×
Hyrja
Profili

Forumet Shqiptare

Forumet Shqiptare

· 8 · 1454

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
ne: 16-08-2009, 17:35:49
Forumet dita e dites po shtohen ne mase te madhe, cdo dite e me teper po hapen forume te shumta.
Po te lundrosh ne boten e internetit shqiptare do shohesh se me shume ka forume dhe chate sesa webfaqe te ndryshme informative e te tjera…

Forumet ne pergjithesi ne Shqiptari po behen shume, disa forume po hapen edhe free gje qe po behen shume forume te cilat nuk mund as ti mbash ne mend…
E forumet ne ditet e sotme gjithsesi po deshtojne shumica e tyre sepse hapen free dhe ne to nuk gjen nje risi qe te hyjsh e te postojsh tema te kenaqshme per veten tende, sepse shumica e forumeve kane nen-forume si Hacking , Cracing dhe shkarkimin e shume programeve shumica jo-legale….
Kur nje forum arrin kulmin e tij dhe ben buje atehere shumica e antareve gjithe kohen fillojne te merren me temat e Pergjithshme apo te Zone e Lire gje qe ndikon ne deshtimin e forumit, nje tjeter faktor i cili po ndikon jashtezakonisht ne shoqerine shqiptare jane gradat ne forum ku te cilat mund te jene edhe cak i shume sharjeve dhe fyerjeve, shqiptareve ju duket se antari qe ka nje grade qfardo qofte,  ai antar ka me shume njohuri se ai dhe deshirojne patjeter ta marrin per vehte nje grade e cila do i “dallonte” nga te tjeret… Mua sme duket gje shume e vleshme qe ne nje forum te kesh nje grade apo rank dhe te jesh mbi te tjeret.
Ka dhe shume faktore te ndryshem te cilet po i qojne forumet dem si berja e postimeve pa lidhje ose te kopjuara vetem e vetem sa per te bere nje postim me shume dhe te dal ne “top 10-shen” e antareve te cilet kane postuar me se shumti  ne forum :( gje e neveritshme apo jo ?
Pa i harruar une do i permendi shkrimet fantastike qe beri Graniti mbi keto ceshtje :
http://granit.blog.al/?p=60    dhe
http://granit.blog.al/?p=70#more-70
dhe eshte me se e vertete se ne shume forume po dalin lloj lloj ” hakera ” apo “krakera” te cilet me te vertete nuk ja kane idene se qfare do me thene fjala hacker ne te vertete….
Forumet shqiptare nuk po sjellin risi te ndryshme tek ne sepse gjen mbi 50 forume me te njejtat tema dhe jane te njejte ne pikepamje…
Edhe une per vete si gati cdo shqiptare jam ne disa forume por duke e ditur se jane gjerat e njejta ne te gjithe dhe nuk mund ti dalloj fare forumet sepse kane tema krejtesisht te njejta dhe palidhje….
Duke qene se forumet per disa jane bere perditshmeri jane pak forume te cilat kane ruajtur antaret dhe mbi te gjitha aty ka tema qe ja vlene per te biseduar… Deri tani une nuk kam hasur ne nje forum ne te cilin jam ndari i kenaqur nga ai duke postuar tema te ndryshme per veq nje forumi www.webmaster.al ne te cilin mund te gjesh rregull dhe antaret jane te devotshem per pune dhe nuk ka tema palidhje te cilat humbin shume kohe…

Me te vertete ne shqiptari eshte bere nje mani te kesh nje forum dhe te jesh administrator ne ate forum pra te jesh i ” dalluar” nga te tjeret…

Gjitha te mirat ALBeagle :D

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 17-08-2009, 10:48:49
Ne fakt forumet ne internetin shqiptar kane qene nje fenomen i meparshem dhe jo aktual. Ishte para disa viteve kur forumet perbenin praktikisht internetin. Ndryshimi i madh eshte duke ndodhur keto muaj dhe kjo tregon nje pjekje te internetit shqipfoles.
Sa per qenien njesoj te shume forumeve une jam i te njejtit mendim me ty, por ama dhe kete s'e shoh shqetesuese, sepse cdo forum ka "shpirtin" e tij.
Edhe forumi qe permend ti eshte ngjizur duke u bazuar diku, konkretisht ketu ku po shkruan ti e une aktualisht.

Vendi i pare ku jane mbledhur webmasterat shqiptare, ku eshte folur per webmastering, SEO, Adsense, Wordpress, ku jane dhene guidat e para dhe ku jane bere diskutimet e para mes webmasterave shqiptare eshte pikerisht ky forum ku je ti tani.

