×

Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme

Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme

· 7 · 147

 • Postime: 23007
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-06-2019, 13:54:13
 

Sot Elon Musk paska ditelindjen dhe mendoj se e meriton nje teme te tijen sepse eshte nje nga njerezit me me influence te ketij shekulli dhe mijevjecari, te pakten deri tani. Ai shpesh konsiderohet si Tony Stark i botes reale. Me Paypal, Tesla, SpaceX, Boring Company dhe openAI si themelues apo bashkethemelues Elon Musk eshte nje nga njerezit e pakte te botes tone qe ndikon si ne jetet e miliarda njerezve, por dhe ne ate te planetit ku jetojme.

 • Postime: 4215
Charlie
#1 ne: 28-06-2019, 14:30:44
Kujt i intereson se si ka arritur deri ketu ku eshte sot, atehere lexoni librin nga Ashlee Vange - Elon Musk, ku flasin miq dhe "armiq" te Elon Musk mbi jeten dhe vepren e tij.

 • Postime: 289
Alban
#2 ne: 28-06-2019, 23:20:42
Vetem me Tesla Motors mund te thuhet se Elon Musk ka ndryshuar cfare nuk eshte mundesuar te ndryshohet 50 vitet e fundit. Duhet puna dhe kembngulja e individeve ndonjehere per ndryshimin e rrjedhave te historise.

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#3 ne: 29-06-2019, 17:51:10
Nuk ka rendesi kush je, nga vjen, rendesi ka ajo qfar ti mundesh e qfar do, qellimet e tua. Njerz si Elon Musk kane vizione endrra dhe ato i bejn realitet ose ose perpiqen ti bejn realitet me gjith qka kane, e jo si ne shqiptaret qe perpjkejet per te arritur rezultat i bejm ne kafene me llafe.

 • Postime: 495
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#4 ne: 29-06-2019, 23:59:38
Si person nuk e tregojne shume rob te mire. Eshte nje workaholic i cmendur dhe pret dhe te tjeret qe te punojne si ai. Per jete private nuk ka vend ne boten e Elonit. Ne nje artikull kam lexuar se kur sekretarja qe punonte per te prej shume vitesh kur i kishte kerkuar pak rritje rroge ky e kishte shkarkuar menjehere nga puna. lodhje:

 • Postime: 4215
Charlie
#5 ne: 18-07-2019, 15:40:45

 • Postime: 7328
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#6 ne: 10-08-2019, 03:32:14
Thjesht po ve ne zbatim teorite e Tesles.. me shume mendoj se eshte vete goverment pronare e corporates se trusk duke qene se patentat e Nikolla Tesles jane under government right.