EU-Copyright Reform - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

EU-Copyright Reform

EU-Copyright Reform

· 7 · 543

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2019, 08:03:29
 

Sot vendoset nga parlamenti europian fati i reformes se shume diskutuar e shume te kritikuar te te drejtave te autorit ne territorin e EU. Shume kritike shohin me miratimin eventual te kesaj reforme ligjore dhe fundin e internetiy te lire e te hapur ne Europe. Le te shpresojme qe nuk do te miratohet.

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-03-2019, 17:35:18
Po tamam, e votuan. Gazeta Die Welt kish nje artikull te cuditshem, ku pretendohej se mbyllet Youtube me miratimin e ketij ligji. Ca te them, uroj te mos na e veshtiresojne jeten online.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-03-2019, 16:24:31
Po tamam, e votuan. Gazeta Die Welt kish nje artikull te cuditshem, ku pretendohej se mbyllet Youtube me miratimin e ketij ligji. Ca te them, uroj te mos na e veshtiresojne jeten online.
Tani çlidhje ka youtube?

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 28-03-2019, 16:28:48
Te gjitha ngarkimet online duhet te kontrollohen perpara nga platformat. Nese ka shkelje keti platforma mbajne pergjegjesi.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 28-03-2019, 16:33:19
Te gjitha ngarkimet online duhet te kontrollohen perpara nga platformat. Nese ka shkelje keti platforma mbajne pergjegjesi.
Neve do na e nxijne, pasi tashme dhe kemi mare disa penalizime vetem pse kam perdorur emrin e adobe

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 29-03-2019, 00:15:51
Ky mendohet se mund te jete problemi me i madh, sepse ndersa firmat e medha kane mundesi te paguajne stafe te medha per keto pune, te vegjlit nga ana tjeter s'i kane keto mundesi.

Temat e fundit