Facebook, “Like” ndalohet në Gjermani - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Facebook, “Like” ndalohet në Gjermani

Facebook, “Like” ndalohet në Gjermani

· 1 · 524

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2011, 16:23:08
Facebook është nën akuzë në Gjermani ku garantuesit e privatësisë kanë ndaluar përdorimin e opsionit “Like” për institucionet dhe ndërmarrjet.
Replika e menjëhershme e përdoruesve ka qenë krijimi i grupit “Asnjë çensurë për Facebook në Gjermani”.

Sipas autoriteteve, “Facebook dhunon ligjet mbi mbrojtjen e të dhënave personale në fuqi në Gjermani dhe Bashkimin Evropian... Ata që përdorin këtë funksion janë gjithashtu subjekt i sanksioneve”.

Gjoba mund të shkojë deri në 50 mijë euro. /top channel

Temat e fundit