 • Postime: 165
 • Gjinia: Mashkull
Shkumbin.A
#2 ne: 17-08-2009, 23:47:59
Po per dallim asaj se rritet numri i Forumeve dhe, vjen ajo" Forume me shumice" perseri bazohemi diku kur bejme nje hap te tille dmth "interneti ka vend per te gjithe dhe besoj cdo forum tregon pak nga vlerat tona kulturore(pervec forumeve warez/hacking/cracking).
Sa i perket me te vertet WM.al eshte nje nga forumet me serioze qe ka lindur kohet e fundit, dhe ajo fal rregullave strikte qe ka forumi dhe per kete pergezoji stafin, besoj se ne te ardhmen do te zhvillohet dhe do te perparoj meteper, besoj ne suksesin e tyre, por si i thone "Aji qe shpiki makinen(mjetin per te levizur) i pari nuk harrohet kurr dhe e njeh gjith bota, se pastaj me vone prodhuesit e saj njihen dhe kan sukses ne punen e tyre por aji qe e shpiki ate pun mbetet i paharruar" kjo eshte edhe pak a shum edhe me kete ceshtje, WM.al ka sukses dhe eshte forum serioz por Forumi qe hapi porten drejt keti modeli forumesh(webmastering) sic tha edhe Olti ku u bisedua per her te par per SEO ku u ndane keshillat e para rreth webmastering, nga dolen edhe webmasterat e pare permes guidave dhe tutorialeve etj mbetet pikerisht ky forum.

Me fal qe e zgjata pak.

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#3 ne: 18-08-2009, 11:02:13
Ne fakt forumet ne internetin shqiptar kane qene nje fenomen i meparshem dhe jo aktual. Ishte para disa viteve kur forumet perbenin praktikisht internetin. Ndryshimi i madh eshte duke ndodhur keto muaj dhe kjo tregon nje pjekje te internetit shqipfoles.
Sa per qenien njesoj te shume forumeve une jam i te njejtit mendim me ty, por ama dhe kete s'e shoh shqetesuese, sepse cdo forum ka "shpirtin" e tij.
Edhe forumi qe permend ti eshte ngjizur duke u bazuar diku, konkretisht ketu ku po shkruan ti e une aktualisht.

Vendi i pare ku jane mbledhur webmasterat shqiptare, ku eshte folur per webmastering, SEO, Adsense, Wordpress, ku jane dhene guidat e para dhe ku jane bere diskutimet e para mes webmasterave shqiptare eshte pikerisht ky forum ku je ti tani.


Gjithsesi MAX forumet duhet te egzistojne, e ne postuesit në ato forume nuk duhet te 'rrokemi'pas disa gjerave te vogla siq jane gradat apo temave te lira sepse ato po e shpiejne forumin drejt 'humneres'..
Ne duhet patjeter siq e ceke ti te mblidhemi e te diskutojme per disa qeshtje me paresore dhe qe ja vlen per te diskutuar...
Forumet dita e dites po behen perditshmeri dhe kete gje ta shfrytezojme per te mire e jo per te keq...
faleminderit per Inkuadrim ne teme

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#4 ne: 18-08-2009, 11:06:43
Po per dallim asaj se rritet numri i Forumeve dhe, vjen ajo" Forume me shumice" perseri bazohemi diku kur bejme nje hap te tille dmth "interneti ka vend per te gjithe dhe besoj cdo forum tregon pak nga vlerat tona kulturore(pervec forumeve warez/hacking/cracking).
Sa i perket me te vertet WM.al eshte nje nga forumet me serioze qe ka lindur kohet e fundit, dhe ajo fal rregullave strikte qe ka forumi dhe per kete pergezoji stafin, besoj se ne te ardhmen do te zhvillohet dhe do te perparoj meteper, besoj ne suksesin e tyre, por si i thone "Aji qe shpiki makinen(mjetin per te levizur) i pari nuk harrohet kurr dhe e njeh gjith bota, se pastaj me vone prodhuesit e saj njihen dhe kan sukses ne punen e tyre por aji qe e shpiki ate pun mbetet i paharruar" kjo eshte edhe pak a shum edhe me kete ceshtje, WM.al ka sukses dhe eshte forum serioz por Forumi qe hapi porten drejt keti modeli forumesh(webmastering) sic tha edhe Olti ku u bisedua per her te par per SEO ku u ndane keshillat e para rreth webmastering, nga dolen edhe webmasterat e pare permes guidave dhe tutorialeve etj mbetet pikerisht ky forum.

Me fal qe e zgjata pak.

