Facebook ndryshon politiken e privatesise - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Facebook ndryshon politiken e privatesise

Facebook ndryshon politiken e privatesise

· 1 · 580

  • Postime: 79
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-08-2009, 02:09:39
Facebook ka rene dakord per te bere nje ndryshim te rendesishem te politikes se tij te privatesise, pas nje negocimi me komisioneren kanadeze te privatesise.

Muajin e kaluar rrjeti social shkeli ligjin kanadez duke mbajtur publike deri ne pafundesi te dhenat personale te perdoruesve.

Ndersa tani Facebook ka rene dakord per te bere disa ndryshime mbi menyren se si e mban informacionin dhe mbi te qenit me transparent mbi faktin se cfare te dhenash koleksionon dhe perse.

Gjithashtu, perdoruesve do t’u jepet mundesia qe te caktivizojne apo te terhiqen kure te duan nga llogaria e tyre.

“Keto ndryshime do te thone se privatesia e 200 milione perdoruesve ne Kanada dhe ne te gjithe boten do te mbrohen me mire”, deklaroi komisionerja kandeze per privatesine, Jennifer Stoddart.

top-channel

Temat e fundit