“Ecosia” - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Ecosia”

“Ecosia”

· 2 · 701

  • Postime: 28197
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-12-2009, 16:42:37
“Ecosia”, do te jete motori i pare i kerkimit ekologjik dhe do te kete si qellim kryesor mbrojtjen e mijera hektare pylli te Amazones.

Te henen e ardhshme do te hidhet zyrtarisht ne rrjet ne Berlin “Ecosia”, motori i kerkimit i cili do te konkuroje “Google” duke synuar gjithcka nepermjet armes jeshile.

Ne fakt, sic deklarojne edhe ideatoret e vete, rreth 80 perqind e perfitimeve te marra nga “Ecosia” do te financojne nje projekt te WWF-se ne Amazone dhe cdo kerkim qe do te behet me motorin e kerkimit ambjentalist do te shpetoje mesatarisht dy meter katrore te pyllit.

Projekti mbeshtetet edhe nga “Yahoo” e “Bing” dhe do te nise ne te njejten dite kur ne Kopenhagen lideret boterore do te diskutojne per problemet klimaterike te planetit tone. /top channel/

  • Postime: 227
  • Karma: +4/-7

#1 ne: 06-12-2009, 18:51:07
Nuk ma merr mendja ta konkurroj njeri google, pasi eshte nr 1 ne fushen e kerkimeve.

Temat e fundit