×
Hyrja
Profili

Edhe fituesit e Google Global Science Fair preferojne Macs me teper.

Edhe fituesit e Google Global Science Fair preferojne Macs me teper.

· 1 · 411

  • Postime: 95
Yeahyeahs
ne: 14-07-2011, 04:50:36
Kompania Google krijoi per here te pare Global Science Fair, nje panair me prezantime punimesh dhe studimesh rreth shkences dhe teknologjise, nga adoleshtentet amerikane.

Mashable publikoi artikullin dhe disa foto ne te cilat verejta re diçka interesante. http://mashable.com/2011/07/12/google-science-fair-photos

Shumica e adoleshenteve amerikane pjesemarres ne kete panair preferojne laptop-et e bere nga Mac, dhe jo ato tradicionale ose Chromium netbooks, duke qene se ishte nje panair i bere nga Google.

Ne Mountain View, Kaliforni, 15 te rinj paraqiten kerkimet e tyre perpara nje jurie te perbere nga personazhe te famshem ne boten e teknologjise dhe shkences si drejtorin e pergjithshem te CERN, Rolf-Dieter Heurer dhe Vint Cerf, "babain e internetit"

Me poshte jane disa foto. Kliko mbi to te zmadosh. Per te pare galerine e fotove kliko ketu

Burimi : http://www.albpedia.net/fituesit-e-google-global-science-fair-preferojne-macs-me-teper.html