Facebook do mbyllet!? E vertete kjo??? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Facebook do mbyllet!? E vertete kjo???

Facebook do mbyllet!? E vertete kjo???

· 20 · 2728

 • Postime: 74
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-01-2011, 19:33:21
PALO ALTO, CA –Mark Zuckerberg announced that Facebook will be shut down in March. Managing the site has become too stressful.

“Facebook has gotten out of control,” said Zuckerberg in a press conference outside his Palo Alto office, “and the stress of managing this company has ruined my life. I need to put an end to all the madness.”

Zuckerberg went on to explain that starting March 15th, users will no longer be able to access their Facebook accounts.

“After March 15th the whole website shuts down,” said Avrat Humarthi, Vice President of Technical Affairs at Facebook. “So if you ever want to see your pictures again, I recommend you take them off the internet. You won’t be able to get them back once Facebook goes out of business.”

Zuckerberg said that the decision to shut down Facebook was difficult, but that he does not think people will be upset.

“I personally don’t think it’s a big deal,” he said in a private phone interview. “And to be honest, I think it’s for the better. Without Facebook, people will have to go outside and make real friends. That’s always a good thing.”

Some Facebook users were furious upon hearing the shocking news.

“What am I going to do without Facebook?” said Denise Bradshaw, a high school student from Indiana. “My life revolves around it. I’m on Facebook at least 10 hours a day. Now what am I going to do with all that free time?”

However, parents across the country have been experiencing a long anticipated sense of relief.

“I’m glad the Facebook nightmare is over,” said Jon Guttari, a single parent from Detroit. “Now my teenager’s face won’t be glued to a computer screen all day. Maybe I can even have a conversation with her.”

Those in the financial circuit are criticizing Zuckerberg for walking away from a multibillion dollar franchise. Facebook is currently ranked as one of the wealthiest businesses in the world, with economists estimating its value at around 7.9 billion.

But Zuckerberg remains unruffled by these accusations. He says he will stand by his decision to give Facebook the axe.

“I don’t care about the money,” said Zuckerberg. “I just want my old life back.”

The Facebook Corporation suggests that users remove all of their personal information from the website before March 15th. After that date, all photos, notes, links, and videos will be permanently erased.

Mare nga: http://weeklyworldnews.com/headlines/27321/facebook-will-end-on-march-15th/


A eshte e vertete???  hmmmmm:

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-01-2011, 19:41:16
A te lumte ajo dore qe ke shkruar lo l.
Por nuk eshte e vertet mo ti, mos shperndaje panik te lutem!
A... se harrova dhe beje ndonje perkethim shqip mor ti jo vetem cpoy dhe passt

 • Postime: 74
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-01-2011, 20:11:34
Nuk me punojne me duart, vetem shpresoj qe te jete e vertete :P !

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-01-2011, 20:19:09
Por jo shoku jo, eshte thjeshte nje menyre per te bere pak trafik, dhe po te shikoshe ne fae gjera te tilla ka, si jashte tosor etj.
Por une bera nja dy psotime aty :D por nuk mi botuan   hmmmmm:

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 09-01-2011, 20:42:30
Haha jo ore, me kete ritem qe ka facebook qe vetem po zgjerohet edhe me shume dhe po ben konkurence te drejteperdrejte me Google, e ne Mars te mbyllet, lol eshte vetem nje shaka qe dikush ka postuar e qe urren FB.. Mendoj

 • Postime: 12157
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 09-01-2011, 21:32:59
Te presim 15 marsin. :D

 • Postime: 119
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 09-01-2011, 21:41:54
Siduket aj muhabeti jon ketu ne forum qe u be ditve te fundit i paska shku ne vesh Zuckerberg-ut :P

http://www.zeriyt.com/facebook-po-demton-boten-e-webmasterave-t78259.0.html

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 09-01-2011, 21:48:36

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-01-2011, 21:53:23
Lajmi eshte i rreme! Burimi vjen nga nje faqe qe sjell vetem lajme te rreme. Sic sqarohet ne kete artikull - ky lajme eshte i rreme dhe per me teper ben me shume llogjike te shitet nje kompani qe vlen 50 miliard USD sesa te mbyllet.

