Forum vs. Blog - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Forum vs. Blog

Forum vs. Blog

· 3 · 1288

  • Postime: 28197
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-08-2008, 20:07:01
Sipas mendimit dhe eksperiences tuaj cfare eshte me mire nje forum apo nje blog?

  • Postime: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-08-2008, 20:46:15
Forum: mund te hapesh tema me lehte. Ne nje blog duhet te postosh nje artikull pothuajse kurse ne forum thjesht nje pyetje mjafton per nje teme te re.

  • Postime: 46
  • Karma: +0/-1
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 01-10-2008, 19:54:45
Olti , do dëshiroja të dija më mirë per cfarë?

Nëse flasim per komunitete, atehere forumet janë menyra më e mirë për te pasur kontakt te vazhdueshem me anëtaret e forumit.

Nëse flasim për lajme,informacione ose artikuj, natyrisht blog eshte me i avancuar.

Nëse flasim per te ardhura, blogët mund te monetizohen me leht (10,000 unik ne nje blog sjellin me shume te ardhura se 10,000 unik ne nje forum (flas nese eshte e njejta kategori))

Rrespekte

Olgi

Temat e fundit