Forumet po rriten dita e dites dhe nese deshiron per ta ditur kush eshte forumi me i mire se besoj qe do ta gjesh lehte sepse ka forume te mira dhe cilesore ne te cilat ja vlene per te postuar....Falemind erit per inkuadrimin ne Teme

 • Postime: 165
 • Gjinia: Mashkull
Shkumbin.A
#5 ne: 18-08-2009, 15:23:18
Po ne fakt une nuk bera krahasim se ky forum eshte me i mire se tjetri, thjesht thash se ka disa forume qe jane me te vertet te vecante dhe serioz, dhe thash qe me te vertet WM.al eshte forum serioz dhe premton shum por ama edhe kete forum ku ne bisedojm momentalisht nuk duhet ta harrojm, se i pari nisi kete rruge...
dhe sa i perket forumeve qe hapen, nese hapet nje forum per qellim apo tem te caktuar nese eshte serioz ne punen e vet dhe ka vullnet per te punuar pa mar para sysh se ka plot forume perseri ka dicka qe te terheq....e ndersa per ato forume warez/hacking/cracking apo forume me tema te pergjithshme dhe free..skam koment dihen ato :D

Ju faleminderit
Shkumbini

 • Postime: 32
 • Gjinia: Mashkull
AlbStars
#6 ne: 18-08-2009, 17:36:37
Cdo forum ka nje drejtim dhe nje qellim te tije!
Dhe te gjithe webmasterat shqiptare qe hapin forume mundohen te krijojne dicka te re dhe te tije.
Askush nuk hap nje forum apo nje website me qellim te kopjoje nga te tjeret.

Nuk eshte mire kur dicka ekziston shume vjet dhe eshte ecen shume mire, per mendimin tim nuk eshte mire te kopjohet!

Per sa i perket webmastereve shqiptare, ekziston  nje forum per neve www.AlbWebmaster.co m pjese e forumeve ZeriYt!
Mendoj qe nuk ishte me i nevojshem nje forum i tille, per WM dmth.
AlbWebmaster.com eshte shume me i vjeter dhe ka me shume eksperience.

Pastaj wm.al eshte shume me para botes!
Ne bote forum shume te medhenj qe te ofrojne gjithcka, pagesa per V.I.P Member, Elite Member e grupe te tjere arrine ne (120 USD ne vit) dhe cdo muaj bejne oferta dhe ulje cmimesh.

Paketa V.I.P ne wm.al Pagesa mujore per tu bere V.I.P eshte $14.99. ne vit $179,88.

Ja vlen apo jo? :P

Une personalisht $179,88 do i beja dicka qe te kete vlere, dhe jo te behem V.I.P Member ne nje forum. :)

Pastaj forumi ZeriYt eshte i pa zevendeshueshem nga te gjitha anet.

Gjithesi une rrespektoj cdo mendim, dhe ju uroj te gjithe webmastereve shqiptare suksese ne cdo hap te jetes virtuale dhe jetes reale!

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
#7 ne: 18-08-2009, 20:34:40
Cdo gje e re ka nje "BUM"nese mund ta quajme keshtu,dhe wm.al ka fillimin e tij,dhe jane entuziaste njehere pernjehere,por dhe ato do bien shume shpejt dhe per kete jam i bindur...Keni vene re ndonje lokal te ri nga Tirana apo ku di une,sa hapet te gjith o burra te shkojme te pijme nga nje kafe...por me pas ska me pune...AlbWebmaster sic eshte permendur me siper eshte me i vjetri,dhe ketu do plasen te gjith perseri te jeni te bindur per kete...Pastaj sa per seriozitet dhe ketu tek kjo rubrike(webmastering)ka patur nje seriozitet qe nuk duhet lene ne hije...
 

Ku ndryshohet ora ne forumet SMF??

Nisur nga livefutbollRubrika Albwebmaster

Postimi i fundit 25-11-2010, 17:10:42
nga livefutboll
Backlinks nga forumet jane pavlere

Nisur nga WebsterRubrika Marketing Online

Postimi i fundit 07-01-2010, 02:12:53
nga Webster
Keshillat e Google se si te perfitosh nga forumet

Nisur nga M A XRubrika Si te fitosh para online

Postimi i fundit 05-01-2010, 17:50:20
nga UrL
Forumet Shkencore

Nisur nga Ministryofmath.infoRubrika Mix

Postimi i fundit 24-07-2010, 13:26:52
nga erlehta
Forumet Shqiptare

Nisur nga ForumistiRubrika AdminZone

Postimi i fundit 13-09-2009, 15:30:30
nga SpiderW