Digg me version te ri - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Digg me version te ri

Digg me version te ri

· 6 · 817

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2010, 02:16:34
Nje nga portalet sociale me te famshme per lajme do te sjelle keto dite nje faqe te re ne pamje dhe funksione. Une jam beta tester dhe me pelqen goxha faqja e re. Ne nje internet pa Facebook sherbimi i Digg do te kishte perfituar jashte mase shume. Por ky eshte realiteti, te gjithe duhet t'i pershtaten. Digg ne fakt ka humbur shume trafik muajt e fundit dhe nese keta s'gjejne zgjidhje do u duhet te mbyllin faqen. Une mund te jap disa ftesa per ata qe jane te interesuar te shohin faqen e re.

Digg i ri ndodhet ketu: http://new.digg.com/
Per te marre nje ftese per aty klikoni ketu: http://new.digg.com/login/b0a484fd655fc16bdfe09e11aec13ce66

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 31-08-2010, 00:14:00
Shikoni sa histori e lezetshme kjo qe po ndodh me Digg keto oret e fundit. Prej disa ditesh versioni i ri i Digg eshte online per te gjithe. Problemi eshte se disa nga perdoruesit kryesore te sherbimit jane revoltuar dhe nuk e pelqejne versionin e ri. Per kete arsye jane duke permbytur faqen e pare te Digg dhe sidomos seksionin e teknologjise me lidhje qe vijne nga Reddit.com i cili eshte dhe konkurenti kryesor i Digg.com
Akoma me interesante eshte dhe fakti se Digg ka vertete shume trafik, aq shume sa Reddit ka dale disa here offline sot per shkak te trafikut te madh qe i vinte nga Digg.
Por kjo revolte tregon dhe nje ane tjeter te Digg, ate te mospasjes "drejtesi" ne te vertete ne vendosjen e lajmeve ne faqen e pare. Kete e tregon konkretisht fakti se faqen e pare te Digg e kontrollon nje grup njerezish (qe cuditerisht s'paskan pune tjeter) te cilet dergojne ne faqe te pare ate cfare u intereson atyre.

http://digg.com/news

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 12-10-2010, 21:07:57
Digg is dead ...  :)

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-10-2010, 01:57:54
Ne fakt keto dite po thuhet se vertete Digg ka pesuar nje renie shume te madhe ne terma trafiku dhe faqe te shikuara/shfletuara. Megjithese besoj se dizajni i ri eshte shume i mire, perseri duket se rruga qe ka marre Digg eshte nje rruge qe s'do ta  coje ne ndonje destinacion te mire. Eshte koha e Twitter dhe Facebook e sherbime si Digg nuk pijne uje me.

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-08-2011, 02:30:42
Digg tani me funksionin Newswire

Digg ka lëshuar një funksion për të zbuluar lajmet sociale, të quajtur Newswire.
Sipas blogut lajmërues të kësaj faqeje, Newswire ofron vegla për t'i formësuar trajtat e lajmeve të rëndësishme. Ndryshe nga fushat e tjera në Dig, përditësimet në Newswire do të jenë në kohë reale, ku është edhe seksioni "Recent", me lajmet e fundit. Pasi të jeni vendosur në Digg, lajmet mund të dalin në seksionin "Trending" brenda funksionit Newswire.

Se sa i njohur bëhet ndonjë lajm varet se sa herë vendoset në Digg, sa pëlqime merr dhe sa cicërime në Twitter, kush e ka vendosur në Digg, kur është vendosur, cilësia e kaluar e artikujve të ngjashëm dhe disa shenja të tjera të dobishme, thuhet nga Digg.

Furnizuesi me lajme në Newswire mund të rregullohet sipas pjesëve të mëposhtme të informacionit:

Nga ngjarjet "Recent" dhe "Trending";

Nga lloji të medias, duke përfshirë fotografi, video ose tekst (ose të gjitha llojet e artikujve);

Nga numri i vendosjeve në Digg ("më shumë se" ose më pak se" një numër të caktuar të vendosjeve në Digg);

Nga tema, si biznesi, argëtimi, teknologjia etj.;

Digg ka kaluar nëpër kohëra të vështira - themeluesi i këtij shërbimi, Kevin Rose, në fillim të këtij viti është larguar, ndërsa Digg pati rënie të trafikut, për shkak të rritjes së konkurrencës nga Reddit./pcworldalbanian

Temat e fundit