Dua te raportoj Postajuaj.com - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dua te raportoj Postajuaj.com

Dua te raportoj Postajuaj.com

· 34 · 2798

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

ne: 02-02-2009, 12:27:02
Po me iken truri. per arsye se kam disa adresa emaili qe me routen tek njera me vijn nga 700 her emaile spam nga postajuaj. Pashe qe eshte e hostuar te Godaddy. Si mendoni, a do merret ndonje mase po i raportova???

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 02-02-2009, 12:46:38
Lale nxirr adresat qe dhe beji kerkese te te heqin nga lista. Pastaj shofim e bejme.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-02-2009, 13:38:57
Ti mund ta besh tenden qe te nxjerresh inatin me bezdine qe te sjellin, por nuk besoj se do humbin shume nese i raporton dhe si rezultat ua mbyllin faqen. Ata munden ne cdo rast dhe kohe te hapin nje tjeter. Bej nje here kete qe sugjeron Kokushta.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 02-02-2009, 13:50:35
puna eshte ketu: un mund te behem unsubscribe, po kush me siguron qe nuk e vene prap ne liste sic e moren heren e pare?!

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 02-02-2009, 14:14:42
puna eshte ketu: un mund te behem unsubscribe, po kush me siguron qe nuk e vene prap ne liste sic e moren heren e pare?!

Ti beje - askujt nuk i pelqen reklama e keqe  ;)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 02-02-2009, 20:33:43
Ne e morem kerkesen tuaj per heqjen e adreses nga lista.

Kjo procedure mund te zgjase deri ne dy jave.

Ju falenderojme per mirekuptimin!

2 jav?!?! shkenc do i bojn??

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 03-02-2009, 09:54:18
Nuk di si e kane sistemin e listes, por mua pas 2 a 3 ditesh me cuan nnje konfirmim. Ta kuptoj indinjimin por ji pak i durueshem. Po filloi me te hik petlla me kaq pak, kush e di cdo besh me vone.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-02-2009, 11:21:12
Pershendetje,

Personalisht do te rekomandoja qe te mos beje ndonje hap te tille per shkak se tegjith jemi deshmitar qe jo vetem postajuaj dergon reklama permes email prandaj edhe nese do ti raportoje keto jam mese i bindur se do te vazhdojn te te vijn reklama nga mijra adresa tjera gje qe as organizata te medha boterore kunder reklamave bezdisese nuk mund ti ndalin.

Personalisht para disa muajsh arrita te mbledh mbi 250.000 email adresa shqiptare dhe ju kam derguar 3-5 here reklame dhe rezultati nuk ka qen i mjaftueshem per te vazhduar me tej me ate aktivitet, pervec kesaj me eshte lajmruar nje problem ne server per shkak te numrit te madh te tmp files qe mbeteshin ne server gjat dhe pas dergimit te letrave.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 07-02-2009, 17:10:00
Pershendetje,

Personalisht do te rekomandoja qe te mos beje ndonje hap te tille per shkak se tegjith jemi deshmitar qe jo vetem postajuaj dergon reklama permes email prandaj edhe nese do ti raportoje keto jam mese i bindur se do te vazhdojn te te vijn reklama nga mijra adresa tjera gje qe as organizata te medha boterore kunder reklamave bezdisese nuk mund ti ndalin.

Personalisht para disa muajsh arrita te mbledh mbi 250.000 email adresa shqiptare dhe ju kam derguar 3-5 here reklame dhe rezultati nuk ka qen i mjaftueshem per te vazhduar me tej me ate aktivitet, pervec kesaj me eshte lajmruar nje problem ne server per shkak te numrit te madh te tmp files qe mbeteshin ne server gjat dhe pas dergimit te letrave.
a mund te di sesi i ke mbledhur keto adresa emaili??

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 07-02-2009, 18:03:27
Mi kan dhen disa koleg dhe shok dhe nje numer te vogel i kam mbledh vet nga anetaret e regjistruar ne chatin e faqes tone.

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 07-02-2009, 23:01:27
Mi kan dhen disa koleg dhe shok dhe nje numer te vogel i kam mbledh vet nga anetaret e regjistruar ne chatin e faqes tone.
Me kete gje, jo vetem qe ke bere nje pune joetike, por edhe mund te denohesh me burg

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 08-02-2009, 17:24:08
Me kete gje, jo vetem qe ke bere nje pune joetike, por edhe mund te denohesh me burg
exactly. a ke pas ndonje ckeckbox kur jane regjistruar anetaret te tipit: "Pranoj qe adresa ime e emailit te perdoret per dergim reklamash te ndryshme"??

