×
Hyrja
Profili

Faqja më e klikuar në botë

Faqja më e klikuar në botë

· 5 · 1026

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 19-01-2012, 09:43:58
Kur flitet për faqet e internetit më të vizituara në botë menjëherë të shkon mendja tek Google ose Facebook. Por, nuk janë këto më të klikuarat.

Më e vizituara është një faqe kineze interneti ku shiten bileta treni. Gazeta ‘Global Times’ publikon se faqja www.12306.cn ka më shumë se 900 milionë vizita në ditë sipas Alexa-s, e specializuar në matjen e “trafikut” të internetit.

Në ditët e para të janarit, kjo faqe ka pasur më shumë klikime edhe se vetë Google apo Facebook. Që kur është hapur kjo faqe (më 28 dhjetor 2011) u pa se nuk mund të përballonte dot sasinë e vizitave që regjistronte dhe për këtë arsye ka pasur shumë probleme dhe ka punuar ngadalë, gjë që ka lënë të pakënaqur përdoruesit kinezë të internetit.

Online blihen 5-7 milionë bileta në ditë dhe ajo regjistron 11.55 milionë transaksione bankare çdo ditë. /top channel

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
Shej
#1 ne: 19-01-2012, 10:45:32
pse qenka kinezce kjo faqe?

  • Postime: 342
Dr0mAs
#2 ne: 19-01-2012, 13:55:37
mbase ngaqe eshte faqe kineze

  • Postime: 1108
  • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#3 ne: 19-01-2012, 21:20:08
Oh sa mire te ishe kinez  :D

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
Shej
#4 ne: 19-01-2012, 21:26:15
Oh sa mire te ishe kinez  :D

do e kisha me te lehte te gjeja tab-in e gjuheve te huaja :D