Cudite e Web-it! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cudite e Web-it!

Cudite e Web-it!

· 10 · 2123

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 01-09-2004, 16:40:27
Shume gjera te cuditshme mund te gjesh ne internet.

Se fundi shikoni se cfare gjeta une: http://www.alltooflat.com/geeky/elgoog/

:)

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 01-09-2004, 16:51:55

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-10-2004, 02:13:06
Faqja me e vogel ne bote: http://www.guimp.com/ :)

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 16-08-2005, 05:31:08
The 100 Oldest Currently Registered .COM Domains
(last updated 1/25/2003)

Create Date   Domain Name
03/15/1985   SYMBOLICS.COM
04/24/1985   BBN.COM
05/24/1985   THINK.COM
07/11/1985   MCC.COM
09/30/1985   DEC.COM
11/07/1985   NORTHROP.COM
01/09/1986   XEROX.COM
01/17/1986   SRI.COM
03/03/1986   HP.COM
03/05/1986   BELLCORE.COM
03/19/1986   IBM.COM
03/19/1986   SUN.COM
03/25/1986   INTEL.COM
03/25/1986   TI.COM
04/25/1986   ATT.COM
05/08/1986   GMR.COM
05/08/1986   TEK.COM
07/10/1986   FMC.COM
07/10/1986   UB.COM
08/05/1986   BELL-ATL.COM
08/05/1986   GE.COM
08/05/1986   GREBYN.COM
08/05/1986   ISC.COM
08/05/1986   NSC.COM
08/05/1986   STARGATE.COM
09/02/1986   BOEING.COM
09/18/1986   ITCORP.COM
09/29/1986   SIEMENS.COM
10/18/1986   PYRAMID.COM
10/27/1986   ALPHACDC.COM
10/27/1986   BDM.COM
10/27/1986   FLUKE.COM
10/27/1986   INMET.COM
10/27/1986   KESMAI.COM
10/27/1986   MENTOR.COM
10/27/1986   NEC.COM
10/27/1986   RAY.COM
10/27/1986   ROSEMOUNT.COM
10/27/1986   VORTEX.COM
11/05/1986   ALCOA.COM
11/05/1986   GTE.COM
11/17/1986   ADOBE.COM
11/17/1986   AMD.COM
11/17/1986   DAS.COM
11/17/1986   DATA-IO.COM
11/17/1986   OCTOPUS.COM
11/17/1986   PORTAL.COM
11/17/1986   TELTONE.COM
12/11/1986   3COM.COM
12/11/1986   AMDAHL.COM
12/11/1986   CCUR.COM
12/11/1986   CI.COM
12/11/1986   CONVERGENT.COM
12/11/1986   DG.COM
12/11/1986   PEREGRINE.COM
12/11/1986   QUAD.COM
12/11/1986   SQ.COM
12/11/1986   TANDY.COM
12/11/1986   TTI.COM
12/11/1986   UNISYS.COM
01/19/1987   CGI.COM
01/19/1987   CTS.COM
01/19/1987   SPDCC.COM
02/19/1987   APPLE.COM
03/04/1987   NMA.COM
03/04/1987   PRIME.COM
04/04/1987   PHILIPS.COM
04/23/1987   DATACUBE.COM
04/23/1987   KAI.COM
04/23/1987   TIC.COM
04/23/1987   VINE.COM
04/30/1987   NCR.COM
05/14/1987   CISCO.COM
05/14/1987   RDL.COM
05/20/1987   SLB.COM
05/27/1987   PARCPLACE.COM
05/27/1987   UTC.COM
06/26/1987   IDE.COM
07/09/1987   TRW.COM
07/13/1987   UNIPRESS.COM
07/27/1987   DUPONT.COM
07/27/1987   LOCKHEED.COM
07/28/1987   ROSETTA.COM
08/18/1987   TOAD.COM
08/31/1987   QUICK.COM
09/03/1987   ALLIED.COM
09/03/1987   DSC.COM
09/03/1987   SCO.COM
09/22/1987   GENE.COM
09/22/1987   KCCS.COM
09/22/1987   SPECTRA.COM
09/22/1987   WLK.COM
09/30/1987   MENTAT.COM
10/14/1987   WYSE.COM
11/02/1987   CFG.COM
11/09/1987   MARBLE.COM
11/16/1987   CAYMAN.COM
11/16/1987   ENTITY.COM
11/24/1987   KSR.COM
11/30/1987   NYNEXST.COM

http://www.whoisd.com/oldestcom.php

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 16-08-2005, 12:33:07
Shume gjera te cuditshme mund te gjesh ne internet.

Se fundi shikoni se cfare gjeta une: http://www.alltooflat.com/geeky/elgoog/

:)

ajo me duket se ishte vetem per google.
por kjo ka qene qe ti nxjerri gjitha websitat mbrapsht

http://www.websiti-yt.com.mirror.sytes.org

por tani nuk eshte online

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 16-08-2005, 12:39:13
Faqja me e vogel ne bote: http://www.guimp.com/ :)

shiko se e gjeta nje me te vogel :P

www.coolornot.com

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#6 ne: 16-08-2005, 12:54:28
Nje tjeter http://hwzone.co.il/community/index.php

Pervec qe eshte ne gjuhe hebreje nuk marr vesh ca eshte speciale ketu!

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-08-2005, 13:42:50
Forumi eshte nga e djathta ne te majte dhe jo sic e kemi ne.

 • Postime: 28018
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 21-08-2005, 12:52:42
Ne kete faqe mund te shohesh si kane qene faqet vite me pare. http://web.archive.org

Vertete shume shume interesant :-)

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 23-08-2005, 23:01:25
Forumi eshte nga e djathta ne te majte dhe jo sic e kemi ne.
LOL
Po ata ashtu e kane gjuhen.. lexojne dhe shkruajne nga e djathta ne te majte! ;)

Temat e fundit