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 17-02-2009, 18:37:05
Faktikisht per te shmangur te berit BAN te IPve, ata ndryshojne vendin nga nisin SPAM here pas here:
Shih temen per procken e fundit te Posta Juaj.
http://www.albforumi.com/ubb/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/1001888/Main/18617/#Post1001888

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 17-02-2009, 21:02:53
Kam pas shume raste qe ne email tim me vijne njoftime nga nje firme marketingu ne Shqiperi te cilet reklamojne biznese te ndryshme madje dhe universitete private qe ka ne Shqiperi.
U kam deruar nja 2 here email qe te heqin adrese time nga newlester e tyre pasi une nuk jam i rregjistruar asnjehere atje dhe nuk e kan vene ujin ne zjarr . Si duhet te veprohet ne kte rast ?

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 18-02-2009, 01:02:42
Url, lexo gjithe temen. Besoj se postimi yt eshte tamam per kete teme ndaj dhe e bashkangjita ketu.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 18-02-2009, 01:06:16
Faktikisht per te shmangur te berit BAN te IPve, ata ndryshojne vendin nga nisin SPAM here pas here:
Shih temen per procken e fundit te Posta Juaj.
http://www.albforumi.com/ubb/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/1001888/Main/18617/#Post1001888

Url mesiper nuk hapet, kjo po http://www.albforumi.com/ubb/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/1001888/Main/18617/

Hmmm, dhe prokurorine perdorin keta :O
Ndonje punonjes i atyshem qe ka gjetur menyren per te bere dy pare me shume?

#16 ne: 18-02-2009, 11:07:08
Pershendetje miq!

Duke kontrolluar listimin nga Google te Postajuaj.com, rastesisht u njohem me kete teme te hapur ne forumin tuaj.

Pa dashur te bejme polemike me askend, e ndejme te nevojshme te sjellim ne vemendjen e moderatoreve se ky forum (dhe ndonje tjeter) pa dashur po behet tribune e nje fushtate antireklame ndaj sherbimit "Postajuaj", fushate qe eshte nxitur e po mbahet gjalle nga "konkurrentet" tane.

Cdo hamendesim dhe trillim qe kerkohet t'i adresohet sherbimit "Postajuaj" eshte i pa vertete dhe dashakeq.

Ne respekt te vetes dhe publikut, sherbimi Postajuaj vndos logon e saj @postajuaj.com ne cdo postim qe ben. Kjo eshte nje arsye me shume per te kuptuar se percaktimi jone per te mos fshehur identitetin buron nga legjitimiteti i biznesit dhe parimet morale te pronareve te tij.

Eshte rasti per te siguruar edhe nje here se cdo kerkese per cregjistrim nga lista realizohet brenda nje kohe te arsyeshme qe eshte konform normave nderkombetare te sektorit.

Duke ju uruar mbaresi dhe cdo te mire,

Me konsiderate
Posta juaj

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 18-02-2009, 14:14:39
Meqe postove tek forumi, dhe po supozoj se je nga stafi i postajuaj, kam nje pyetje per ty: Si i keni mbledhur adresat e emailit?
Shpresoj te denjoni te pergjigjeni

#19 ne: 18-02-2009, 14:46:46
Meqe postove tek forumi, dhe po supozoj se je nga stafi i postajuaj, kam nje pyetje per ty: Si i keni mbledhur adresat e emailit?
Shpresoj te denjoni te pergjigjeni

I nderuar "Freedom..."
Sigurisht qe denjojme t'ju pergjigjemi, por ajo qe kerkoni eshte pjese e sekretit te firmes per mbrojtjen e informacionit dhe burimeve te tyre. Na vjen keq!

Meqe ra fjala... A keni marre ndonje email konfirmues per largimin e adreses tuaj nga lista e Postajuaj?. Ne rast se po, do te ishte e dobishme qe ju, si iniciuesi i kesaj teme, ta deshmonit publikisht.  Sepse "Posta juaj" i permbahet atyre qe thote.

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 18-02-2009, 14:56:27
Posta Juaj... ju e mbani mend, besoj, se ketu te ZY u hap para ca kohesh nje teme tjeter, ku gjithashtu keni shkruar. Ndersa kjo teme eshte e dyta qe permend sherbimin tuaj -- te tjera nuk mbaj mend te kete ne kete forum, pervecse ndonje postim aty-ketu.

