×
Hyrja
Profili

Forume shqiptare me MyBB?

Forume shqiptare me MyBB?

· 10 · 1316

 • Postime: 227
babjusi
ne: 30-11-2009, 20:12:53
Dje me ra rasti te shikoja te forumi i MyBB-se nje webmaster shqiptar qe perdorte mybb-ne ne forumin e vet. Do isha kurjoz te dija ne se ka te tjere?

 • Postime: 26635
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 30-11-2009, 23:01:36
Kam ne plan ta perdor une te forumi.im :)

 • Postime: 227
babjusi
#2 ne: 02-12-2009, 22:47:52
Ku leviz nga smf-ja ti mer daj :P

 • Postime: 26635
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 02-12-2009, 23:47:12
Forumi.im eshte nje domen (tjeter) :D www.forumi.im

 • Postime: 227
babjusi
#4 ne: 03-12-2009, 19:20:57
Po ben zgjedhje te mire Max per kete forumin e ri qe do te hapesh. Mybb do jet forumi i te adhmes. Sa te dal versioni 2.0, Mybb do jua kaloj komplet ketyre forumeve te tjera.

 • Postime: 242
 • Gjinia: Mashkull
feniksi
#5 ne: 03-12-2009, 20:17:55
babjusi mendon se do ia kaloj edhe vBulletin ?

 • Postime: 227
babjusi
#6 ne: 03-12-2009, 23:16:34
babjusi mendon se do ia kaloj edhe vBulletin ?

Po pse cfare eshte vBulletini? Ai vetem emrin ka se me ate versionin e ri 4 qe nxorren ata, eshte kot fare. Shume bloated. Prandaj dhe me shume se gjysmat e developers iken fare. Vb qe njehere e nje kohe.

Une nuk i di aftesite e tua te kodimit, por hidhi nje sy Mybb-se dhe do ta kuptosh dhe vet superioritetin qe ka mbi smf dhe te gjitha forumet e tjera. Versioni 2.0 parashikohet te jet version klas fare. Sa me kohe po kalon, aq me shume po i konvertojne forumet e tyre te mybb.

 • Postime: 556
 • Gjinia: Mashkull
Smiba
#7 ne: 04-12-2009, 10:41:26
Edhe un kam plan nje forum por akoma spo di cilin me zgjedh mybb, phpbb, smf apo vbulletin.

 • Postime: 242
 • Gjinia: Mashkull
feniksi
#8 ne: 12-12-2009, 15:17:21
Ta them te drejten smarr vesh shume nga programim/kodimi. Per vete perdori SMF dhe jam shume i kenaqur. E vetmja arsye qe me pelqente vBulletin eshte se kishte zgjedhje per dizajn goxha shume. Por ka kaluar ajo kohe kur i merrja gjerat ilegale andaj tash per tash jemi ne lidhje dhe po planifikojm "fejes" me SMF. Kjo nuk do te thot se nuk mund te ndjej "simpati" edhe ndaj Mybb-s sepse e pata perdorur nje here dhe nuk u pata ndare i zhgenjyer :)

Graniti

 • Postime: 45
DardanH
#9 ne: 12-12-2009, 16:57:19
Te te them te drejten kam pasur pervoje me phpBB, vBulletin dhe SMF, kurse me MyBB nuk me erdhi puna. Pse jo sapo te me vije rasti do punoj dhe eksperimentoj me te. Por megjithkete sa me perket mua per ata qe kane mundesi vBulletin eshte njeshi..