×
Hyrja
Profili

Firefox 70

Firefox 70

· 1 · 325

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 22-10-2019, 21:47:21
 

Mozilla sot lansoi Firefox 70 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Firefox 70 përfshin nje mbrojtjes te quajtur social tracking protection si dhe një funksion qe raporton per mbrojten e privatsise, veçori të reja në drejtim të çelësave dhe përmirësime të performancës në Windows dhe macOS.

Firefox 70 për desktop është i disponueshëm për t'u shkarkuar tani në Firefox.com, dhe të gjithë përdoruesit ekzistues duhet të jenë në gjendje ta përditësojnë atë automatikisht. Versioni Android po del në skenë ngadalë në Google Play dhe versioni iOS është në App Store të Apple. Sipas Mozilla, Firefox ka rreth 250 milion përdorues aktivë, duke e bërë atë një platformë kryesore për zhvilluesit e faqeve që duhet të marrin në konsideratë. /venturebeat.com
 

Problem me Firefox

Nisur nga PoshnjariRubrika Tech

Postimi i fundit 07-05-2019, 23:57:34
nga Poshnjari
API e HTML 5 për ekran të plotë në Firefox Nightly

Nisur nga M A XRubrika Shfletuesit

Postimi i fundit 15-11-2011, 16:38:13
nga M A X
Firefox 8 i gatshëm për shkarkim

Nisur nga M A XRubrika Shfletuesit

Postimi i fundit 08-11-2011, 12:04:27
nga M A X
Lexoni "feeds" me Bamboo Reader në Firefox

Nisur nga M A XRubrika Guida & Tutoriale

Postimi i fundit 04-11-2011, 23:29:26
nga M A X
Hapni faqet në HTTPS me Firefox

Nisur nga M A XRubrika Shfletuesit

Postimi i fundit 05-10-2011, 23:27:40
nga M A X