Faqja më e klikuar në botë - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Faqja më e klikuar në botë

Faqja më e klikuar në botë

· 5 · 1242

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 19-01-2012, 09:43:58
Kur flitet për faqet e internetit më të vizituara në botë menjëherë të shkon mendja tek Google ose Facebook. Por, nuk janë këto më të klikuarat.

Më e vizituara është një faqe kineze interneti ku shiten bileta treni. Gazeta ‘Global Times’ publikon se faqja www.12306.cn ka më shumë se 900 milionë vizita në ditë sipas Alexa-s, e specializuar në matjen e “trafikut” të internetit.

Në ditët e para të janarit, kjo faqe ka pasur më shumë klikime edhe se vetë Google apo Facebook. Që kur është hapur kjo faqe (më 28 dhjetor 2011) u pa se nuk mund të përballonte dot sasinë e vizitave që regjistronte dhe për këtë arsye ka pasur shumë probleme dhe ka punuar ngadalë, gjë që ka lënë të pakënaqur përdoruesit kinezë të internetit.

Online blihen 5-7 milionë bileta në ditë dhe ajo regjistron 11.55 milionë transaksione bankare çdo ditë. /top channel

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 19-01-2012, 10:45:32
pse qenka kinezce kjo faqe?

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 19-01-2012, 13:55:37
mbase ngaqe eshte faqe kineze

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 19-01-2012, 21:20:08
Oh sa mire te ishe kinez  :D

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 19-01-2012, 21:26:15
Oh sa mire te ishe kinez  :D

do e kisha me te lehte te gjeja tab-in e gjuheve te huaja :D

Temat e fundit