Edge Chromium vjen me 15 janar - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Edge Chromium vjen me 15 janar

Edge Chromium vjen me 15 janar

· 1 · 1099

  • Postime: 28587
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-11-2019, 21:27:16
 

Microsoft po planifikon të lëshojë shfletuesin Edge Chromium në fillim të vitit të ardhshëm me një logo të re. Prodhuesi i softuerit po synon 15 janarin si datën e lëshimit për Edge Chromium, me disponueshmërinë për Windows 10, Windows 7, Windows 8 dhe macOS. Microsoft po lëshon atë që e quan "kandidat për lirim" sot, i cili duhet të demonstrojë pjesën më të madhe të punës përfundimtare që do ta bëjë atë në lëshimin e qëndrueshëm në janar.

Vjen vetëm disa muaj pasi Microsoft lëshoi versionin beta të Edge, me një premtim për një lëshim të plotë në fillim të vitit 2020. Kjo ndërtesë e re e kandidatit për lëshim do të përfshijë mbështetje sinkronizimi për fjalëkalime, histori, të preferuarat dhe cilësimet në të gjithë Windows, macOS, iOS , dhe Android. Ai gjithashtu përfshin tracking protection te integruar, qe aktivizohet si parazgjedhje.

Temat e fundit