×
Hyrja
Profili

Facebook ridizenjon profilet (perseri)

Facebook ridizenjon profilet (perseri)

· 40 · 2511

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 06-12-2010, 00:21:02


Sic duket ne ditet ne vazhdim do te perjetojme kryengritje masive ne Facebook.
Sic njoftohet Facebook ka prezantuar profile te reja me nje sere ndryshimesh te rendesishme.

Keshtu Facebook duket se i ka dhene rendesine e duhur fotografive, te cilat per hir te se vertetes jane ndoshta gjeja me me rendesi aty. Shumica e atyre qe njoh une shkojne per te pare fotot e te tjereve. Dhe me siguri Facebook e ka vene re kete dhe ka bere levizjen e radhes. Megjithate mbetet per t'u pare. Nga eksperienca e kaluar dihet se perdoruesit s'i presin aq mire ndryshimet.

Video prezantuese e Facebook ne lidhje me ndryshimet ne profile.

The New Facebook Profile

Mund te lexoni edhe:
http://www.zeriyt.com/vanity-url-per-fanpage-ne-facebook-t68564.0.html
http://www.zeriyt.com/facebook-social-widgets-per-wordpress-t64390.0.html

 • Postime: 406
[Joni]
#1 ne: 06-12-2010, 00:26:14
pata rastin te shoh nje profil te ri, nuk ishte aspak praktik dhe permban me shume informacion se c'duhet (sidomos fotografi)

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 06-12-2010, 00:29:49
Kush i deshiron profilet e reja menjehere mund ta beje duke shkuar te kjo adrese http://www.facebook.com/about/profile/
Une sapo e bera, por s'mund te them ndonje gje akoma per profilin e ri. Dallohe qe ka ndryshime. Ne ditet ne vazhdim do te duket nese eshte me i mire se i vjetri apo jo, edhe se personalisht s'jam ndonje perdorues i rende i FB. Keshtu mbase as do me ngrohe, as do te me ftohe profili i ri.

 • Postime: 1159
 • Gjinia: Mashkull
Dardan.
#3 ne: 06-12-2010, 08:32:12
pavresisht nga ju, mua me pelqen shum profili i ri sepse edhe e perdor shum FB-n dhe me pelqejn ndryshimet e mira e ky me duket ndryshim i mir.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 06-12-2010, 10:45:26
Mbreme vetem ne profilet e te tjereve ishte hequr fusha e postimit, ndersa tani verej qe dhe te muri im nuk gjendet me e hapur. Duhet te klikosh ne nje nga lidhjet e "Share:" per te postuar dicka. Besoj se kjo eshte humbje e madhe, sepse sic e dime shume perdorues nuk jane aq inteligjente dhe per mendimin tim nuk do te dine te japin me aq shpesh status aupdates. Levizje jointeligjente e Facebook kjo. Tani kur hyra dhe vizitova profilin e nje shoku me dolen plot njoftime per lojrat qe kishe luajtur ai. Kujt i intereson te shohe gjithe ato njoftime per Texas Hold'em me foto teper te medha?
Si thone amerikanet "If it isn't broken, don't fix it" :)
Sidoqofte per mua Facebook susks big time, keshtu qe teposhte shkofshin  :D

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#5 ne: 06-12-2010, 11:07:28
Sapo ishim ambjentu me kete..na doli dhe nje tjeter...do rri me te vjetrin..

E shikova profilin tend..i vjetri me mire.. :D
Vizitor
#6 ne: 07-12-2010, 16:50:26
Gjithashtu Facebook ka paraqitur dhe dizenjon e re per Fan Page si me poshte :


http://mashable.com/2010/12/05/facebook-pages-redesign/
Vizitor
#7 ne: 07-12-2010, 21:40:15
Mbreme vetem ne profilet e te tjereve ishte hequr fusha e postimit, ndersa tani verej qe dhe te muri im nuk gjendet me e hapur. Duhet te klikosh ne nje nga lidhjet e "Share:" per te postuar dicka. Besoj se kjo eshte humbje e madhe, sepse sic e dime shume perdorues nuk jane aq inteligjente dhe per mendimin tim nuk do te dine te japin me aq shpesh status aupdates. Levizje jointeligjente e Facebook kjo. Tani kur hyra dhe vizitova profilin e nje shoku me dolen plot njoftime per lojrat qe kishe luajtur ai. Kujt i intereson te shohe gjithe ato njoftime per Texas Hold'em me foto teper te medha?
Si thone amerikanet "If it isn't broken, don't fix it" :)
Sidoqofte per mua Facebook susks big time, keshtu qe teposhte shkofshin  :D
 

Mos u entuziasmo shume :P, pasi Facebook thuhet qe per pak kohe mund te integroje dhe Video Chat ne bashkepunim me Skype, sic thote artikullli ne blogun Mashable  

Gje qe do sjelle mendoj dhe "vdekjen" e ngadalte te Messenger & Co, persa i perket dizanjit te ri te profileve njerzit do mesohen, sic jane ankuar gjithmone me ndryshimet ne Facebook prapeseprapi futen rregullisht gje qe e tregojne qarte dhe statistikat mbi nr e madh te perdoruesve qe rritet dita -dites.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#8 ne: 08-12-2010, 00:10:36
Informacione interesante zotri Vizitor. Na ndero dhe me anetaresimin tuaj :)

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#9 ne: 12-12-2010, 23:09:17
Shikoni kete francezin ca i ka punuar profilit te tij: http://www.facebook.com/alexandre.oudin
Shume kreativ robi...  hmmmmm:

 • Postime: 1159
 • Gjinia: Mashkull
Dardan.
#10 ne: 13-12-2010, 08:50:00
@M A X hahahahah shum interesante kjo, me pak mund e bejm dhe ne:p

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#11 ne: 13-12-2010, 09:57:22
Mua spo me pelqen shume, me i organizuar ishte i vjetri megjithese aktivizova kete te riun... Besoj qe do kete ende permiresime e ndryshime nga Facebook..

