×
Hyrja
Profili

Facebook ndryshon politiken e privatesise

Facebook ndryshon politiken e privatesise

· 1 · 534

  • Postime: 79
  • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
ne: 28-08-2009, 02:09:39
Facebook ka rene dakord per te bere nje ndryshim te rendesishem te politikes se tij te privatesise, pas nje negocimi me komisioneren kanadeze te privatesise.

Muajin e kaluar rrjeti social shkeli ligjin kanadez duke mbajtur publike deri ne pafundesi te dhenat personale te perdoruesve.

Ndersa tani Facebook ka rene dakord per te bere disa ndryshime mbi menyren se si e mban informacionin dhe mbi te qenit me transparent mbi faktin se cfare te dhenash koleksionon dhe perse.

Gjithashtu, perdoruesve do t’u jepet mundesia qe te caktivizojne apo te terhiqen kure te duan nga llogaria e tyre.

“Keto ndryshime do te thone se privatesia e 200 milione perdoruesve ne Kanada dhe ne te gjithe boten do te mbrohen me mire”, deklaroi komisionerja kandeze per privatesine, Jennifer Stoddart.

top-channel
 

Si te krijoni nje avatar personal ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 26-05-2020, 13:55:54
nga M A X
Te Gatuajm ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 30-04-2020, 14:00:27
nga M A X
Per Nenat ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 08-04-2020, 14:49:33
nga M A X
Flokë, Veshje, Makeup, Unike Blerje ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:18:30
nga M A X
Era Online Blerje dhe shitje ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:17:17
nga M A X