Postim i ri

×

Postim i ri

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 16-03-2021, 14:19:21 »

 

Sëfundmi CEO i Tesla-s, Elon Musk i ka dhene vetes titullin "Technoking" dhe kjo e gjitha shume seriozisht dhe ne menyre zyrtare. Sic duket CEO nuk është me i mjaftueshëm si titull per egon e Musk.
Ndersa CFO i Tesla Motors ka marre titullin "Master of Coin".
Postuar nga: M A X
« ne: 05-05-2020, 23:55:56 »

Miliarderi i Tesla, Elon Musk ka zbuluar se ai dhe partnerja Grimes kanë mirëpritur së bashku fëmijën e tyre të parë.

Për babin krenar Elon Musk ky nuk është fillimi i prindërimit. Ndërsa djali i tij i porsalindur mund të jetë fëmija i parë me Grimes, i porsalinduri është në të vërtetë fëmija i gjashtë i Elonit.


Por Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX tashmë ka shkaktuar konfuzion në lidhje me emrin e foshnjës, kur në Twitter shkroi X Æ A-12 Musk.

Ndërsa nuk është e qartë nëse Musk ishte duke bërë shaka, shumë nga fansat e tij dhe Grimes e kanë interpretuar emrin si diçka të enigmës, duke lundruar supozimet e tyre më të mira për atë që do të thotë vargu i shkronjave dhe numrave.

Një përdorues i Twitterit interpretoi emrin si “X Ash Archangel” – “Æ” shqiptohet “ash”, dhe “Archangel” ishte kodi i brendshëm për aeroplanin A-12 të CIA-s. Muskut pëlqeu tweet-in, duke bërë që njerëzit të besonin se ishte supozimi i saktë./prive.al
Postuar nga: M A X
« ne: 11-02-2020, 08:12:38 »

Per here te pare Tesla ka dale me fitim me shume se c'pritej dhe kursi aksioneve ka shperthyer duke i lene shume skeptike te Musk thellesisht te zhgenjyer.
 
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 10-08-2019, 03:32:14 »

Thjesht po ve ne zbatim teorite e Tesles.. me shume mendoj se eshte vete goverment pronare e corporates se trusk duke qene se patentat e Nikolla Tesles jane under government right.
Postuar nga: Charlie
« ne: 18-07-2019, 15:40:45 »

Postuar nga: Ωμέγα
« ne: 29-06-2019, 23:59:38 »

Si person nuk e tregojne shume rob te mire. Eshte nje workaholic i cmendur dhe pret dhe te tjeret qe te punojne si ai. Per jete private nuk ka vend ne boten e Elonit. Ne nje artikull kam lexuar se kur sekretarja qe punonte per te prej shume vitesh kur i kishte kerkuar pak rritje rroge ky e kishte shkarkuar menjehere nga puna. lodhje:
Postuar nga: Cami
« ne: 29-06-2019, 17:51:10 »

Nuk ka rendesi kush je, nga vjen, rendesi ka ajo qfar ti mundesh e qfar do, qellimet e tua. Njerz si Elon Musk kane vizione endrra dhe ato i bejn realitet ose ose perpiqen ti bejn realitet me gjith qka kane, e jo si ne shqiptaret qe perpjkejet per te arritur rezultat i bejm ne kafene me llafe.
Postuar nga: Alban
« ne: 28-06-2019, 23:20:42 »

Vetem me Tesla Motors mund te thuhet se Elon Musk ka ndryshuar cfare nuk eshte mundesuar te ndryshohet 50 vitet e fundit. Duhet puna dhe kembngulja e individeve ndonjehere per ndryshimin e rrjedhave te historise.
Postuar nga: Charlie
« ne: 28-06-2019, 14:30:44 »

Kujt i intereson se si ka arritur deri ketu ku eshte sot, atehere lexoni librin nga Ashlee Vange - Elon Musk, ku flasin miq dhe "armiq" te Elon Musk mbi jeten dhe vepren e tij.
Postuar nga: M A X
« ne: 28-06-2019, 13:54:13 »

 

Sot Elon Musk paska ditelindjen dhe mendoj se e meriton nje teme te tijen sepse eshte nje nga njerezit me me influence te ketij shekulli dhe mijevjecari, te pakten deri tani. Ai shpesh konsiderohet si Tony Stark i botes reale. Me Paypal, Tesla, SpaceX, Boring Company dhe openAI si themelues apo bashkethemelues Elon Musk eshte nje nga njerezit e pakte te botes tone qe ndikon si ne jetet e miliarda njerezve, por dhe ne ate te planetit ku jetojme.