Diskutim mbi Pamjen e Zeriyt.com - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Diskutim mbi Pamjen e Zeriyt.com

Diskutim mbi Pamjen e Zeriyt.com

· 32 · 2449

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-01-2013, 09:04:31
Si thoni te diskutojme pak ne kete teme mbi dzajnin qe ka ky forum?
Per mendimin tim Header dhe footer eshte i mjaftueshem por nga ana e css me duket pak sikur i mungon dicka sidebarit dhe trupit (etiketath2 etj.).
Sikur te ndryshonim pak fontin,sikur ti japim pak css3 dhe ta bejme pak me terheqes meqe jemi vizitor te ketij forumi dhe meqe pak ashume marim vesh nga keto gjera pse mos te bashkepunojme si vullnetare?

Po ju cmendoni mbi Dizajnin e forumit,cfare ju pelqen dhe cfare nuk ju pelqen.Shoh qe kohet e fundit ka rene pak edhe nga ana e diskutimeve.
Nese do benim disa ndryshimi MAX do ishte me mire.Gjithsesi Pronari vendos.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 07-01-2013, 10:23:13
Pershendetje Daku dhe gz vitin e ri pak me vones por me mire von se kurr  :D,persa i perket temes ka ardh momenti qe dizajni te ndryshoj u be kohe qe zeriyt nuk ka ndryshu dizajn persa i perket forumit!

 • Postime: 12765
 • Karma: +31/-8

#2 ne: 07-01-2013, 13:54:09
edhe une mendoj se dizajni duhet te ndryshohet.....te behet me i thjeshte

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 07-01-2013, 23:47:39
teme interesante dhe me vend do ta thosha, megjithse nuk te kuptoj mire @Mishel se ku e ke fjalen per me te thjeshte, por gjithsesi edhe une jam i mendim qe koha eshte te ndryshoj pak.
dhe per sa i perket diskutimeve ka rene jasht mase shume @daku, une e di por MAXI ja ka varur fare (une uroj te jete mire) por dhe nga moneti qe pati nje keq kuptim em Nikon @URL nuk po ka me psotime dhe as kush nuk po pergjigjet edhe kur dikush kerkon ndihme  :S

 • Postime: 12765
 • Karma: +31/-8

#4 ne: 08-01-2013, 13:54:00
Poshnja mendoj se faqja duhet te behet me interaktive ne menyre qe te perthithi audience, eshte pak e veshtire per ata qe se kane perdorur asnjehere kete nderfaqje te vijne dhe te mos te thone shume e komplikuar. Mgjth per kete jeni ju :)

Max behu i gjalle ore....

#5 ne: 08-01-2013, 22:39:36
Futi nji upgrade te versioni 2 i SMF i her.
Fillo aty.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 08-01-2013, 23:45:58
Futi nji upgrade te versioni 2 i SMF i her.
Fillo aty.
MAX eshte pak i lidhur me smf 1.x pasi me kete version Syrgjyni (me duket) ka krijuar mundesin qe brenda nje donaim te kete disa forume te ndrsyhem por te lidhur me nje db.
por gjithsesi nuk eshte problemi tek kalimi ne 2x por tek zgjimi i forumit.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 09-01-2013, 00:09:15
mendimi im sa ma thjesh aq ma bukur.

Per mendimi siguria ka shume rendesi dhe jetgjatesia e kesj faqe te mrekulluar por dhe ri zbukurim eshte gje e mire pse jo.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-01-2013, 16:21:30
Pershendetje Daku dhe gz vitin e ri pak me vones por me mire von se kurr  :D,persa i perket temes ka ardh momenti qe dizajni te ndryshoj u be kohe qe zeriyt nuk ka ndryshu dizajn persa i perket forumit!

Gezuar bjondi ;)

mendimi im sa ma thjesh aq ma bukur.

Per mendimi siguria ka shume rendesi dhe jetgjatesia e kesj faqe te mrekulluar por dhe ri zbukurim eshte gje e mire pse jo.
Pikerisht kete po them edhe une por si vizitori ketij forumi qe jam mua fonti me ka vrare syrin gjithmon.
Une me teper e kam fjalen si  pershembull backgroundi gri.Pa perdorur ndonje background image me css3 mund ti japim nje smooth apo dicka me te lezetshme pastaj duke par duke bere.Gjynah qe nje forum kaq i sukseshem ne google te kete nje dizajn jo kohor.Kjo gje qe them eshte ne te gjitha forumet Shqiptar por mua me intereson me teper ky forum sepse ndonjehere kohen e lire me pelqen ta kaloj ketu.
Dhe nje shembull tjeter Sidebar ato  <td class="sp_block_padding catbg" etj. une thjeshte jap nje mendim para te gjithave me intereson faqja ime.
Po behem shume llapazan me duket le te vendosi pronari forumit per keto gjera.

 • Postime: 12360
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 09-01-2013, 19:29:37
buzekuqi eshte shume thelbesor ne look-un tuaj goca ska rendesi se keni floket pa la apo kepucet e grisme :d

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 09-01-2013, 19:44:08
Z'do ishte keq qe te beheshin update, ose upgrade kohe pas kohe, por problemi eshte se interesimi i njerzeve per forumet kudo qe jane, ka rene dhe eshte zbehur...

E pastaj nuk eshte Forumi ai qe i jep kuptim internetit, por jane antaret dhe pjesmarrjet.
Une mendoj qe nje minus i ketij forumi eshte, qe u be kaq gjigant, me kaq nen forume, nderkohe qe faqja e CIA dhe FBI, nuk ka kaq tema, dhe rubrika se forumi.  :D
Duhet te jete sa mi thjeshte, ne nje kohe ku s'ka me kohe per te humbur njeriu.

Forumet ishin nje ide interesante para 10 viteve, por tani eshte duke falementuar Facebook, dhe Twitter, per nga interesi njerezor, e mos te flasim per forumet.

Dhe cdo gjeje, i vjen fundi, sikur jeta e njeriut. :-)

Pra, qofshim vet.

Zeri Yt
2003-2006
I perhershem kujtimi.   :trendafili :trendafili
Me plot mall nga Kisss.  :D

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 10-01-2013, 02:13:15
@kiss jam dakord deri diku me ty, per sa i perket forumin e bene pjesmarrja, por edhe qe ketu ka kaq shume tema sa as CIA nuk i ka :P
i hodha nje sy forumeve te tjera dhe pashe qe ishin vertet shume te farfer, disa postime dhe ato ishin qe nga fillimet e 2011, pra nuk eshte e rendesishme te hapen kaqe shume nenforume sa jane ketu.
Kurse per kete qe thuaj ti se forumeve i iku koha nuk jam dakord, pasi ka kaq shume forume te huaja, por edhe shqiptare se jan ende aktive pavarsisht fb apo G+ twitter e ku di une, forumit as nje here nuk i iken koha pasi diskutimin qe bene ketu nuk mund ta beshe ne fb, se u zgjata shume.
Pra problemi i ketij forumi eshte nga ana e stafit.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 10-01-2013, 02:28:45
Sa do doja ti beja nje like postimit tend tani Poshnja :)

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 10-10-2013, 18:10:57
Une nuk kam ndonje problem me pamjen, por ajo qe do te doja ishte kerkimi per new posts i integruar per forume specifike psh Albwebmaster. Ndoshta kjo eshte aktive dhe une nuk di gje.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 28-03-2019, 14:46:19
Une s'po orientohem fare.. Like kush mendon si mua :P

Upps, s'ka opcion like :P

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 28-03-2019, 14:51:09
Une s'po orientohem fare.. Like kush mendon si mua :P

Upps, s'ka opcion like :P
Po bërtasim shumë e koklavitur, por @MAX kembengul akoma.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 28-03-2019, 14:57:36
Nje Xenforo versioni fundit to ishte super.. Kjo qe eshte tani nuk ben dhe Max duhet te na degjoje se kemi vene dhe ne tulla e blloqe te muret e Zerit :P

Qe duret me kallo cit. Monique LOL

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 28-03-2019, 14:59:17
Nje Xenforo versioni fundit to ishte super.. Kjo qe eshte tani nuk ben dhe Max duhet te na degjoje se kemi vene dhe ne tulla e blloqe te muret e Zerit :P

Qe duret me kallo cit. Monique LOL
Per kete ceshtje @MAX e quan forumin zerioff jo zerion 😂😋🤓  LOL LOL LOL

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 28-03-2019, 15:33:44
Do i ve dhe ca fucking like e dislike, se ju ka fut smundjen FB. 😂
Komente ne profil doni?
Cfare tjeter?

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 28-03-2019, 15:34:58
Une s'po orientohem fare.. Like kush mendon si mua :P

Upps, s'ka opcion like :P

Cfare konkretisht te c'orienton?

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 28-03-2019, 15:44:16
Poshnja mendoj se faqja duhet te behet me interaktive ne menyre qe te perthithi audience, eshte pak e veshtire per ata qe se kane perdorur asnjehere kete nderfaqje te vijne dhe te mos te thone shume e komplikuar. Mgjth per kete jeni ju :)

Max behu i gjalle ore....


Qe ne 2013 kjo shoqja na qiteti te ka thene , ate * po them e une sot ne 2019 :P

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 28-03-2019, 16:31:10

Komente ne profil doni?
Cfare tjeter?
Na rikthe firmen 🤓😋

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 28-03-2019, 16:32:14
Kte se bej dot se mezi lexohen postimet nga telefoni pastaj.

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 28-03-2019, 16:34:45
Kte te komenteve ne profil e kena pas me duket.....mi rikthe se kam pas nga te gjithe meshkujt e forumit kai dedikim LOL LOL LOL

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 28-03-2019, 16:35:54
Kte se bej dot se mezi lexohen postimet nga telefoni pastaj.
ben dicka qe kur klikoi linkun te coj tek postimi i pare i palexuar se na e nxiu duke i lexuar postimet perseri nga e para.

Temat e fundit