Disa llogari shqiptare interesante ne Twitter - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Disa llogari shqiptare interesante ne Twitter

Disa llogari shqiptare interesante ne Twitter

· 2 · 597

  • Postime: 28193
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-01-2010, 01:12:45

Megjithese Twitter eshte shumei njohur dhe i perdorur ne SHBA, aieshte pak i njohur dhe i reklamuar ne Shqiperi. Megjithate ka disallogari teper interesante Twitter ne Shqip dhe une po sugjeroj njeliste me disa nga keto llogari:
(te vendosura rastesisht ne kete rend, renditja nuk tregondomosdoshmerisht rendesine apo cilesine e ketyre llogarive)

Eklipsi@eklipsi
Llogari Twitter e lidhur me Blogun Eklipsi.com. Pervec artikujve teblogut, @eklipsi i Twitter nuk perton te marre pjese ne cdo diskutim qebehet mbi internetin ne shqip ne Twitter.

http://twitter.com/gjergj_d@gjergj_d
Kudo qe kam shkuar ne Internet, Gjergji Dollanin e kam gjetur atjeperpara meje. Pioner i chatit te pare shqip, i nje nder forumeve tepare shqip, i nje nder blogjeve te pare ne shqip, tashme e gjeta dhepara meje ne Twitter. Megjithese duket larg internetit per castin (dheme shume i interesuar per Marketing), Dollani eshte nje njeri qe duhetndjekur ne cdo rast!

Indrit MarakuiMaraku
Indrit Maraku eshte nje gazetar me interes Social Mediat dhe gazetarinene internet. Nuk mungon kurre ne diskutimet e bera rreth internetit neShqiperi. Llogaria e tij Twitter publikon artikuj teper interesant ngaBlogu i tij personal dhe ashtu si @eklipsi dhe @iMaraku nuk mungon nediskutimet shqip ne Twitter.

Romeo Lab@romeolab
Shume nga webmasterat e rinj e njohin mire Romeon! Nje djalosh teperpremtues per internetin shqiptar! Llogaria e tij Twitter publikoninformacione nga Blogu i tij dhe zhvillime te tjera si psh: blog.al

Blog Shqip@blogshqip
Mund t’i lejoni vetes te humbisni disa llogari, por ketellogari duhetta shtoni patjeter tek llogarite qe ndiqni ne Twitter. BlogShqippublikon te gjithe artikujt e Blogosferes Shqiptare te publikuara nekohe reale. Nese doni te publikoje dhe shkrimet tuaja atehere ndiqniudhezimet per RPC Ping tek ky artikull

Shqiperia.com Twitter account@ShqiperiaCom
Meqe jemi tek llogaritemediatike, @ShqiperiaCom eshte nje llogariper t’u ndjekur. Akoma ne permiresim, nepermjet kesajllogarie donjoftoheni per disa nga lajmet me pikante te dites ne Shqip. Llogariaeshte e lidhur me disa seksione te Shqiperia.com, lajme.shqiperia.com,vip.shqiperia.com e te ngjashme.

Kokushta@kokushta
Llogaria e Gjergji Kokushtes. Nese jeni te interesuar per GraphicDesign, hile ne CSS e te ngjashme, atehere duhet te ndiqni kete llogaripatjeter. Llogaria e tij ne Twitter njofton dhe per shume ngjarje tetjera ne boten e internetit.

Besart Bajrami@besart
Besarti eshte i angazhuar me KosoftAds dhe disa website te tjera. Ashtusi shume nga llogarite e permendura me siper, llogaria e tij ne Twittereshte e lidhur me blogun e tij personal, por ka dhe diskutime tendryshme per internetin ne shqip.

Alko@albtuX
Informacione te fresketa mbiLinux dhe Open Source! Eshteinteresante sa i perkushtuar eshte Alko ndaj programeve te reja OpenSource dhe distribucioneve te Linux. Nese jeni kurioz mbi keto 2platforma atehere duhet te ndiqni dhe kete llogari.

@oltiX
Nje tjeter webmaster me ndikim ne internetin shqiptar. Aktualishtllogaria e tij ne Twitter permban disa linke me forumin Zeri Yt qe aiadministron.

granitDoshlaku@granitDoshlaku
Graniti eshte nder me te vegjlit ne moshe nga kjo liste, por teperaktiv dhe cilesor ne artikujt qe transmeton nepermjet blogut te tij. Kanisur disa projekte, por aktualisht eshte i angazhuar me[url=http://www.eshqiperia.com]www.eshqiperia.com[/url]

Jam i sigurt qe ka dhe shumellogari te tjera ne Twitter qe i kamharruar jashte kesaj liste, prandaj mirepres sugjerime per te tjerepersona interesant per t’u ndjekur ne Twitter.

Nese artikulli ju duketinteresant dhe keni shtuar ne Twitter disanga llogarite me siper, atehere mos harroni te shtoni dhe llogarinetime:

Armand Brahaj ne Twitter@armandBrahaj
Mendime personale, internetit dhe webi shqiptar dhe grimca tetjera…
Shkrimi qe po lexoni eshte shkeputur nga http://armandbrahaj.blog.al/


Burimi: http://armandbrahaj.blog.al/2010/01/06/disa-persona-shqiptare-qe-perdorin-twitter/

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 07-01-2010, 11:29:12
Disa nga keto llogari i kisha pare ndersa te tjerat i shikova tani per here te pare, ne pergjithesi ishin interesante.
Por mbetet problemi i perdoruesve Shqiptar ne Twitter dhe kjo mund te shihet qarte nga numeri i fellowers qe kan llogarit e mesiperme.

Temat e fundit