×

Edge Chromium vjen me 15 janar

Edge Chromium vjen me 15 janar

· 1 · 477

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 06-11-2019, 21:27:16
 

Microsoft po planifikon të lëshojë shfletuesin Edge Chromium në fillim të vitit të ardhshëm me një logo të re. Prodhuesi i softuerit po synon 15 janarin si datën e lëshimit për Edge Chromium, me disponueshmërinë për Windows 10, Windows 7, Windows 8 dhe macOS. Microsoft po lëshon atë që e quan "kandidat për lirim" sot, i cili duhet të demonstrojë pjesën më të madhe të punës përfundimtare që do ta bëjë atë në lëshimin e qëndrueshëm në janar.

Vjen vetëm disa muaj pasi Microsoft lëshoi versionin beta të Edge, me një premtim për një lëshim të plotë në fillim të vitit 2020. Kjo ndërtesë e re e kandidatit për lëshim do të përfshijë mbështetje sinkronizimi për fjalëkalime, histori, të preferuarat dhe cilësimet në të gjithë Windows, macOS, iOS , dhe Android. Ai gjithashtu përfshin tracking protection te integruar, qe aktivizohet si parazgjedhje.
 

McCain's Edge in Albania

Nisur nga M A XRubrika Albania Today

Postimi i fundit 24-10-2008, 02:31:14
nga ProudToBeAlbanian
GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA

Nisur nga M A XRubrika Mobile | Apps

Postimi i fundit 25-08-2008, 02:06:15
nga M A X