Facebook ndoshta po nderton vete nje telefon celular - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Facebook ndoshta po nderton vete nje telefon celular

Facebook ndoshta po nderton vete nje telefon celular

· 7 · 1014

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 19-09-2010, 23:03:44


Sipas nje lajmi te TechCruch qe beri buje shume, Facebook eshte duke ndertuar nje telefon celular.

Sipas ketij lajmi, projekti akoma mbahet sekret nga ana e Facebook. Ky telefon celular do te ndertohet nga nje pale tjeter, ndersa sistemi operativ do te ndertohet nga vete Facebook. Praktikisht ashtu sic veproi Google me Nexus One.

Por nuk vonoi shume dhe Facebook e mohoi kategorikisht se eshte duke punuar ne nje projekt sekret per ndertimin e telefoni celular.
Citim
“The story, which originated in Techcrunch, is not accurate. Facebook is not building a phone. Our approach has always been to make phones and apps more social. Current projects include include everything from an HTML5 version of the site to apps on major platforms to full Connect support with SDKs to deeper integrations with some manufacturers.  Our view is that almost all experiences would be better if they were social, so integrating deeply into existing platforms and operating systems is a good way to enable this. For an example, check out Connect for iPhone and the integration we have with contact syncing through our iPhone app.  Another example is the INQ1 phone with Facebook integration (the first so-called ‘Facebook Phone’). The people mentioned in the story are working on these projects. The bottom line is that whenever we work on a deep integration, people want to call it a ‘Facebook Phone’ because that’s such an attractive soundbite, but building phones is just not what we do.”

Sidoqofte edhe pas ketij mohimi kategorik nga ana e Facebook thashethemi ne fjale nuk ka per t'u zhdukur aq lehte. Madje nuk eshte dhe cudi sikur Facebook ta mohoje gjithmone kete lajm derisa ata te jene gati ne ate qe po ndertojne.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-09-2010, 16:24:31
Se di se ne qfar do konsistonte ky cel, por do ishte shum interesante sikur te mundje te flisje me gjith shoket ne facebook me nje qmim te lire ose falas fare. Do ishte nje bombe automike per gjithe kompanite telefonike boterore.

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-09-2010, 20:33:13
S'është ndonjë çudi e madhe. Në fund të fundit, Facebook s'është e thënë ta prodhojë vetë celularin, mjafton t'i vërë markën/emrin e vet, siç bëri Apple me iPhone dhe iPad (që u prodhuan nga Foxconn).

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#3 ne: 20-09-2010, 21:21:46
apo google me prodhimet e htc :)

 • Postime: 322
 • Karma: +27/-2

#4 ne: 20-09-2010, 22:59:29
Joo bee Cfar...

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-09-2010, 00:23:31
Google sikur deshtoi me Nexus One dhe nuk shoh se si FB mund te kete me shume sukses. Pervec rastit nese krijojne nje celular super-cool me risi si ato te iPhone kur doli per here te pare ne treg.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 21-09-2010, 00:51:46
pikerisht, google hoqi dore nga nexus one sepse shitjet nuk ishin sic shpresonte... megjithese android po behet lider ne treg... nuk besoj se facebook mund te nxjerre dicka me te mire (nuk ka cfare, besoj se motorola droid x eshte maja e celulareve dhe perkohesisht thjesht nuk ka cfare behet me shume...)
Google sikur deshtoi me Nexus One dhe nuk shoh se si FB mund te kete me shume sukses. Pervec rastit nese krijojne nje celular super-cool me risi si ato te iPhone kur doli per here te pare ne treg.

Temat e fundit