Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme - zeri.Tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme

  Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme

  · 10 · 3063

  • Postime: 28646
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 28-06-2019, 13:54:13
   

  Sot Elon Musk paska ditelindjen dhe mendoj se e meriton nje teme te tijen sepse eshte nje nga njerezit me me influence te ketij shekulli dhe mijevjecari, te pakten deri tani. Ai shpesh konsiderohet si Tony Stark i botes reale. Me Paypal, Tesla, SpaceX, Boring Company dhe openAI si themelues apo bashkethemelues Elon Musk eshte nje nga njerezit e pakte te botes tone qe ndikon si ne jetet e miliarda njerezve, por dhe ne ate te planetit ku jetojme.

  • Postime: 4266
  • Karma: +73/-57

  #1 ne: 28-06-2019, 14:30:44
  Kujt i intereson se si ka arritur deri ketu ku eshte sot, atehere lexoni librin nga Ashlee Vange - Elon Musk, ku flasin miq dhe "armiq" te Elon Musk mbi jeten dhe vepren e tij.

  • Postime: 436
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 28-06-2019, 23:20:42
  Vetem me Tesla Motors mund te thuhet se Elon Musk ka ndryshuar cfare nuk eshte mundesuar te ndryshohet 50 vitet e fundit. Duhet puna dhe kembngulja e individeve ndonjehere per ndryshimin e rrjedhave te historise.

  • Postime: 1750
  • Karma: +15/-2
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 29-06-2019, 17:51:10
  Nuk ka rendesi kush je, nga vjen, rendesi ka ajo qfar ti mundesh e qfar do, qellimet e tua. Njerz si Elon Musk kane vizione endrra dhe ato i bejn realitet ose ose perpiqen ti bejn realitet me gjith qka kane, e jo si ne shqiptaret qe perpjkejet per te arritur rezultat i bejm ne kafene me llafe.

  • Postime: 999
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #4 ne: 29-06-2019, 23:59:38
  Si person nuk e tregojne shume rob te mire. Eshte nje workaholic i cmendur dhe pret dhe te tjeret qe te punojne si ai. Per jete private nuk ka vend ne boten e Elonit. Ne nje artikull kam lexuar se kur sekretarja qe punonte per te prej shume vitesh kur i kishte kerkuar pak rritje rroge ky e kishte shkarkuar menjehere nga puna. lodhje:

  • Postime: 4266
  • Karma: +73/-57

  #5 ne: 18-07-2019, 15:40:45

  • Postime: 7524
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #6 ne: 10-08-2019, 03:32:14
  Thjesht po ve ne zbatim teorite e Tesles.. me shume mendoj se eshte vete goverment pronare e corporates se trusk duke qene se patentat e Nikolla Tesles jane under government right.

  • Postime: 28646
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #7 ne: 11-02-2020, 08:12:38
  Per here te pare Tesla ka dale me fitim me shume se c'pritej dhe kursi aksioneve ka shperthyer duke i lene shume skeptike te Musk thellesisht te zhgenjyer.
   

  • Postime: 28646
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #8 ne: 05-05-2020, 23:55:56
  Miliarderi i Tesla, Elon Musk ka zbuluar se ai dhe partnerja Grimes kanë mirëpritur së bashku fëmijën e tyre të parë.

  Për babin krenar Elon Musk ky nuk është fillimi i prindërimit. Ndërsa djali i tij i porsalindur mund të jetë fëmija i parë me Grimes, i porsalinduri është në të vërtetë fëmija i gjashtë i Elonit.


  Por Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX tashmë ka shkaktuar konfuzion në lidhje me emrin e foshnjës, kur në Twitter shkroi X Æ A-12 Musk.

  Ndërsa nuk është e qartë nëse Musk ishte duke bërë shaka, shumë nga fansat e tij dhe Grimes e kanë interpretuar emrin si diçka të enigmës, duke lundruar supozimet e tyre më të mira për atë që do të thotë vargu i shkronjave dhe numrave.

  Një përdorues i Twitterit interpretoi emrin si “X Ash Archangel” – “Æ” shqiptohet “ash”, dhe “Archangel” ishte kodi i brendshëm për aeroplanin A-12 të CIA-s. Muskut pëlqeu tweet-in, duke bërë që njerëzit të besonin se ishte supozimi i saktë./prive.al

  • Postime: 28646
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #9 ne: 16-03-2021, 14:19:21
   

  Sëfundmi CEO i Tesla-s, Elon Musk i ka dhene vetes titullin "Technoking" dhe kjo e gjitha shume seriozisht dhe ne menyre zyrtare. Sic duket CEO nuk është me i mjaftueshëm si titull per egon e Musk.
  Ndersa CFO i Tesla Motors ka marre titullin "Master of Coin".
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit