Database - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Database

Database

· 2 · 782

  • Postime: 318
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-12-2007, 18:33:05
Kam lex diku se nje faqe shqiptare paguante shume per database. Nqs rritej mbi nje madhesi te percaktuar atehere duhej te paguaje me shume. Eshte e vertete kjo?

Kam parasysh njehere kur informacione kishte forum, database kishte arritur deri ne 80 mb pa gzip. Kane limite databaset?

Jam shume kureshtar sa eshte database i nje forumi te tille (zeriyt) dhe a paguhet shtese per kete?

  • Postime: 27979
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-12-2007, 19:13:22
Ndoshta keto varen nga hostet qe ke. Normalisht shume hoste nuk e kufizojne databazen, dmth ajo llogaritet te mos e kaloje hapesiren qe merr nga hosti. Por ka dhe disa te tjere qe i kufizojne databazat ne numer dhe ne hapesire. Une kam nje eksperience shume te keqe me Netfirms.com ku lejohet nje numer prej vetem 30 databazash, por ne fakt faqet me databaze gati nuk punojne edhe se trafiku eshte zero.

Databaza e Zeri YT eshte gati 1 GB dhe ndodhet ne nje server te dedikuar.

Temat e fundit