqe kot nuk e ben kete pune, por perderisa shperndan gjithe diten te njejtin link dhe kane hequr dore nga adsense do te thote se kjo pune ose ka perfitime me te mira se adsense ose ka prespektive me te mire per perfitime ne te ardhmen dhe shpresoja mos merrja ndonje informacion me te plote nga dikush qe ka punuar ose qe ka njohuri si ? dhe sa ? jane perfitimet nga kjo pune. Flm

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 31-12-2013, 03:16:11
Qe ka perfitime eshte llogjike, sepse adm i asaj faqe kot nuk e ben kete pune, por perderisa shperndan gjithe diten te njejtin link dhe kane hequr dore nga adsense do te thote se kjo pune ose ka perfitime me te mira se adsense ose ka prespektive me te mire per perfitime ne te ardhmen dhe shpresoja mos merrja ndonje informacion me te plote nga dikush qe ka punuar ose qe ka njohuri si ? dhe sa ? jane perfitimet nga kjo pune. Flm
Jo mor lol e njeta gje eshte. Por nese ti bene nje app si ajo ne fjale nuk ke me nevoje per nje website, por ads nga google, ne te tille rasti jane ads mobi (nga google), i vendose ne aklikacion dhe je ok, nuk e vrete me mendjen per site. Se di nese me kuptova tash... :S

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 02-01-2014, 11:26:56
@Poshnja nuk ka shume llogjike ky shpjegimi yt. Shembulli ne fjale ka 390 K fansa ne faqe dhe shperndan cdo 1 gjithe diten po te njejtin link. Sipas kesaj qe thua ti i bie qe nr i fansave qe perdorin smartphone apo tableta te jete me i larte se i atyre qe perdorin desktop !!!

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 02-01-2014, 12:30:29
@Poshnja nuk ka shume llogjike ky shpjegimi yt. Shembulli ne fjale ka 390 K fansa ne faqe dhe shperndan cdo 1 gjithe diten po te njejtin link. Sipas kesaj qe thua ti i bie qe nr i fansave qe perdorin smartphone apo tableta te jete me i larte se i atyre qe perdorin desktop !!!
jo lol, pasi ai vertete ka 390k fansa, por jo te gjithve u shfaqet postimi i tij, dhe ai mendone se kude vepruar keshtu ndoshta xhaxhi cukenberg i bene nje favor dhe i tregon linkun te gjitha fansave  :P (sa ta bllokojne ndonje dite per spam  ;))

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 02-01-2014, 13:37:54
Dakord jam, edhe nga eksperienca ime postimet qe ben nje fanpage i shfaqen rreth 1-2% te fansave te saj, gjithashtu nuk ka lidhje se cfare linku shperndan, qe te themi X link i shfaqet 1-2% te fansave dhe nje tjeter Y link (si rasti konkret) i shfaqet nje nr me te madh.

Por perseri nese ke nje faqe me 390 K fansa besoj qe perfitimet nga adsense jane me te larta nese ndjek rrugen e zakonshme, duke hapur nje faqe te thjeshte ne wordpress, blogger, etj...dhe duke shperndare lajme me tituj "interesante" qe te marresh vizita, se sa duke i rene kaq gjate...

Kam pershtypjen se ka dicka tjeter ketu perderisa adm e asaj faqe kane hequr dore nga ajo rruge dhe kane filluar kete tjetren.

Nese ke ndonje eksperience konkrete, me thuaj cilat kane qene rezultatet konkrete nga eksperienca jote. Flm

Temat e fundit