@MAX hahahah francez ma . shum interesant!

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#12 ne: 14-12-2010, 11:31:25
Shikoni dhe tutorialet per kete pune tani.

Facebook 'Profile Picture Hack' Tutorial

Shikoni kete tjetrin. Facebook kendues :D

Sick New Facebook Layout Customization

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#13 ne: 16-12-2010, 10:19:42
Nuk zgjati shume ja dhe nje shqiptar e ndoqi kete trendin e riEklipsi.com ka shkruar dhe nje artikull per kete pune http://www.eklipsi.com/personalizoni-faqen-e-profilit-te-facebook-sipas-trendit-te-ri/

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#14 ne: 16-12-2010, 20:22:41
Po tani qe doli ky trendi i ri, menjeher "shpiken" nje site qe automatikisht gjeneron fotot per ate gje.
http://vindimy.dyndns.org/fb.php

Gjithashtu tek artikulli ne faqen Eklipsi dhe perkatesisht ate qe dha MAX ne fillim shpjegohet se si te behet kjo gje.

 • Postime: 1159
 • Gjinia: Mashkull
Dardan.
#15 ne: 16-12-2010, 22:01:05
tani ka edhe disa ndryshime te reja tek profilet e fanpage-ve, tani fanpagen mund ta besh default profil e poashtu mund te perorni edhe shum llogari pernjeher.

shiko foton:

 • Postime: 1159
 • Gjinia: Mashkull
Dardan.
#16 ne: 16-12-2010, 22:24:29
tani nuk hapet fare, po juve?

 • Postime: 1570
 • Gjinia: Femer
BabyGirlⓋⓛⓅ
#17 ne: 16-12-2010, 22:42:52
as mua
 se kuptoj cfar jan duke
se ca do shpikin ksaj rralle se mor vesh
FbFan
#18 ne: 16-12-2010, 22:49:28
As mua sme hapet, ne celular hapet normalisht kurse ne pc jo, po bejne rregullime sic duket me Fan Page dhe fotot tashme kur klikon tek fotot dhe albumet e fotove hapet me background te zi  http://www.youtube.com/watch?v=K3ErOXH2NUY&feature=player_embeddedNdersa Fan Page ka ndryshuar design  , levizje tjeter e Facebook eshte dhe sistemi i tag te fotove ku fytyra qe ben tagg njihet automatikisht , sistemi i ri i mesazheve Inbox http://mashable.com/2010/11/15/facebook-messages-walkthrough-pics/ , si dhe integrimi ne chat me Skype http://mashable.com/2010/11/28/skype-facebook-video-chat/ mendoj se do jene goditjet e Fb kte vit, gje qe do e fuqizoj si lider ne social network e me gjere, duke shuar zerat dhe pakenaqesirat si dhe duke lene nen hije Twitter, dhe Diaspora Alpha :)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#19 ne: 16-12-2010, 22:54:11
Na lodhen..perfudnimis ht..deactivate ^o)
FbFan
#20 ne: 17-12-2010, 01:57:45
Citim
FbFan
#21 ne: 17-12-2010, 17:29:24
Ja cfare ka ndodhur realisht dje sipas blogut Mashable:

Citim
 
http://mashable.com/2010/12/16/facebook-prototype-features/

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#22 ne: 17-02-2011, 11:18:22
Ka disa kohe qe e kane rivene ate fushen e postimit te shpejte. Nuk u desh shume qe te kuptoni se qe gabim fshehja e asaj fushes. Perdoruesit e thjeshte duan gjera te thjeshta ;)

Cfare s'po me pelqen mua sefundi me Facebook eshte menyra si kane bere hapjen e fotove. Eshte dhe e veshtire t'i kopjosh tani. hmmmmm:

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#23 ne: 17-02-2011, 15:25:59
Eshte dhe e veshtire t'i kopjosh tani.

Ma kujtove kete kopjimin e fotove ne fb. :D
A ka ndonje mundesi qe edhe neper profilet tona te mos kete mundesi kopjimi fotosh pls??

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#24 ne: 17-02-2011, 15:33:38
Me sa vura re ashtu perciptas tani nuk mund te kopjoje fotot thjeshte duke i ruajtur ne PC apo duke i marre URL-ne. Sidoqofte mbetet mundesia per t'i kopjuar duke i bere ScreenShot gjithe ekranit dhe pastaj merr ate pjesen qe te intereson. Pra s'ka shpetim.
Mundesia e vetme per te qene i mbrojtur do te ishte te mos i vesh fare fotot ne Facebook :d
 

Si te krijoni nje avatar personal ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 26-05-2020, 13:55:54
nga M A X
Te Gatuajm ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 30-04-2020, 14:00:27
nga M A X
Per Nenat ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 08-04-2020, 14:49:33
nga M A X
Flokë, Veshje, Makeup, Unike Blerje ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:18:30
nga M A X
Era Online Blerje dhe shitje ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:17:17
nga M A X