Ja dhe nje konfirmim tjeter nga faqja e mirenjohur MASHABLE.

Facebook NUK do te mbyllet!

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 09-01-2011, 23:43:05
Ata qe kane publikuar kete lajmin kane bere nje gjetje gjeniale per t'i dhene trafik masiv faqes se tyre. Teksa po shihja te social plugins te Facebook ky lajm http://weeklyworldnews.com/headlines/27321/facebook-will-end-on-march-15th/ eshte bere share apo like 729,999 here deri tani- dhe kjo eshte dita e pare. Imagjinoni qe ne 24 ore gati 1 milion vizitore, po ne ditet ne vazhdim? Dhe me siguri nje lajm si ky do te jete ne ajer me siguri disa dite te tera.

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 10-01-2011, 00:34:15
FanPage officiale e Facebook, ka hudhur këtë lajm para 40 minutash :

We didn't get the memo about shutting down, so we'll keep working away like always. We aren't going anywhere; we're just getting started.
...
Që në Shqip thotë :

"..Ne nuk marrim memorandum për mbylljen, kështu që ne do të vazhdojm të punojm si gjithmonë.Ne nuk jemi duke shkuar askundë, ne vetëm sapo kemi filluar "..

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 10-01-2011, 00:37:10
Ky nuk esht gje tjeter vec LINK BAIT...  ;)

#12 ne: 10-01-2011, 10:23:47
Mark Zuckerberg njoftoi se Facebook do të mbyllet në muajin Mars. Kështu bën të ditur faqja e internetit ‘Weekly World News’. Arsye e mbylljes së rrjetit më të populluar social, është vështirësia e menaxhimit të tij. ‘Facebook ka dalë jashtë kontrollit’ deklaroi Zuckerberg. ‘Stresin që më ka shkaktuar menaxhimi i kësaj kompanie më ka shkatërruar jetën time. Kam nevojë që t’i jap fund gjithë kësaj çmendurie’. ‘Nuk më bëhet vonë për paratë, dua të më kthehet jeta e mëparshme’. Zuckerberg vazhdoi duke shpjeguar se duke filluar nga 15 marsi, përdoruesit nuk do të jetë në gjendje të kenë qasje në llogaritë e tyre. ‘Pas 15 Marsit e gjithë faqja do të shkatërrohet’, saktësoi edhe Avrat Humarthi, zv/president i çështjeve teknike në Facebook. "Nëse dëshironi që t’i keni të gjitha fotot apo shënimet tuaja që keni postuar, ju rekomandojmë t’i shkarkoni nga interneti para se biznesi ynë të mbyllet përgjithmonë” ka thënë Humarthi. Lajmi ende nuk është zyrtarizuar nga vetë Facebook-u, por sipas ‘Weekly World News’, Zuckerberg citohet të ketë thënë; ‘Tani, njerëzit do të dalin jashtë për të bërë miq të vërtetë

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 10-01-2011, 10:35:59
ah, sikur te ishte lajm i vertete......

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 10-01-2011, 15:10:48
http://weeklyworldnews.com i beri nja 3 4 mij dollar nga adsense vetem me ket lajmin hahahaha
ca kopilash ku i ka shku menja

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 10-01-2011, 15:48:58
http://weeklyworldnews.com i beri nja 3 4 mij dollar nga adsense vetem me ket lajmin hahahaha
ca kopilash ku i ka shku menja

I ka prek ku ju dhem, si me at lajmin e Justin Bieber kinse pedofil.

 • Postime: 74
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 10-01-2011, 16:44:33
A mendoni se do meren masa per ate qe ka shkruar kete artikull apo jo? hmmmmm:

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 10-01-2011, 18:38:00
sma do menja tmeret ndonje mase e tille

#18 ne: 28-01-2011, 12:11:36
 :(  po pseeeeee

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 03-02-2011, 11:50:22
:(  po pseeeeee

LOL

Mos e ca koken jo se nuk mbyllet!

Temat e fundit