Tani eshte hapur nje teme (URL eshte permendur ne postimet e fundit ketu) te nje forum tjeter i madh shqiptar, Albforumi, dhe pikerisht nga Mandi, administrator i Albforumit.

Me kete dua te kujtoj se nuk eshte vetem Zeri YT! ku behet, dashur pa dashur, "fushate antireklame" ndaj sherbimit tuaj dhe praktikave qe ndiqni. Por kam bindjen se qendrimi i Mandit apo admineve dhe pjesemarresve te tjere te faqeve shqiptare eshte me shume reagim vetjak se sa opinion zyrtar i ketyre faqeve -- kjo besoj se eshte e qarte nga permbajtja e shkrimeve dhe postimeve.

Dhe kryesorja: ne saje te shkalles se madhe te perhapjes dhe ndikimit qe keni te perdoruesit shqiptare te Internetit, eshte e kuptueshme dhe krejtesisht e parashikueshme qe te kete edhe opinione dhe qendrime negative, jo vetem pozitive, ndaj sherbimit tuaj.


Eshte rasti per te siguruar edhe nje here se cdo kerkese per cregjistrim nga lista realizohet brenda nje kohe te arsyeshme qe eshte konform normave nderkombetare te sektorit.

Ndoshta perdorni sherbimin e nje kompanie tjeter dhe afatin 2 javor te çregjistrimit te adresave e kane caktuar ata, pra s'e keni ju ne dore?

Hamendesim ky, te kuptohemi.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 18-02-2009, 20:33:30
I nderuar "Freedom..."
Sigurisht qe denjojme t'ju pergjigjemi, por ajo qe kerkoni eshte pjese e sekretit te firmes per mbrojtjen e informacionit dhe burimeve te tyre. Na vjen keq!

Meqe ra fjala... A keni marre ndonje email konfirmues per largimin e adreses tuaj nga lista e Postajuaj?. Ne rast se po, do te ishte e dobishme qe ju, si iniciuesi i kesaj teme, ta deshmonit publikisht.  Sepse "Posta juaj" i permbahet atyre qe thote.


o vella a merr vesh apo jo ti re. ti ke adresat e mia te emailit. Nga i ke marre???? eshte e drejta ime ta di
Dhe po, sic shkruan Syrgjyn-i, ky eshte opinioni im vetjak
btw nuk eshte nje shkence e madhe te mbledhesh adresa emaili...

[Te lutemi, permbaje fjalorin...]
« Editimi i fundit: 19-02-2009, 02:13:45 nga Syrgjyn »

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 22-02-2009, 18:36:38
Posta juaj , Me cte drejte ju vendosni email tone ne listen tuaj ?
Nuk kini te drejte qe te gjeni email shqipetare dhe ti vendosni pa dijenine e atyre qe kane kto emaile.
Lekun fitojeni me menyre legale edhe jo keshtu me email spamm.
Mbase tani eshte akoma heret dhe smund tju bejne asgje por te sigurj qe ne nje te ardhme jo te larget do kini probleme te rendesishme ne firemen/bisnes apo cfaredo lloji qe ushtroni.
Ju sygjeroj qe te filloni edhe te veproni ne menyre ligjore.Posta Juaj eshte nje sherbim qe ofron E-mail Marketing ne nje liste prej 100 mije adresash perdoruesish shqiptare.


Ku i gjetet 10 mije emaile ?
une m bas 4 vjeteve faqe munda te arrij nje nr rregjistrimesh 10 mije , Ju paskeni me teper sukes ne fushen e informatikes.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 22-02-2009, 21:18:04
po mir mer vlla, i mblodhe si i mblodhe ato adresa... pse nuk u dergove qe ne fillim nje email te gjithve dhe ti pyesje a kane deshire te behen pjese e SPAM-listes suaj??
po tani pse spo ndiheni me??

#24 ne: 23-02-2009, 02:37:51
Prej me se nje viti ne mendojme se kemi sjelle tek ju gjera te kendshme dhe te dobishme.
Ne vijim ju mund te shikoni disa prej tyre, por mund te keni nevoje qe te lejoni shfaqen e fotove.
Ju mund te kerkoni ne cdo kohe heqjen e adreses tuaj nga lista jone.
info@postajuaj.com

http://postajuaj.com/

Temat e fundit