Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 22-10-2019, 21:47:21 »

 

Mozilla sot lansoi Firefox 70 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Firefox 70 përfshin nje mbrojtjes te quajtur social tracking protection si dhe një funksion qe raporton per mbrojten e privatsise, veçori të reja në drejtim të çelësave dhe përmirësime të performancës në Windows dhe macOS.

Firefox 70 për desktop është i disponueshëm për t'u shkarkuar tani në Firefox.com, dhe të gjithë përdoruesit ekzistues duhet të jenë në gjendje ta përditësojnë atë automatikisht. Versioni Android po del në skenë ngadalë në Google Play dhe versioni iOS është në App Store të Apple. Sipas Mozilla, Firefox ka rreth 250 milion përdorues aktivë, duke e bërë atë një platformë kryesore për zhvilluesit e faqeve që duhet të marrin në konsideratë. /venturebeat.com