Firefox 70 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Firefox 70

Firefox 70

· 1 · 535

  • Postime: 28056
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-10-2019, 21:47:21
 

Mozilla sot lansoi Firefox 70 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Firefox 70 përfshin nje mbrojtjes te quajtur social tracking protection si dhe një funksion qe raporton per mbrojten e privatsise, veçori të reja në drejtim të çelësave dhe përmirësime të performancës në Windows dhe macOS.

Firefox 70 për desktop është i disponueshëm për t'u shkarkuar tani në Firefox.com, dhe të gjithë përdoruesit ekzistues duhet të jenë në gjendje ta përditësojnë atë automatikisht. Versioni Android po del në skenë ngadalë në Google Play dhe versioni iOS është në App Store të Apple. Sipas Mozilla, Firefox ka rreth 250 milion përdorues aktivë, duke e bërë atë një platformë kryesore për zhvilluesit e faqeve që duhet të marrin në konsideratë. /venturebeat.com

Temat e fundit